In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Nowości

[Nowe produkty] Turbo (do)ładowanie

2021-10-24 16:48:29
320 21
Ładowanie telefonu i jego użytkowanie nigdy nie będzie już takie samo.
Mówi się, że czas to pieniądz i jest to absolutna prawda.
W tym zabieganym świecie, szybka komunikacja jest podstawą a rozładowany telefon potrafi skutecznie i negatywnie wpłynąć na naszą pracę, realizację planów czy najzwyczajniej na nasz humor.
Tym razem pełna optymizmu i nadziei, że się nie zgubię na delegacji zabrałam ze sobą w dość długą podróż telefon Xiaomi 11T Pro, który według specyfikacji ładuje się w 17 minut.
Czy faktycznie tak było?

Zacznę od tego, że adapter jest spory. Trudno się dziwić skoro mamy osiągać zawrotne prędkości w ładowaniu.
Może być to problem jeśli chcemy zmieścić go w małej przestrzeni, np.damskiej torebce lub tzw.nerce.
11T pro vs RN 8 pro1

Jadąc w delegację, gdzie niestety, ale nie miałam przyjemności polecieć do miejsca destynacji samolotem, musiałam dobrze się przygotować, by przeżyć 15h w trasie.
Czas pracy baterii rozpoczęłam liczyć od wyjścia z domu czyli o nieludzkiej 3:50 nad ranem. Do pokonania miałam trasę podzieloną na 2 etapy.
Pierwszy liczył 960 km i to on posłużył mi do sprawdzenia czasu pracy telefonu na jednym ładowaniu.
Telefon miał włączone dane komórkowe do granicy polsko-niemieckiej (3,5 h), potem tylko, by zaciągnąć dane do nawigacji. Wi-Fi odpalone raz na trasie w restauracji, potem już w hotelu.
W czasie podróży dzwoniłam, pisałam smsy, oglądałam filmy ściągnięte z pewnej platformy na N oraz słuchałam muzyki.
Przez 13 h podróży przesłuchałam cały album Måneskin'a obejrzałam wszystkie odcinki pierwszego sezonu Otwórz oczy ( 6  odcinków po około 45 minut) oraz połowę sezonu Kasztanowego ludzika (4 odcinki również każdy trwający niespełna godzinę). Nie ładując telefonu, po zameldowaniu w hotelu ruszyłam w miasto korzystając z chwili bez deszczu.
Sprawdzałam na nawigacji miejsca, które chciałam zobaczyć i robiłam zdjęcia, na ten moment bez zmian w ustawieniach aparatu.

Do hotelu wróciłam około północy. Telefon nadal nie był rozładowany (15% baterii). Oznacza to, że telefon był aktywny i użytkowany przez 19 godzin non stop i dał radę.
Nim zaś poszłam na zasłużony odpoczynek, telefon był już naładowany! Wystarczy około 10 minut by telefon miał ponad 50%, 15 minut to już niemalże 90%!
Dla mnie to idealne rozwiązanie, do tej pory stary telefon lądował w ładowarce przed snem, co oznaczał, że odpinałam go dopiero rano. Teraz nie muszę czekać, bo ładowanie jest w trybie ekspresowym.
Etap drugi podróży, to 3h droga do Luksemburgu, 3h robienia zdjęć i nagrywania filmów i powrót do Polski (15,5h).
W tym czasie obejrzałam resztę Kasztanowego ludzika oraz cały sezon Kalifatu oraz słuchałam ściągniętej muzyki. Tu już bateria nie wytrzymała całej podróży. W okolicach Erfurtu (około 7h do celu) bateria musiała zostać podratowana powerbankiem.
Biorąc pod uwag, że telefon jest dla mnie przede wszystkim narzędziem i ma spełniać wszystkie swoje funkcje - biuro, nawigacja, aparat, prezentacje itd. to czas pracy na jednym ładowaniu jest istotny przy wyborze telefonu. Tu jestem w pełni usatysfakcjonowana, przy moim zabieganiu opcja ładowania jest świetna.

2021-10-24 16:48:29
Favorites5 RateRate

Master Bunny

Sławek M | from app

Zdjęcia nocne w 8 pro to nic w porównaniu do tego co 11t pro robi:). Niech ci służy wiernie, liczę na więcej zdjęć.
2021-10-24 17:12:12

Grand Master Bunny

Febron | from app

Tłukłaś się do Luksemburga ponad piętnaście godzin. Ja tę podróż dzięki Twej relacji i zdjęciom odbyłem w kilka minut. Bez użycia ładowarki. :-)Łap łapkę.
2021-10-24 17:20:35

Moderator

Vergiliusz | from app

A jak z grzaniem się podczas ładowania?
2021-10-24 17:42:08

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html
Kurczę, jak tak sobie czytałam tę recenzję i to w jakim tempie ładuje się bateria to aż mi się oczy zaświeciły. ;) Świetna robota!
2021-10-24 17:52:04

Semi Pro Bunny

Xeni4 Author | from app

Vergiliusz
A jak z grzaniem się podczas ładowania?

mogę sprawdzić temperaturę przy ładowaniu termometrem i wrócę do ciebie z odpowiednią ale nie czułam żeby był gorący
2021-10-24 18:00:39

Rookie Bunny

bojarek | from app

note 9pro bardzo dobre zdiecia ;)
2021-10-24 18:32:23

Master Bunny

teratsu | from app

do miejsca "destynacji" na jednym czardżingu ?
2021-10-24 22:35:06
Ładnie... Daje radę... Oby baterie za bardzo po tyłku nie dostawały.... Ale w aparacie widzę te same sztuczne rozjaśnianie co w pozostałych z tą 108 megową matrycą. Nie masz wrażenia, że przy dobrym świetle, na auto rozjaśnia kadr i spłaszcza i przejaskrawia kolory? Bo tak wnoszę z tego co widzę...
2021-10-25 01:19:29

Rookie Bunny

aguśia12345 | from app

Fajnie że jest takie szybkie ładowanie to bardzo ułatwia pracę telefonu
2021-10-25 01:58:22

Semi Pro Bunny

Xeni4 Author | from app

RuraSzczecin
Ładnie... Daje radę... Oby baterie za bardzo po tyłku nie dostawały.... Ale w aparacie widzę te same sztuczne rozjaśnianie co w pozostałych z tą 108 megową matrycą. Nie masz wrażenia, że przy dobrym świetle, na auto rozjaśnia kadr i spłaszcza i przejaskrawia kolory? Bo tak wnoszę z tego co widzę...

średnio opanowałam aparat, mam problem z automatem bo lubię sama ustawić ostrość czy jasność. nie ma teraz jak ale porównam pro 8 i tego na tych samych obiektach. w 108m nie wrzuciłam fot, ale z obserwacji wychodzi że lepiej dać 108 ,niż zooma
2021-10-25 02:12:23
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Xeni4

Semi Pro Bunny

• Followers

63

• Threads

36

• Replies

170

1099