In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Технології

[Обговорення] Масштабування в камері: як працюють оптичне, цифрове та гібридне масштабування? Пояснюємо.

2021-06-06 19:41:22
1729 28


Вітаю, Мі-Фани!

Розмови про технологію масштабування у смартфонах стали більш частими з моменту виходу оптичного збільшення на ринок мобільних телефонів. Смартфони тепер можуть реалізовувати всі три типи збільшення камери: оптичне, цифрове та гібридне. Такі поняття можуть заплутати, тому ми тут, щоб зняти будь-які сумніви і прояснити ситуацію.

Для кращого розуміння, поділимо тему на такі розділи:
  • Що таке масштабування камери?
  • Оптичне збільшення
  • Цифрове збільшення
  • Гібридне масштабування

Що таке масштабування камери?


Почнемо з основ. Під час фотозйомки масштабування камери означає наближення або віддалення об'єкта на зображенні. Збільшення дає змогу детальніше розглянути об’єкти, тоді як зменшення дає змогу захопити ширший простір. Це можна зробити, використовуючи оптику для збільшення зображення або просто обрізаючи область зображення. У наш час ви також можете використовувати суміш обох прийомів, саме в цьому полягає гібридне масштабування.

Оптичне збільшення


Оптичне масштабування камери досягається за допомогою серії об'єктивів. Скло може рухатися крізь об'єктив для збільшення або зменшення масштабу. Оптичне збільшення забезпечує найкращі результати та є найкращим способом для збільшення зображення. Оскільки вміст на вашій фотографії збільшується завдяки маніпулюванню променями світла, що надходять від місця події, оптичне збільшення забезпечує результати без втрат.

По суті, оптичне збільшення має забезпечувати однакові результати аналогічно наближенню до об’єкта зйомки. Звичайно, це лише теоретично. Якість скла може вплинути на результати. Залежно від об'єктива, діафрагму також можна зменшити, збільшуючи фокусну відстань. Незалежно від мінусів, оптичне масштабування залишається найкращим рішенням, якщо фізично не вдається наблизитись до об’єкта зйомки.

У смартфонах оптичне збільшення камери - це ще достатньо молода функція. Samsung створила першу камеру з оптичним збільшенням у Galaxy ще в 2012 році, але це не визвало ажіотажу. Polaroid та ASUS також подавали цю ідею без особливого успіху. Але це були нішові товари, які майже не приваблювали широкого кола споживачів.

Тим часом такий сучасний смартфон, як Xiaomi Mi 11 Ultra надзвичайно привабливий для споживачів, так як має вбудовані об'єктиви для збільшення. На відміну від дзеркальної, або компактної фотокамери, об’єктиви не виступають із цих пристроїв. Натомість смартфони містять вбудовані схожі на перископ об'єктиви, які досягають схожого ефекту до фотокамер, не впливаючи на зовнішній вигляд. Інші об'єктиви камер для смартфонів з менш складними об'єктивами найчастіше жертвувують фокусною відстанню.

Цифрове збільшення


Цифрове збільшення камери забезпечує подібний ефект до оптичного масштабування без використання механічної роботи скляних елементів. По суті цей мотед відрізає області навколо вашої сцени, щоб вам здалося, що ви опинилися ближче до об'єкта. Частина зображення, що залишилася, збільшується за допомогою різних алгоритмів, звідси і назва цифровий. На відміну від оптичного масштабування, цифрове масштабування не обходиться без втрат, тобто частина інформації зі сцени в процесі відкидається. Алгоритми додаватимуть пікселі для збереження деталей у збільшеному зображенні, але цей процес недосконалий. Ось чому зображення з цифровим збільшенням часто виглядають розмитими і ''замилиними''.

Цифрове масштабування корисно використовувати, коли вам потрібно скомпонувати зображення і фізично не наближатись до об'єкту, але майте на увазі, що якість зображення погіршуватиметься під час збільшення.

Цифрове збільшення камери - це еквівалент обрізання зображення. Ось чому я рекомендую робити знімки з оригінальною фокусною відстанню, якщо ви покладаєтесь на цифровий зум. Ви завжди можете обрізати пізніше, якщо потрібно. Результати будуть однаковими.

Більшість смартфонів використовують цифрове масштабування, але вони, як правило, отримують певну допомогу з боку програмного забезпечення.

Гібридне збільшення камери


Гібридне масштабування камери - новіша концепція, яка використовується у смартфонах. Вона використовує переваги оптичного масштабування, цифрового масштабування та програмного забезпечення для покращення результатів при збільшенні, що перевищує фізичні можливості об’єктива.

Сучасні телефони з оптичним збільшенням мають об'єктиви з 3-кратним або 5-кратним оптичним збільшенням. Спроба збільшення масштабу більше, ніж на цей показник, може призвести до втрати якості, оскільки технічно ви б використовували цифрове збільшення. Тут на допомогу приходить гібридне масштабування камери.

Хоча алгоритми та методи, які використовує кожен виробник, різняться, загальна концепція є універсальною. Гібридне масштабування використовує програмні вдосконалення та обчислювальну фотозйомку для створення кращого зображення з декількох фотографій. Це схоже на нічний режим та HDR, але з фокусом на деталях замість експозиції.

Виробник може скористатися різними датчиками та фокусними відстанями телефонів, щоб одночасно захоплювати деталі з декількох камер. Потім всю цю інформацію можна використовувати для інтелектуального покращення цифрово збільшеного фото. Це, звичайно, не порівняти з можливостями оптичної камери, але він потужніший за базовий цифровий зум для збереження тонких деталей на відстані.А ЯКИЙ ВИД ЗБІЛЬШЕННЯ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ НА ВАШОМУ СМАРТФОНІ?
ДІЛІТЬСЯ З НАМИ У КОМЕНТАРЯХ
Джерело: 1

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2021-06-06 19:41:22
Favorites32 RateRate

Master Bunny

jekins | from Mi 9 Lite

#1

Трохи помилок є у тексті. А так  краще зробити оригінальний знімок.
2021-06-06 20:29:54

Pro Bunny

Bob@r | from app

#2

Цікаво, На жаль пройшла ера массового використання зеркальних камер... Чи на радість...
2021-06-06 21:12:55

Pro Bunny

bull6999 | from Redmi 7

#3

дякую за пост
2021-06-06 22:25:47

Pro Bunny

mi2923789 | from Redmi 7A

#4

пізнавально
2021-06-06 22:33:45

Intern Moderator

maksdroider | from Redmi Note 8 Pro

#5

На моєму Redmi Note 8 Pro, як і на більшості смартфонах Xiaomi використовується цифрове збільшення.
2021-06-06 23:18:19

Master Bunny

Georgiy Pokhvalit | from Redmi 5 Plus

#6

Дякую, нарешті я дізнався!)
2021-06-07 00:04:19

Wizard Bunny

Змея | from Redmi Note 9S

#7

На моём смарте есть в камере приближение объекта, иногда этим пользуюсь
2021-06-07 06:18:31
Humor does not obey fate,great thoughts-often the most smiling…

Pro Bunny

Kuzmich3189 | from Redmi 7

#8

на моєму - тільки цифрове збільшення.
2021-06-07 09:53:23

Pro Bunny

7151lsura | from app

#9

корисна інформація
2021-06-07 10:21:30

Pro Bunny

5098red | from Redmi 7

#10

цифрове збільшення дієве в більшості випадків
2021-06-07 11:17:02
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Alex Bond

Super moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
1 Year Check-In
Редактор-експерт
7 років MIUI
10 000 Мі-Фанів
Вбивця смартфонів
Halloween
Halloween
World Records
Black Friday
Хитрий Санта
З Новим роком!
100 Коментарів
1000 Коментарів
100 Тем
250 Тем
500 Тем
Пригадай все
MIUI
Антивірус MIUI
Справжній серіаломан
One headphone
25 000 Мі-Фанів
Вечірній Lewis
6S проти Mi A1
Redmi 5/5 Plus
Кращий модератор Лютого
8 березня
Telegram
Are you OK?
Color Your Planet
Кращий модератор березня
З Великоднем!
Кращий модератор Квітня
Redmi Note 5
50К
Кращий модератор Травня
Настоящий Mi фан
Мі Дослідники
Mi A2 Lite
Mi A2
#2КращеНіж1
Mi A2
З Днем Незалежності України!
Мі-Колекція
Нас 100К!
Різдво 2018
Throw Back with Mi 2018
Xiaomi Number One In Ukraine
Mi #1
8 Березня 2019
10k Mi Fans
Case is OK
30K Members
Mi Love U & I
70K Fans
Make your choice
Favorite X-Men
Mi Band History
Photography Challenge
Which X-Men are you?
Зустрічайте Mi 9T!
Fortune’s Global 500
Mi Фідбек: Твій відгук важливий!
#9РоківMIUI
Для чого ви використовуєте смартфон?
У які ігри ви граєте найбільше?
З Днем Незалежності!
better together slogan
250K
Моторошний Хелловін
Q&A
Q&A №3
TikTok
Mi Flash Live
Black or White?
Mi FLASH LIVE! Vol. 2
Mi-ресурси 2020
Мі-батл: Епізод 3
Мі-батл: Епізод 5
Дротові VS Бездротові навушники

Read moreGet new

Mi Comm APP

Stay updated on Mi Products and MIUI

Copyright©2010-2021 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Quick Reply To Top Return to the list