In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Akıllı Robot Süpürge

[] Sanal Duvar sorunu

2021-07-06 21:49:33
1263 6
Merhaba;

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro süpürgemde haritalandırma yaptıktan sonra, geçmesini istemediğim 2 yere sanal duvar çektim. Koltuğun altındaki bu alanlarda kablo kanalı olduğundan üzerinden geçmeye çalışırken koltukla araya sıkışıp kalıyor.

Fakat bu çektiğim sanal duvar da hiç bir işe yaramadı. Halen o alandan geçmeye çalışıyor ve her seferinde sıkışıp kalıyor. Elimle koltuğu kaldırarak robotu çıkartıyorum.

Kısaca sanal duvar varken neden buralardan geçmeye çalıştığı hakkında bilgisi olan varsa yardımc
2021-07-06 21:49:33
Favorites1 RateRate

Super moderator

Mİmar | from Mi 10

farklı bir yerde daha deneyin, eğer güne üzerinden geçerse lds sensörü problemi var demektir.
2021-07-06 23:57:28

Super moderator

Burak | from MI 9

Sanal duvar degilde, yasakli alan deneyin birde
2021-07-07 02:29:51

Rookie Bunny

selcukutahya Author | from mobile

Burak
Sanal duvar degilde, yasakli alan deneyin birde

Yasakli alan ocin o bolge cok kucuk. Ya da uygulama uzerinden yasakli alani yeteri kadar kucultemiyorum
2021-07-07 03:55:41

Rookie Bunny

selcukutahya Author | from mobile

Mİmar
farklı bir yerde daha deneyin, eğer güne üzerinden geçerse lds sensörü problemi var demektir.

Farkli bir yerde daha deneyecegim ama Lds sensor ile sanal duvar arasinda ne gibi bir bag var onu tam olarak anlamadim. Sonuc olarak lds sensor reel duvarlari gormuyor mu?
2021-07-07 03:57:12

Super moderator

Mİmar | from Mi 10

sanal duvarları da lds sensörün anlık 360 derece mesafe ölçmesi sayesinde hesaplıyor.
2021-07-07 04:00:32

Super moderator

Mİmar | from Mi 10

dikkat ettiyseniz lds sensör olmayan modellerde sanal duvar özelliği olmaz.
2021-07-07 04:01:17
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

selcukutahya

Rookie Bunny

• Followers

1

• Threads

1

• Replies

2

11