In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogłoszenia

[Xiaomi] Tydzień #9 | Premiera za pasem, a kolejny tydzień jak z bicza strzelił!

2022-02-21 21:51:37
1140 8
Cześć Mili!

Przed nami kolejne podsumowanie tygodnia. Powiem Wam szczerze, że ostatni tydzień miałem trochę wyjęty z życia i miło mi było nadrobić wszystkie najważniejsze wątki, które przewijały się przez Xiaomi Community w ostatnich 7 dniach. Mam nadzieję, że i dla Was taki przegląd będzie przydatny. Zaczynamy więc. :)

Nie mogę zacząć inaczej, niż poza kategoriami przypomnieć o serii Redmi Note 11, której premiera już jutro o 12:00!

Poza samą zapowiedzią, która pojawiła się już wcześniej, warto odnotować również wątek od _doMIno_, w którym zapytał jakich cen w PLN spodziewacie się za poszczególne modele z serii Redmi Note 11. Bazując na specyfikacji i cenach globalnych pewne wnioski można już snuć. Polecam więc ten wątek.

Poza tym _doMIno_ ogłosił konkurs fotograficzny, w którym w ramach wygranej przetestować będzie można najnowszy Redmi Note 11. Fani, którzy zajmą miejsca od 2 do 4 otrzymają vouchery o wartości odpowiednio 200 zł, 150 zł, 50 zł. Więcej tutaj.

Ja natomiast, przed sekundą, dorzuciłem wątek o quizie, który będzie czekał na wszystkich po premierze. Do wygarnia m.in. Redmi Note 11. Więcej informacji tutaj.

ŚWIAT SMARTFONÓW

W drodze na ściance chwały – co z tym makro?
Świeży jak bułeczki w sklepie wątek od Mi Foto Team, i tym razem spod pióra dkisiala naturalnie. Lekcja 6 z cyklu drogi na ściankę chwały. Tym razem padło na znane i lubiane makro. Jak być mistrzem lub mistrzynią w tej sztuce? Jak robić zdjęcia, które zawstydzają fotografów? Jak podnieść poprzeczkę adminom? O tym wszystkim tutaj. P.S. Dzięki, Diana! --.--

Czy niskobudżetowe smartfony są wciąż w cenie?
To pytanie postawione nie bez przyczyny. Średnia cena smartfonu od kilku lat rośnie, a oferta tych najtańszych, poniżej 500 złotych, jest jakby skromniejsza. Czy jednak są tam perełki? Czy te modele są nadal w cenie? A jeżeli tak, to do czego głównie służą? Ankieta z tym pytaniem oraz więcej na temat „niskobudżetowców” w tym wątku.

Seria Redmi Note – wyniki badania
Wątek przewijających się badań pojawiał się w ostatnim czasie na forum raz za raz. A wszystko to za sprawą _doMIno_ i… Was samych. Przyszła i pora na podsumowania badania styczniowego, w którym zapytaliśmy jak długo służy(ł) Tobie smartfon Redmi Note. I nie sądziliśmy, że wyniki będą aż tak zaskakujące. Próbka badanych była spora, bo udział w badaniu wzięło 1278 Fanów. A jak seria Redmi Note była oceniana? No i, co może nawet jeszcze ważniejsze, ile procent Fanów poleciłoby smartfon z tej serii znajomym lub rodzinie? Wyniki robią wrażenia! Więcej wtym wątku.

Nadchodzi nowe MediaTek Dimensity 8100
A jak smartfony, to i o SoC należałoby zahaczyć. Jak pokazują ostatnie miesiące, a nawet lata – MediaTek bardzo dobrze odrabiał swoją pracę domową. Raz po raz, kroczek po kroczku, gonił Qualcomma i można powiedzieć, że teraz jest już ramię w ramię, krok w krok. Wygląda na to, że nadchodzący SoC będzie bardzo dobry. Więcej w info od przyborta, tutaj.

EKOSYSTEM

Bestia z mordoru – Mi Robot Vacuum Mop Pro
Ostatnio ekosystemowych wątków jakby odrobinkę mniej. Co nie oznacza, że mniej je lubicie. I przykładem na to jest np. wątek od Tomek081, który to pokazał jak po szaleństwie zakupowym na przełomie listopada i grudnia do jego domu zawitał kolejny produkt od Xiaomi – odkurzacz automatyczny. O jego pierwszych przygodach w przybytku Tomka przeczytacie tutaj.

Skutery już nie takie ciche
Czy to Essential, 1S, czy “dwójka” lub „trójka” – wszystkie hulajnogi elektryczne od Xiaomi łączy jedno. Poruszają się niczym ninja – bezszelestnie niemalże. Jeżeli chcecie zwiększyć bezpieczeństwo swoje oraz innych podczas przemierzania ulic na swoich dwukołowych rumakach, to Vergiliusz podzielił się ciekawostką ze świata – jest takie urządzenie, które konwertuje zachowania na hulajnodze, takie jak przyspieszenie czy naciśnięcie dźwigni hamulca, na… dźwięki. Sprawdźcie sami – tutaj.

SPOŁECZNOŚĆ / ADMINISTRACJA

Ścianka Chwały – kto trafi do grupy finalistów w lutym?
Ścianka Chwały trwa w najlepsze, a emocje i poziom mam wrażenie, że nieustannie rośnie. I chyba rozwój inicjatywy i Waszych zdolności fotograficznych nie ma końca. Tym razem zadecydowaliście kto trafi do grupy finalistów w lutym. Jeżeli chcecie sprawdzić jak przebiegało głosowanie oraz propozycje „lutowe” to zapraszam do tego wątku, autorstwa dkisiala.

Tego nie zobaczycie w innym miejscu – Iga Świątek za kulisami
Po krótkiej przerwie Iga podzieliła się kolejnym wątkiem. Tym razem padło na kulisty ostatnich turniejów w obiektywie Xiaomi 11T Pro. Jeżeli jesteście ciekawi co tam słychać u naszej mistrzyni, co działo się na turniejach w Adelajdzie oraz na Austrialian Open to polecam Wam zajrzeć dotego wątku. Autorem naturalnie Iga Świątek.

Lekcja #19 – tech środy to już tradycja
To już 19 lekcja z cyklu tech środy. Tym razem wyłowione zostały Wasze odpowiedzi na takie zagadnienia jak zwiększenie pamięci, czy też wydajności w smartfonie, ale i trochę z innej beczki – czy aktualizacja może spowolnić smartfon lub jak rozwiązań problem nieprzychodzących połączeń na Mi Watch. Więcej wtym wątku.  

Nowa aplikacja już niebawem
Na koniec bardzo ważna informacja – już 25 lutego przenosimy się na nowe forum. Będzie to ostatni dzień funkcjonowania starej aplikacji Xiaomi Community, jednocześnie pierwszym oficjalnym dniem funkcjonowania nowej appki. Więcej na ten temat wtym wątku.

Rate

Number of participants 1 Experience +10 Pack Reason

View Rating Log

2022-02-21 21:51:37
Favorites4 RateRate

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Sporo się dzieje w Państwie Xiaomi :)
2022-02-21 22:43:36
Tylko dlaczego ta nowa apeczka jest cały czas taka kulawa? Ech... Ciężko będzie.. Ale damy radę... Bo jak nie my, to kto? ;-)
2022-02-21 23:25:29

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

RuraSzczecin
Tylko dlaczego ta nowa apeczka jest cały czas taka kulawa? Ech... Ciężko będzie.. Ale damy radę... Bo jak nie my, to kto? ;-)

zazwyczaj jest tak że jak się w jednym miejscu naprawi i załata tak obok zaraz lub w innym miejscu dziura wyskoczy. Grunt żeby wszystko działało dobrze :)
2022-02-21 23:55:40

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Trochę się boję tej przesiadki na nowe :( ... pożyjemy zobaczymy jak będzie. PS. Do usług :P
2022-02-22 00:12:53
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala
dkisiala
Trochę się boję tej przesiadki na nowe :( ... pożyjemy zobaczymy jak będzie. PS. Do usług :P

Ja codziennie od 2 czy 3 tygodni próbuję... I po góra 3 minutach ta nowa wylatuje... I wraca stara... Nie widzę tego za bardzo cały czas....
2022-02-22 01:06:51
RuraSzczecin odpowiada, dnia 2022-02-21 18:06:51
Ja codziennie od 2 czy 3 tygodni próbuję... I po góra 3 minutach ta nowa wylatuje... I wraca stara... Nie widzę tego za bardzo cały czas....

ja nie próbuje :) przerzucam post i znikam.... nie mam czasu biegać po dwóch. Każą się przesiąść to znikne ze starej i będe na nowej :D
2022-02-22 02:31:05
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala
dkisiala
ja nie próbuje :) przerzucam post i znikam.... nie mam czasu biegać po dwóch. Każą się przesiąść to znikne ze starej i będe na nowej :D

No ja też... Ale strasznie mi nie leży... Bardzo kulawo działa i strasznie ogranicza...
2022-02-22 02:40:20

Advanced Bunny

monika456 | from app

Super
2022-02-22 15:57:36
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lewqos

Admin

• Followers

610

• Threads