In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

POCOPHONE

[Pytania i odpowiedzi] Problem z Częstotliwością Odświeżania Matrycy

2021-12-30 14:35:57

493 13

Master Bunny

AntyHaker | from app

1. Tak, Game Turbo obniża częstotliwość odświeżania.<br>
2. Niektóre gry zwyczajnie tego nie wspierają.
2021-12-31 04:54:34
Reply Report

Master Bunny

AntyHaker | from app

Janiszu
Że niby jak Ci Game Turbo obniża odświeżanie w grach? Masz w ustawieniach tryby wydajności i jak sobie ustawisz niski, to może i obniża ale nie pisz, że tak po prostu jest. FPS ustawia się w grach samych zależnie od tego czy gra to obsługuje, czy tak się chce itd. Game Turbo nic Ci nie obniży... ewentualnie gra może mieć docelowo ustawione niskie FPS ale to kwestia ustawień gry...

No skoro kolega wie lepiej &amp;amp;#129326;&amp;amp;#129326;
Polecam w ustawieniach deweloperskich ustawić podgląd aktualnego odświeżania i potestować.
2022-01-01 22:50:23
Reply Report

Master Bunny

AntyHaker | from app

Janiszu
Kolego, wydaje mi się, że możesz nie do końca rozumieć koncepcję 120 FPS w grach. To nie jest tak, że będziesz mieć 120 cały czas - przy staniu w miejscu i stabilnym otoczeniu w grze będziesz mieć np. 30, jak się ruszysz ale mało się dzieje dookoła będziesz mieć z 60-70, 120 to jest wartość maksymalna a nie obowiązkowa stała, bo co niby ma mieć 120 FPS przy staniu w miejscu? Stojącą postać? ;) W niewielu grach zbliżysz się do 120 (jeżeli w ogóle na to pozwalają), bo musi się dziać wiele na ekranie. A co do testowania - testowałem wielokrotnie zarówno na swoim prywatnym Mi 10T, jak i w ramach testów Mi 10T Lite i Mi 11. Dodatkowo - nie będziesz mieć wysokich FPS nawet w miejscach gdzie gra to dopuszcza i środowisko gry to umożliwia, jeżeli masz telefon że słabym procesorem. Ergo, Game Turbo niczego nie zmniejsza, to wszystko jest zależne od wielu czynników i ustawień.

Nie żeby coś, ale ja cały czas piszę o odświeżaniu wyświetlacza - przecież to dwa różne parametry :)
Polecam zerknąć chociażby tutaj https://allegro.pl/artykul/odswiezanie-a-liczba-klatek-na-sekunde-o-co-chodzi-kqkw0XAqDi2
2022-01-02 16:49:59
Reply Report

Master Bunny

AntyHaker | from app

Janiszu
przeczytaj sobie tutaj - https://antyweb.pl/dlaczego-tak-wazne-jest-wysokie-odswiezanie-w-ekranach-smartfonow   masz jasno opisane, że odświeżanie = ilość klatek.... jedno wynika z drugiego i to są terminy ściśle powiązane

Nie prawda, to nie jest przyczynowo skutkowe powiązanie (ścisłe). Wrzucasz mi linki i to do tak niskich jakości źródeł, to chociaż sam je wcześniej przeczytaj. A najlepiej coś innego ;c
2022-01-02 18:09:13
Reply Report

Master Bunny

AntyHaker | from app

AntyHaker
Nie prawda, to nie jest przyczynowo skutkowe powiązanie (ścisłe). Wrzucasz mi linki i to do tak niskich jakości źródeł, to chociaż sam je wcześniej przeczytaj. A najlepiej coś innego ;c

Nie uważasz, że jesteś strasznie agresywny w swoich wywodach? Dowody masz na telefonie (o ile stosowny posiadasz). Odpal sobie "nowoczesną grę" bez i z Game Turbo - do monitorowania odświeżania masz funkcję w ustawieniach deweloperskich.
Btw, cały czas mylisz odświeżanie wyświetlacza z typowym dla gier FPS.
2022-01-03 01:09:30
Reply Report
  • Followers

100

• Threads

7

• Replies

390

2,785

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In