In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Ostatnie minuty - Mi Robot Vacuum-Mop Pro

2021-05-27 18:09:47
5267 19
Moi drodzy stało się. Zenek zakończył podbój kraju i rozpoczął swoją ostatnią drogę do bazy...
Czy Zenek jest z tego zadowolony? Na pewno nie. Czy się sprawdził? Na pewno tak! Czy powróci? Nie wiadomo...
Mająć jednak tę możliwość uczestniczenia w testach trzeba te testy podsumować. Kto przeczyta do końca dowie się, czy warto i jak zrobić Zenka w konia.

Po pierwsze, w moich warunkach robot sprawdził się znakomicie. Okazało się, że nawet sceptyczny mąż docenił funkcję mopowania. Zobaczcie sami, mam białe błyszczące płytki! Taki efekt prawie bez roboty (trzeba napełnić zbiorniczek, założyć mopa potem zdjąć...). Podwójny przejazd załatwia płytki na wysoki połysk. Tak podwójny. Przypominam o dzieciach i psach, kóre non stop coś upuszczają i zlizują (dzieci upuszczają, psy zlizują).

Dodatkowo, jako że u nas kuchnia i salon oddziela granica umowna, sprawdzone zostało sprzątanie strefowe. Bardzo łatwo wskazać strefę mopowania i tym samym nie moczyć podłóg (u nas drewno więc unikamy wody, chociaż w sumie na pewno nic by się nie stało nawet po stu myciach).

Oczywiście testy objęły też inne pomieszczenia - tu na pierwsze miejsce wysuwa się hol. Po pierwsze płytki i fugi powodują, że robot się tłucze. O ile w kuchni mam fugi wąskie i podłoga jest przy tym prawie płaska, to w holu fugi są znaczącymi już rowkami. Słychać wyraźnie jak kółka tłuką się podczas jazdy (filmik to uwypukla zbyt bardzo, ale jednak). Tak więc, poranne sprzątanie według harmonogramu może okazać się lepszym budzikiem niż wibracja w opasce.

Po drugie okazało się, że Zenka można łatwo zrobić w konia - wiadomo, my kobiety jesteśmy w tym mistrzyniami. Otóż jeśli mamy lustro do samej podłogi, to o ile oczywiście nie da się za to lustro wjechać to robot skanuje odbicie jako drugie pomieszczanie.

Zaskoczyło mnie, jak skutecznie czyścił dywany! Oczywiście możnaby powiedzieć, że to zależy od dywanu - zgoda, to prawda. Na pewno inaczej by było przy dywanie z długim włosiem. Ja na szczęście mam z krótkim - mam psiaki, które dwa razy w roku sie lenią i wtedy długie włosie to tragedia (sprawdzone info). Dywany jak na filmikach i fotkach so jak najbardziej Zenkowi nie straszne. Co więcej, nie ma problemu z wjeżdżaniem i zjeżdżaniem - mieszczą się w granicach przeiwdzianych przez inżynierów.

Nie będę się rozpisywać - Zenek po schodach poruszać się nie umie, ale i z tych schodów nie spadnie.

Na koniec zaś - coś czego robot nie znosi, czyli za duże przeszkody. Trzeba o nich pamiętać. Na filmiku poniżej jest przykłąd suszarki, robot po prostu się zawiesił i koniec. Na szczeście ktoś zawsze czuwał, ale gdyby to było bez nadzoru - a jest to jedna z lepszych opcji, sama korzystałam. Jesteś poza domem a odkurzasz! Co więcej, wczoraj w Lidlu widziałam pana, kóry odpalał odkuranie z komórki - no cóż, widok mapki w Mi Home mówi wszystko.

Powrócę jeszcze do radaru, czujników i co za tym idzie do mapowania. Jak widać poniżej, urządzenie mapuje wsio jak leci. U mnie na niebiesko salon+kuchnia, na pomarańczowo hol i 'biblioteczka'. Widać braki w pomarańczowej strefie, a to stąd, że robot nie widzi przez ściany i zabudowane schodki. Tak, hol to pół pietra niżej. Szkoda, ze nie można dodawać w apce pięter i zaznaczać na nich puktów startu. z drugiej strony i tak ograniczają nas schody i bateria.

Kończąc powoli - okazało się, ze nasz Zenek wykonał około 50 sprzątań. około, bo zwłaszcza kilka pierwszych było próbnymi wyjazdami. Nie mniej jednak muszę przyznać, że człowiek się przyzwyczaił. Patrząc na ilości kurzu zbierane po każdym przejeździe, mnóstwo brudu po prostu wylądowało w koszu i to bez wstawania z kanapy. Pewnie chłopaki z Mi Sports Teamu teraz się śmieją, bo wiadomo - oponki rosną, a robota jednak zrobiona. No ale gdy Zenek sprząta ci salon, ty mozesz również iść pobiegać.

Czy będę tęsknić? Tak! Czy na miejsce Zenka zjawi się inny Gienek czy cuś? Nie wiadomo. Dziękuję jednak Xiaomi i drogim adminom za możliwość wzięcia udziału w testach i serdecznie pozdrawiam w tym miejscu ich jak również wszystkich Mi fanów.

P.S. Polecam się na przyszłość

Rate

Number of participants 1 Experience +15 Pack Reason

View Rating Log

2021-05-27 18:09:47
Favorites18 RateRate

Mi Sports Team

szefo | from app

Szanowna koleżanko nie zależnie od oponki hehe sprzęt się sprawdza 100% sam przestałem sprzątać podłogi bo żona kupiła też robota Xiaomi .Nie zależnie od wszystkiego bardzo fajna recka .pozdrawiam
2021-05-27 18:41:29
szefo

Semi Pro Bunny

AskaD Author |

szefo odpowiada, dnia 2021-05-27 12:41:29
Szanowna koleżanko nie zależnie od oponki hehe sprzęt się sprawdza 100% sam przestałem sprzątać podłogi bo żona kupiła też robota Xiaomi .Nie zależnie od wszystkiego bardzo fajna recka .pozdrawiam

Oponka to ukłon w stronę Mi Sports Teamu - sprzątanie to też trening, zobaczcie Karate Kid, jak chłopak pucował auto.
2021-05-27 18:46:17

Mi Sports Team

szefo | from app

AskaD
Oponka to ukłon w stronę Mi Sports Teamu - sprzątanie to też trening, zobaczcie Karate Kid, jak chłopak pucował auto.

To prawda wszystko jest sportem także przetarty szlak do lodówki :))))
2021-05-27 18:50:18
szefo
Jaki Zenek? Jaki Zenek? Toż w Chinach Zenków brak... MiTEK. MiTEK! :-D... Dokładnie z tego powodu my kupiliśmy zamiennika, czyli MiTEKa 2... Też odpalałem u Cysi pod szkołą (bo zapomniałem jak wychodziłem) ... Zanim wróciłem to już poodkurzał. ;-). Z lustrami nie napisałem.. I fakt bierze odbicie za pomieszczenie :-D. U mnie w przedpokoju duże lustra w drzwiach szafy... I rewelacja jest sprzęt :-). Pomieszczenie 2 właśnie jest z mykiem lustrzanym ;-).
2021-05-27 18:52:46

Semi Pro Bunny

AskaD Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-05-27 12:52:46
Jaki Zenek? Jaki Zenek? Toż w Chinach Zenków brak... MiTEK. MiTEK! :-D... Dokładnie z tego powodu my kupiliśmy zamiennika, czyli MiTEKa 2... Też odpalałem u Cysi pod szkołą (bo zapomniałem jak wychodziłem) ... Zanim wróciłem to już poodkurzał. ;-). Z lustrami nie napisałem.. I fakt bierze odbicie za pomieszczenie :-D. U mnie w przedpokoju duże lustra w drzwiach szafy... I rewelacja jest sprzęt :-). Pomieszczenie 2 właśnie jest z mykiem lustrzanym ;-).

Był w Chinach Bayer Full, poznają i Zenka, zobaczysz.
2021-05-27 18:59:33
AskaD
Był w Chinach Bayer Full, poznają i Zenka, zobaczysz.

No fakt... Zapomniałem... ;-D
2021-05-27 19:15:51
Bardzo ciekawie to przedstawiłaś. Bardzo mi się fajnie czytało. Bardzo dziękuję za fajne testy. pozdrawiam.
2021-05-27 19:41:16

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Zenek swój chłop to zaśpiewa to posprząta, polata z mopem i jeszcze śmieci wyniesie. Gdzie takiego chłopa znaleźć?
2021-05-27 21:25:53

Admin

lewqos |

Dzięki piękne za te testy! Piękne podsumowanie. Aż żal Was rozłączać! :) :)
2021-05-27 21:41:27

Mi Gaming Team

domix30 | from app

Super recenzja, tak samo przyzwyczaiłem się do G10, człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja :)
2021-05-27 23:01:36
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

AskaD

Semi Pro Bunny

• Followers

11

• Threads

11

• Replies

91

698