In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Xiaomi/Youpin MoYu Anti-itch Stick - już nie straszne Mi komary

2021-07-20 07:07:34
1279 28
Parę dni wcześniej opisywałem sprzęt niezbędny w czasie letnich upałów jakim był Mi wentylator. Dziś pokażę Wam kolejny "niezbędnik" wakacyjny, a jest nim MoYu Anti-itch Stick – czyli po naszemu sztyft przeciwświądowy ;) MoYu jest firmą współpracującą z Xiaomi, a jej produkty sprzedawane są na platformie sprzedażowej Youpin.

Urządzenie zamówione jakiś czas temu na Aliexpress. Sztyft zapakowany jest w proste, ładne pudełeczko, jak zwykle w białej kolorystyce z minimalną ilością nadruków na opakowaniu.

Wewnątrz znajdziemy: sztyft, instrukcje oraz w moim przypadku puste miejsce po 2 bateriach paluszkach AAA - spowodowane jest to względami bezpieczeństwa przy dostawach przesyłek drogą lotniczą, w których niestety nie można przewozić baterii.

Sztyft o kształcie spłaszczonego walca niewiele większy od zapalniczki z zaokrąglonymi końcami w całości zrobiony z tworzywa sztucznego. Składa się z dwóch części: błyszczącej zatyczki oraz z tej najważniejszej, która odwala całą robotę. Na tej właściwej części urządzenia mamy lampę diodową świecącą na zielono oraz przycisk włącznika. Z tyłu możemy znaleźć rozsuwaną klapkę na baterie zasilające urządzenie.

Po wciśnięciu przycisku końcówka sztyftu nagrzewa się do ok 30-49 st. poprzez zastosowanie technologii nagrzewania falowego, cokolwiek to znaczy :) W trakcie nagrzewania ok 10-12s miga zielona dioda, po zakończeniu nagrzewania zapala się na stałe. Tak rozgrzaną końcówkę przykładamy w miejsce ugryzienia. Po ok 20s usłyszymy pikanie o zakończonym procesie „leczenia” ;) Według producenta zestaw baterii ma wystarczyć na co najmniej 200 kuracji leczniczych ;)

O co w tym wszystkim chodzi? Otóż po ugryzieniu przez komary wstrzykiwany jest kwas mrówkowy, który powoduje swędzenie, mrowienie czy obrzęk skóry. Cud leczenia sztyftu polega na tym, że ciepło rozszerza naczynia krwionośne przez co krew szybciej krąży w miejscu ugryzienia powodując zmniejszenie obrzęku i swędzenia. Jak to z biologicznego punktu widzenia ma działać to nie wiem ale producent mówi że ma to pomóc to uwierzmy mu na słowo ;)

Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że urządzenie stosujemy bezpośrednio na ugryzienie. Nie ma tu potrzeby stosowania jakiś leków, maści czy innych okładów przez co unikamy mogących się pojawić uczuleń czy podrażnień skóry.

Garść informacji technicznych:
- rozmiar – 95 x 26 x 17mm
- waga – 40g (razem z bateriami)
- zasilanie – 2 x AAA (ok 200 użyć)

Pewno zastanawiacie się czy to coś działa. Z tego co wyczytałem w opiniach przed zakupem to różnie to opisują jedni wychwalają, inni nienawidzą…standard :) Jeśli chodzi o mnie to szczerze polecam, mi pomaga. Dodatkowo sztyft jest bardzo lekki, mały i prosty w użyciu. Ugryzienia po komarach już nie są żadnym problemem. Przykładasz sztyft na kilkanaście sekund i po swędzeniu na jakiś czas (przeważnie kilka godzin). Jeśli chodzi o ukąszenia innych owadów, pomaga ale nie zawsze, w sensie że jego skuteczność jest niższa. Przy dużych śladach po ugryzieniu niezbędne jest kilkukrotne użycie sztyftu, co i tak nie gwarantuje że swędzenie minie, co najwyżej je trochę zmniejszy. Żeby nie było że tylko chwalę to jako wadę mogę wymienić, że często przy ściąganiu zatyczki przypadkowo można otworzyć klapkę baterii. Nie jest to jakaś straszna rzecz ale można by było to poprawić.

Co sądzicie o tym moim „wakacyjnym niezbędniku”?

2021-07-20 07:07:34
Favorites11 RateRate

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Ciekawe :) tylko co zrobić jak fopadnie Cie gromada komarów i jest tych ukąszeń kilkanaście hihi
2021-07-20 14:53:53
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Pro Bunny

kuki_868 | from app

Interesujące - pierwszy raz widzę takie urządzenie.
2021-07-20 14:55:13

Master Bunny

lukasz234 Author | from app

dkisiala
Ciekawe :) tylko co zrobić jak fopadnie Cie gromada komarów i jest tych ukąszeń kilkanaście hihi

To trzeba by było dokupić jeszcze jeden i prosić kogoś o pomoc :D
2021-07-20 14:55:21

Moderator

przybort | from app

Też się zastanawiałem nad zakupem tego gadżetu. I chyba go też zamówię... Fajny, poręczny. Dzięki za ciekawy wpis. Interesujący. :-)
2021-07-20 15:57:34

Grand Master Bunny

pawelt | from app

Potwierdzam fakt mam inną wersję tego cuda bo na ładowanie ale właśnie wypróbowałem w praktyce to działa. Mój ma 2 tryby pracy dla dorosłych 50° świeci na czerwono i dzieci 40° świeci na niebiesko. Powiem tak pogryzły mnie już kilkanaście razy, 11s dosyć ciekawego uczucia przy użyciu bo to raz swędzi raz piecze zapominasz, że coś cię pogryzło po ok 2 dniach ślad pogryzienia zanika. Naprawdę super wynalazek.
2021-07-20 16:32:00
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność

Master Bunny

pawelt
Potwierdzam fakt mam inną wersję tego cuda bo na ładowanie ale właśnie wypróbowałem w praktyce to działa. Mój ma 2 tryby pracy dla dorosłych 50° świeci na czerwono i dzieci 40° świeci na niebiesko. Powiem tak pogryzły mnie już kilkanaście razy, 11s dosyć ciekawego uczucia przy użyciu bo to raz swędzi raz piecze zapominasz, że coś cię pogryzło po ok 2 dniach ślad pogryzienia zanika. Naprawdę super wynalazek.

Ty masz tą bardziej wypasioną wersję ;) Też o niej myślałem tylko wziąłem pod uwagę, że jakbym gdzieś jechał a nie miałbym dostępu do prądu to baterie zawsze gdzieś kupię. Ale może tą z akumulatorem też sobie kupię bo fajny bajer :)
2021-07-20 16:38:15

Mi Gaming Team

domix30 | from app

Ciekawy opis i sprzęcik, chyba trzeba się będzie za takim czym obejrzeć :)
2021-07-20 18:03:01

Grand Master Bunny

pawelt | from app

quoteurl=home.php?mod=space&uid=1615980631lukasz234/url
Ty masz tą bardziej wypasioną wersję ;) Też o niej myślałem tylko wziąłem pod uwagę, że jakbym gdzieś jechał a nie miałbym dostępu do prądu to baterie zawsze gdzieś kupię. Ale może tą z akumulatorem też sobie kupię bo fajny bajer :)/quote

Ładowanie usb-c także spoko zawsze mam ładowarkę do niej bo komórkę też ładuję. Inna rzecz że to ma wystarczyć na ok 50 użyć także spokojnie nie trzeba się rozglądać za ładowarką.
2021-07-20 18:09:07
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Patrzyłem na nie już jakiś czas temu.<br>
Komary strasznie mnie lubią (szczególnie stojąc na "psim wybiegu") i szukałem jakiś ciekawych rozwiązań.<br>
Tylko że mnie Chińczycy już nie lubią i nie wysyłają paczek dlatego odpuściłem :D ale może pomyśle - będzie na przyszły rok
dzięki za recke
2021-07-20 19:28:56

Master Bunny

mini21
Patrzyłem na nie już jakiś czas temu.&lt;br&gt;
Komary strasznie mnie lubią (szczególnie stojąc na "psim wybiegu") i szukałem jakiś ciekawych rozwiązań.&lt;br&gt;
Tylko że mnie Chińczycy już nie lubią i nie wysyłają paczek dlatego odpuściłem :D ale może pomyśle - będzie na przyszły rok

Coś biednym Chińczykom zrobił że Cię nie lubią? ;) Oni wszystkich lubią jak tylko gotówkę przeleją ;)
2021-07-20 19:48:18
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lukasz234

Master Bunny

• Followers

63

• Threads

46

• Replies

363

5447