In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogłoszenia

[Xiaomi] Podsumowanie tygodnia #23. Co słychać w świecie smartfonów? Są promocje? Jakie konkursy?

2021-06-07 19:24:14
3734 15
Mili,

jedziemy z podsumowaniem minionego tygodnia! Działo się dużo! I na forum, i na paryskich kortach Roland Garros ;) Kto nie widział walki Igi Świątek o ćwierćfinał i to w singlu, jak i w deblu, ma czego załować! Skróty na YT, a streszczenie ciekawszych wydarzeń z życia Mi Fanów oczywiście na Mi Comm.

ŚWIAT SMARTFONÓW

RN10 5G, czyli mistrz wydajności?
Diana, szefowa Mi Foto Team wzięła pod lupę najnowszy model Redmi Note 10 5G. Przypomnę, że w ramach serii RN10 mamy 4 smartfony: RN10 Pro, wspomniany RN10 5G, RN10s i RN10. Każdy model jest inaczej wyceniany. Każdy ma swoje atuty i funkcje, które pewnie chcielibyśmy podrasować. Tutaj znajdziecie pełniejszy opis. W przypadku wspomnianego RN10 5G więcej dowiecie się z recenzji Diany. Co uznała za dobre, a co za niedostatateczne rozwiązanie? Sprawdźcie tutaj. Ja tylko dodam, że w tym tygodniu ogłosimy nabór na testerów RN10 5G.

Krisz25 o Redmi Note 10
Opinia Krisza nie jest kopią informacji, którymi podzieliła się Diana. Oceniany przez Krisza RN10 napędza Snapdragon, ma ekran AMOLED i jest pozbawiony NFC i 5G. Z kolei RN10 5G wyposażony jest w MediaTek, ma NFC, obsługuje sieć 5G i raczy oczy ekranem FHD+. Recenzja Krisza, dostępna tutaj, jest krótka, ale treściwa. Niemniej warto zajrzeć do innych wątków recenzujących RN10. Tomek081, jak na członka Mi Gaming Team przystało, przetestował RN10 pod kątem grania. Tutaj pierwsze spostrzeżenia. (MAXIM) podobnie skupił się na graniu, ale nie tylko. Więcej tutaj. Natomiast Arni7713 porównał z leciwym RN7 i skupił się przede wszystkim na aparacie. Tutaj możecie zobaczyć zdjęcia. Niedługo kolejne recenzje RN10.

Od MIUI 10 do MIUI 12.5
MIUI można kochać albo nienawidzić, ale obojętnym przejść nie można. Zwłaszcza, jak możemy zobaczyć, jak zmieniała się wydajność kolejnych wersji. Hellborg porównał MIUI 10 i kolejne wersje aż po najnowszą MIUI 12.5 wykorzystując do tego swój smartfon Mi 9. Pod względem wydajności zmiany są naprawdę widoczne. Wątek o tym tutaj. Ale nie jest to odosobniona ocena. Podobną opinią podzielił się także hardziol, moderator i członek Mi Tech Team. W testowym Mi 11, który otrzymał z MIUI 12, zainstaliwał najnowszą wersję. Czy coś się zmieniło? Więcej tutaj!  

EKOSYSTEMOWE URZĄDZENIA

Co polecasz?
Trwa badanie, w którym każdy Mi Fan może polecić maksymalnie trzy ekosystemowe urządzenia Xiaomi. Dodatkowo w komentarzu możecie dodać praktyczne korzyści i ze wskazanych produktów, jak i możliwości, jakie daje podpięcie urządzenia do aplikacji Mi Home App. Na chwilę obecną największą popularnością cieszą się oczyszczacze powietrza, odkurzacze, oświetlenie, ale też kamerki bezpieczeństwa. Nie oddałeś jeszcze swojego głosu? Nie czekaj. Ankieta dostępna jest tutaj i pozostaje otwarta jeszcze dzisiaj. Po zakończeniu badania przygotujemy podsumowanie!   

Potrzebujesz dodatkowych opinii o odkurzaczach Xiaomi?
Proszę bardzo! domix30 opublikował recenzję Mi Handheld Vacuum Cleaner G10. W opisie skupia się nie tylko na pracy samego urządzenia, ale też na tym, czy i jak opróźnić pojemnik z nieczystości. Na plus autor wątka ocenia możliwość wymiany baterii. Recenzja zawiera także nagranie, które pokazuje efekty pracy odkurzacza. Zainteresowani? Wątek dostępny tutaj.

Jest Strava, są nowe możliwości!
Przyznaję, że wątek, w którym szefo obwieścił radosną nowinę, ucieszył mnie bardzo! Z prostego powodu. Moja przygoda z bieganiem zaczęła się m.in. od aplikacji endomondo. Tutaj miałem grupkę znajomych. Razem się podglądaliśmy i kibicowaliśmy! Kiedy endomondo odeszło w niebyt, wiele osób przeskoczyło na aplikację Strava. Jaki to ma związek z Mi Watch, Mi Watch Lite czy Mi Band 6? A no taki, że relacje ze znajomymi są równie cenne, jak zegarki, z których korzystamy. Jeśli więc teraz można eksportować dane z wymienionych urządzeń przez aplikację Xiaomi Wear do Strava, to tylko się cieszyć, i to podwójnie! Tylko jak połączyć np Mi Watch czy MB6 ze Strava? o tym dowiecie się z wątku szefo, o tutaj. Dodam, że jest to proste!

PROMOCJE I KONKURSY

O krok przed Tobą
Zapowiadany od końca maja konkurs 'O krok przed Tobą' właśnie wystartował. O zasadach i nagrodach dowiecie się więcej z pierwszego wątku konkursowego. Dostępny tutaj. Ja tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze. Co tydzień w poniedziałek o godz. 12:00 rusza nowa runda (w sumie sześć). Do niedzieli należy zarejestrować w trybie treningu min. 50 tys. kroków i odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe. Pytanie publikujemy w wątkach konkursowych. Natomiast w komentarzu lub komentarzach do wątku konkursowego publikujecie odpowiedź i zrzuty z aplikacji sportowej. Uwaga! Aplikacja może być dowolna, ale musi pokazywać następujące dane: kroki, czas i data treningu, pokonany dystans i spalone kalorie. Odpowiedź i zrzuty dodajecie do końca niedzieli. Każdego tygodnia nagradzamy do stu Mi Fanów voucherami. Kto pokonał sześć rund i przygotował wątek, w którym dzieli się receptą na zdrowe życie z pomocą dowolnego urządzenia Xiaomi ma szansę na główną nagrodę. Jaką? Więcej tutaj!

Każdego dnia nowa promocja!
A to z okazji otwarcia na świecie tysięcznego salonu Mi Store. Promocje ruszyły w sobotę i potrwają do 12 czerwca. I tak, od soboty możecie kupić specjalną edycję Mi 11. Smartfon wyposażony w 8 GB RAM i 256 GB ROM jest dodatkowo sygnowany przez założyciela Xiaomi, Lei Jun'a. Dostępne jest teraz za 2999 zł. Jest też oferta dla mniej wymagających: dziś i jutro Redmi 9T z NFC kosztuje 200 zł mniej. Dodatkowo warto sprawdzić ceny m.in. hulajnóg, odkurzaczy. Wciąż w promocji sa także inne ekosystemowe produkty, a także smartfony serii RN9 i RN8. Do wybranych modeli dodawane są także opaski Mi Band 5. Pełne i aktualne zestawienie znajdziecie w wątku tutaj. Pamiętajcie, że promocje kończą się w różnym czasie, a ceny są rekomendowane.   

Fotorelacja z Mi Store
Nie ma chyba lepszych promocji, jeśli w salonie Mi Store można kupić urządzenie Xiaomi w niższej cenie, a za fotorelację z wyprawy na zakupy wygrać kolejny voucher. I to o wartości 900 zł! Jak taka fotorelacja powinna wyglądać? Szczegóły znajdziecie w wątku tutaj. Dodam, że na Wasze fotorelacje czekamy do najbliższej niedzieli. Nagradzamy trzech autorów. Za drugie i trzecie miejsce vouchery o wartości 600 zł i 300 zł. A co kupić? Oferta bogata! I kusząca ze względu na promocje z okazji 1000. salonu Mi Store!

ADMINISTRACJA

Szukasz pracy na wakacje nad morzem?
Na koniec przypomnienie oferty pracy na lato. Od lipca do sierpnia wzdłuż polskiego morza będzie podróżować Xiaomi Przystań. Zaczynamy od Międzyzdrojów, potem jesteśmy w Kołobrzegu i Łebie, a finiszujemy we Władysławowie. Przystań będzie na plaży. Tutaj będzie strefa z produktami Xiaomi, tutaj będą konkursy i animacje, tutaj ma być też wieczorem kino letnie. Jeśli jesteście zainteresowani pracą, zajrzyjcie do tego wątku. Tutaj znajdziecie wszystkie najważniejsze szczegóły oferty oraz adres email, na który należy wysyłać aplikacje.

_doMIno_

2021-06-07 19:24:14
Favorites10 RateRate

Mi Foto Team

dkisiala | from app

Dzieje się :-)
2021-06-07 19:29:58
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Moderator

przybort | from app

Dokładnie... dzieje się dzieje w świecie Xiaomi :-)
2021-06-07 20:09:28

Grand Master Bunny

hatim57 | from app

Dzieje się
2021-06-07 20:50:52

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

jest spory ruch a teraz będzie ruch na świeżym powietrzu albo w zamknięciu na siłkach :)
2021-06-07 20:53:38

Advanced Bunny

Karciq14 | from app

dzieje się
2021-06-07 22:07:57

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

ło Panie ja tu zaraz kolejną wrzutę robię a to nie koniec
2021-06-07 22:44:20

Rookie Bunny

6401990428 | from app

😔😔😔😔