In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Teknoloji

[Haberler] WhatsApp iOS cihazlar için Bildirimlerde Profil Fotoğraflarını Test Ediyor

2022-01-11 03:12:23
946 10

Merhaba Mi Community Takipçileri,

WhatsApp geçtiğimiz günlerde yılın ilk özelliğini yayınladı. WaBetaInfo tarafından yapılan paylaşıma göre şirket iOS beta kullanıcıları için mesaj bildirimlerinde profil fotoğraflarını içeren bildirim özelliğini yayınladı. Zaten Android cihazlarda mevcut olan özelliğin iOS tarafına yeni gelecek olması bir yandan düşündürürken, diğer yandan iOS kullanıcıları tarafından muhtemelen sevinçle karşılanacak.

Yayınlanan özelliğe göre (siz zaten nasıl bir şey olduğunu biliyorsunuz) artık iOS cihazlarda mesaj geldiğinde bildirimlerde WhatsApp logosu yerine mesaj gönderen kişilerin fotoğraflarına yer vererek mesajın kimden geldiğini daha kolay ayırt etme imkanı sunacak. Özellik iOS 15 API'lerini kullandığı için özellik yalnızca iOS 15 kullanan bazı kullanıcılar tarafından test edilebiliyor.

Özellik İşte Böyle Görünüyor

Beta üzerinde bulunan bir özellik olduğu için tüm iOS kullanıcıları tarafından ne zaman kullanılabilir olacağı henüz belli değil.

Her ne kadar Android kullanıcısı olsanızda sizce yeni özellik için geç mi kalındı? Bunun sebebi iOS'un sınırları mıydı yoksa WhatsApp tarafından mıydı? Yorumlarda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.
2022-01-11 03:12:23
Favorites3 RateRate

Moderator

DaMgaSea | from app

Bilgi icin tesekkurler hocam
2022-01-11 04:24:19

Pro Bunny

TurkAskeri | from Redmi Note 8 Pro

Android'de yıllardır olan bir özellik daha. Ben şimdi anlamadım android mi iostan çakıyor yoksa ios mu androidden? ya da ikisi birbirinden Çaka Çaka bu hale mi geldik?
2022-01-11 05:40:52

Intern Moderator

Shooterfanas Author | from Redmi Note 7

TurkAskeri
Android'de yıllardır olan bir özellik daha. Ben şimdi anlamadım android mi iostan çakıyor yoksa ios mu androidden? ya da ikisi birbirinden Çaka Çaka bu hale mi geldik?

Trend neyse ona uymak diyebiliriz bence.
2022-01-11 06:33:33

Intern Moderator

DaMgaSea
Bilgi icin tesekkurler hocam

rica ederim hocam :)
2022-01-11 06:33:49

Master Bunny

YkslTR | from app

TurkAskeri

WhatsApp ile alakalı bazı yerlerde özellik bakımından iOS takı WhatsApp öndeyken bazı yerlerde özellik bakımından android deki WhatsApp önde
2022-01-11 11:27:56

Master Bunny

YkslTR | from app

TurkAskeri

örnek verirsem iOS takı WhatsApp ın ana Menü'sü farklı iken android de WhatsApp ın normal ana menüsü var (daha saymadığım özelliklerde var)<br>
bu arada konu için teşekkürler hocam :) (yorumumu düzenleyemememden dolayı 2 yorum yaptım kusura bakmayın)
2022-01-11 11:31:15

Intern Moderator

YkslTR
örnek verirsem iOS takı WhatsApp ın ana Menü'sü farklı iken android de WhatsApp ın normal ana menüsü var (daha saymadığım özelliklerde var)&lt;br&gt;
bu arada konu için teşekkürler hocam :) (yorumumu düzenleyemememden dolayı 2 yorum yaptım kusura bakmayın)

rica ederim hocam:)
2022-01-11 18:46:12

Intern Moderator

_Yusuf_28 | from Redmi Note 8

Teşekkürler. :)
2022-01-13 21:09:52

Rookie Bunny

6535687559 | from app

Bunu paylaş
2022-02-18 11:01:37

Rookie Bunny

6535687559 | from app