In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Test] Mi Dash Cam 1S - weekendowy trip był, filmiki też są!

2021-05-18 21:23:52
801 13
Hejo moi Mili.
Jak obiecałam, po unboxingu kamerki samochodowej, zamieszczam filmiki. Mozna zobaczyć jak te filmiki wyglądają w praktyce. Kilka słów ode mnie... Montaż kamerki przebiegł bezproblemowo - wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Ameryki nie odkryję, jeśli dodam, ze powierzchnie gdzie kleimy muszą być czyste. Kabel wystarczył z nadwyżką. Dołączony 'łomik' (tak Xiaomi nazwało tę szpatułkę to upychania kabli) zdał egzamin, chociać akurat i bez niego dałoby się wszystko wykonać - kwestia wykończenia samochodu we wnętrzu. Słowem po max 10 minutach kamerka będzie zamontowana.
Co do apki - Mi Home. Apka nie oferuje zbyt wiele, na pewno ma to sens - kierowca nie powinien bawić się telefonem w trakcie prowadzenia pojazdu (Why???). Można oczywiście pewne rzeczy skonfigurować przez apkę, co jest wygodne. Ale tu znowu - raz skonfigurowane, ma działać.
Tryb parkingowy - w sumie startuje jak otworzymy auto. A zatem raczej trzeba mocno ruszyć autem. W razie stłuczki lub obrysowania powinno być OK, aczkolwiek oby nigdy się nie przydało. Same filmiki to około dwuminutowe pliki, max 270 MB (nocne są mniejsze).
Największy zawód - WiFi. Okazuje się, że kamerka ma tylko hotspot. Jeśli myślicie, że kamerka zgra pod domem całą karte do chmury to zapomnijcie. Zgrywać trzeba ręcznie.
A teraz obiecane filmiki. Najpierw Wieczorna jazda autostradą.

Na drugi rzut - nocka i deszcz. W mieście.

Filmik trzeci - pochmurny dzień i deszcz. Znowu autostrada.

I ostatni - kontynuacja poprzednika.

Na pewno nie przeczytamy tytułu gazety czytanej przez pana na przystanku ale... nie jest źle. Można powiedzieć, że każda sytuacja drogowa jest odpowiednio widoczna i nie pozostawi wątpliwości. Podczas nagrań nocnych tych detali jest oczywiście mniej no i dodatkowo dochodzą światła innych samochodów i krople deszczu... Noo ale umówmy się, nie jest to kamera TVP i nie wspera HDR ani innych ulepszeń. Mamy tu przyzwoite 30 fpsów i 1080p, czyli Full HD. Za 250 PLN trudno chcieć więcej. W dodatku, wyświetlacz kamerki jest spory i na prawdę czytelny. Ocena sytuacji 'na gorąco' nie sprawi kłopotów (a widziałem już kamerki z mini wyświetlaczami i wiem co mówię).

Ode mnie wielki plus - polecam!
2021-05-18 21:23:52
Favorites5 RateRate

Master Bunny

RoninSan | from app

Dziękuję za recenzję
2021-05-19 01:06:59

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Niech Ci dobrze służy :) zakup widać udany :)
2021-05-19 01:44:19

Master Bunny

1783809196 | from app

dobra robota, dzięki za recenzję
2021-05-19 04:10:57
oo na filmiki czekałem ;)
2021-05-19 10:21:42
Całkiem ładnie nagrywa. Teraz kamerka to moim zdaniem podstawowe wyposażenie każdego samochodu. Wiele sytuacji na drodze pokazało mi już, że, gdyby coś sie stało (a na szczęscie nie doszło do kolizji), to ciezko byłoby udowodnić wine tego drugiego. Ktoś celowo podjeżdża pod samochód i próbuje wymusić stłuczkę, wpycha się na 3 i różne historie... Zatem bezpiecznej drogi. Oby nigdy się nie przydała.
2021-05-19 16:11:43
Diana

Najważniejszy element aparatu znajduje się 12 cali za nim. Ansel Adams
Instagram: dkisiala

Semi Pro Bunny

AskaD Author |

Tomek081 odpowiada, dnia 2021-05-18 19:44:19
Niech Ci dobrze służy :) zakup widać udany :)

Dzięki, oczywiście zakup udany!
2021-05-19 17:07:51

Semi Pro Bunny

AskaD Author |

dkisiala odpowiada, dnia 2021-05-19 10:11:43
Całkiem ładnie nagrywa. Teraz kamerka to moim zdaniem podstawowe wyposażenie każdego samochodu. Wiele sytuacji na drodze pokazało mi już, że, gdyby coś sie stało (a na szczęscie nie doszło do kolizji), to ciezko byłoby udowodnić wine tego drugiego. Ktoś celowo podjeżdża pod samochód i próbuje wymusić stłuczkę, wpycha się na 3 i różne historie... Zatem bezpiecznej drogi. Oby nigdy się nie przydała.

Mam nadzieję, że nie będzie potrzebna. Może kiedyś zrobię wątek z najśmieszniejszymi sytuacjami? Mam już nawet tytuł - Absurdy okiem Mi.
2021-05-19 17:09:10
Znaczy mąż dostał kolację po montażu? ;-D))). To bardzo dobrze, że zadowolona jesteś.. :-)
2021-05-19 17:15:27

Master Bunny

Julil358 | from app

super info
2021-05-19 19:05:41
Fajna recenzja, mam yi dash cam od czterech lat, i też daje rade szczególnie w nocy.
2021-05-19 23:32:44
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

AskaD

Semi Pro Bunny

• Followers

11

• Threads

11

• Replies

91

698