In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Mi Smart Band 6 po miesiącu

2021-07-15 21:02:18

1,522 43
Diana... A mi zachwyt 6 przeszedł jak ręką odjął. Słuchanie na słuchawkach BT w trakcie treningu to 150% pewność, że Band się rozłączy. Pikuś o ile udaje się go połączyć przez restart BT (mniej-więcej 45-50% prsypadków), ale miałem już akcje, szczególnie wtedy gdy usiłowałem zapłacić i odpaliłem NFC, że było po mierzeniu kroków spacerowych... I o tym się dowiedziałam, jak spiknąłem się, że nie podał czasu treningu.... Czyli nie dość, że rozłączył to jeszcze przerwał trening. Próba połączenia z apką jedną z trzech , gdy każda jest zainstalowana, bo i MiFit i Xiaomi Wear i Zepp (bo też obsługuje MB6) skazana jest na niepowodzenie w każdym przypadku. Żeby chciało działać choć na MiFicie, to musiałem wywalić dwie pozostałe, gdzie MB4 działał JEDNOCZEŚNIE na co najmniej dwóch różnych apkach, albo i 3. Już nie wspomnę o tym, że odwiązałem go od MiFita (ale nie usuwałem apki) i zechciałem postawić Xiaomi Wear. Próba sparowania z apką okazała się porażką. Podobnie nawiązanie połączenia. MiFitem. Skończyło się na usunuęciu z BT z telefonu, resecue do fabrycznych opaski, usunięciu obu aplikacji i, najważniejsze, ICH DANYCH! i już myślałem, że będę musiał robić dla telefonu FR, ale któraś kolejna kombinacja z restartami, wiązaniem/niewiązaniem Banda, restartami telefonu, instalowaniem/usuwaniem/aplikacji pomogła i stoi sam MiFit... I już nue mam siły żeby walczyć.... Ogólnie po Bandsie4 to conajmniej 2 kroki w tył (obsługa aplikacji i porażka bateria) i jeden mały w przód (ekran i widoczność tego co wyświetla). Mi tam zachwyt minął od przedwczoraj... Spróbuję zrzucić dane, zrobić FR telefonu i opaski i zobaczę raz jeszcze... Ale to nie za szybko...
2021-07-15 23:47:16
Reply Report
dkisiala
O ciekawe. Ja z reguły mam podłączoną jedną opaskę więc takich wyskoków nie mam i korzystałam z Xiaomi Wear nie Mi Fit.

No ja chciałem być 'lepszy od lepszych' i niestety cyrki cały czas są... Bo jeszcze nie napisałem o braku powiadomień, nie licząc wibracji podczas połączenia... Banda4 miałem na jednocześnie działających: MiFit+Notify for MiBand+MiBand Maps. Tutaj 3 nie dały rady i straszny śmietnik mam i brak powiadomień... Porażka po prostu ;-).
2021-07-16 01:31:54
Reply Report
dkisiala
Oj :(. Może jeszcze uda się dojść do ładu z nimi :)

Właśnie chciałem pokazać, że bez resetu telefonu i banda nic się nie osiągnie... Cały czas próbowałem postawić Xiaomi Wear. Niestety nie da się, bo nie łączy się teraz z bandem. Na próbę we ymuszenia połączenia w ustawieniach - BT - opaska nie reaguje i jest tekst, że "aby korzystać ze wszystkich opcji opaski konieczne jest zainstalowanie MiFit". Niestety postawienie MiFita niczego nie zmienia. Nad dal Wear nie łączy się z bandem. Odinstalowanie MiFita niczego nie zmienia.... Wear chce FR opaski. A ta po resecie bez MiFita się nie łączy z telefonem... I tak w kółko.... Oczywiście powiadomień cały czas nie ma...
2021-07-16 02:55:16
Reply Report
1660437871
@RuraSzczecin Czyli dobrze, że się jednak dzisiaj powstrzymałem od zakupem. Stałem już przy kasie ściskając dwie sztuki.. ;) Pomijając wszystko, to jak ona sprawuje się pod kątem treningów biegowych? Nadaje się do ich rejestracji?

Nie mam pojęcia... Nie mogę biegać. Treningi w chodzeniu rejestruje, ale gryzie mi się ze słuchawkami i się rozłącza i potrafi przerwać trening ot tak... A cyrk się zaczął kilka dni po zakupie, kiedy wpadłem na pomysł chodzenia z muzyką... I id tego się zaczęło. Wcześniej i powiadomienia i obie apki (MiFit i Xiaomi Wear) działały bez  problemu...
2021-07-16 02:59:55
Reply Report
Krzysztof5791
Pawełku........  to, że się rozłącza to trzeba wziąć z dobrodziejstwem inwentarza. Sytuacja kiedy mi fit pokazywał kroki dłubane na bieząco w Wear nie występuje. Musi nastąpić synchro z urządzeniem. Wymiana danych w jedną dane z kroków i innych wygibasów w drugą pogoda. Niestety nie mam jeszcze 6....... ale się przymierzam :) i wtedy będę bardziej kompetentny. Pytanie czy po rozpoarowaniu resetowałeś opaskę. Jeśli nie to w pierwszej kolejności będzie chciała się parować z tym z czym była skojarzona. To jedno. Dwa, nie ma możliwości żeby żadna opaska działała podłączona jednocześnie do dwóch apek. Może być sparowana w obu. Choć tego nie sprawdzałem i raczej wątpię. Piszę to jako cżłowiek u ktorego na RN7 do mi fita podlączone są bandy 3,4,5 ale AKTYWNY jest tylko  jeden i mogę się pomiędzy nimi TYLKO i WYŁĄCZNIE przełączać. A na Wear przez chwilę latał Watch, watch lite i redmi 4c. Też jedynie z opcją przełączania pomiędzy urządzeniami. Nie czyń pochopnych kroków :) pierwsza rzecz rozparowanie, druga usunięcie urządzeń z listy BT. Trzecia reset do fabryki urządzenia przed połączeniem na nowo.
Wierzę, że robisz to własnie w taki sposób choć mogło coś umknąć i po prostu gdzieś czegoś się nie dojrzało. Dodatkowo niestety ostatnio na Wear Lite i Bandy miewają zaplanowane przez najwyższego rozłączenia..... bez powodu. Nie bardzo rozumiem, czym to może byc spowodowane bo skoro przez 2 tyg od update apki działa i wszystko jest ok to co mogło się stać nagle.... z dnia na dzień. Bez aktualizacji....... no chyba, że następują.....jakieś.... podmiany plików bez wiedzy użytkownika:)

Krzysiu.. Umówmy się... Ja naprawdę wiem co robię... Żeby nie śmietnik jaki mam, to wystąpiłby FR już kilka dni temu... A jak widać po tematach, nie tylko ja mam problem pt: "mi band 6 i brak powiadomień"... Tak, że wiesz... I nie powiesz mi, że rozłączanie opaski z apką podczas treningu chodzonego i podczas słuchania muzy jest normalne (co przy samym treningu bez muzyki nie ma miejsca)... Podobnie jak kończenie treningu przy odpaleniu NFC - bo wybacz za określenie, ale - albo kpisz, albo o drogę pytasz. ;-)
2021-07-16 04:13:07
Reply Report
Ogólnie ta apka słaba jest... Tyle, że kolorowa... ;-). Zepp (od Amazfitów, ale MB6 też obsługuje... Ale nie u mnie) jakiś taki fajniejszy jest. Ja niestety postawiłem ten badziew 12.5.1 i normalnie chyba sobie w końcu palce połamię, żeby nie kusiło 'aktualizowanie'... ;-). Nie rozumiem tego pędu do nowości... Gdzie ten soft naprawdę jest tak niedopracowany, że głowa mała... I bardzo ciężko to ludziom wytłumaczyć, że "nie stawiajcie! Bo będziecie później płakać i narzekać!" i niestety nie dociera... ;-).
2021-07-16 05:45:09
Reply Report
Żabol
Ja w 5 mam w ustawieniach możliwość wykrywania treningu...Tutaj pewnie jest tak samo. Patrzyłeś Przemku do ustawień w opasce??

Dokładnie. Jest w ustawieniach w opasce tryb automagiczny...
2021-07-20 02:17:53
Reply Report
Żabol
automagiczny? tak się nazywa czy literówka się wdarła? :)

Nigdzie nie ma literówki... To magia co ona sama potrafi... ;-)
2021-07-20 04:36:44
Reply Report
  • Followers

424

• Threads

2

• Replies

4,081

16,305

Aktywny 3 dni pod rząd
Aktywny 7 dni pod rząd
Aktywny 21 dni pod rząd