In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Test] Pierwsze 24h - Mi Robot Vacuum-Mop Pro

2021-05-10 16:59:25
993 10
Robot dotarł. Testy rozpoczęte. Cała rodzina z uwagą i skupieniem śledziła jego poczynania, a nawet nadała mu oficjalne imię - Zenek. Tak, można powiedzieć, że w domu jest nowy pupil. Nie będę opisywała wyglądu, czy designu. Skupię się na pierwszych wrażeniach, chociaż odtwarzam je trochę z pamięci i piszę po czsie (pierwsza wersja tego postu uleciała w niepamięć cyfrową po ostatniej korekcie, trochę ból ale co poradzić?).
Pierwsza rzecz, którą trzeba jasno powiedzieć. Ten odkurzacz działa! Co prawda dwie córy, wspomagane przez koleżankę akurat nie nabrudziły zbyt bardzo (trampolina oddała Zenkowi przysługę), lecz trzy domowe szczekadła - Gucio, Sonia i Figa - stanęły na wysokości zadania. Wiadomo, na wiosnę trzeba futro zmienić, więc Zenek miał co robić, oj miał. Az trudno uwierzyć ile zdołał zebrać w "czystym" pokoju. Najgorzej z dywananmi, bo sierść czepia się włosia, ale nie jest źle - drugi przejazd załatwia niedobitki i efekt jest bardziej niż OK.

Aplikacja - dość intuicyjna. Pokój szybko został zmapowany. Mi Home zaproponował nawet podział na pomieszczenia. Co ciekawe, pomieszczenia te można edytować, łacząc i dzieląc jak się chce. Moja uwaga: trzeba obczaić jak robot interpretuje granice. Mapka jedno, praktyka drugie. Jest pewna tolerancja, powiedzmy rozmiaru sprzętu i niby to bez znaczenia, fakt, ale gdy chcę mopować płytki, to unikam raczej moczenia drewnianej podłogi. Znowu - nic się pewnie nie stanie podłodze, ale po co niepotrzebnie ją moczyć. Jest to jednak mankament drobny i szybko da się go opanować i usunąć. Trzeba 5 minut wprawy i wszystko gra.

Mopowanie oczywiście też przetestowane zostało i zarzutów brak. Zenek zostawił płytki czyste, odświeżone i błyszczące. Zrobił podwójny przejazd i nie zostawił smug. A jednak - dwie rzeczy tu zaznaczam. Pierwsza (praktyczna), trzeba Zenkowi pozbierać z drogi dywaniki, bo je namoczy - niby wiadomo. Druga (życiowa), w kuchni jak to w kuchni podłoga może być brudna, w tym tłusta czy czymś zalana (dwie córy już są na etapie robienia kanapek rodzicom i naleśników). Wtedy sama woda nie wystarczy. Niw wyrzucajcie więc starego mopa, będzie on potrzebny, tyle że nie tak często.

Pierwsze sprwadzenie ujawniło też, moim zdanie mankament konstrukcyjny (patrz foto wyżej). Trzeba regularnie sprwadzać szczotki. Widać, ze zaplątane włosy, zblokowane i owiniete przy brzegu, tną jak nóż. Przy tym są tak ciasno owiniete, że trudno je przeciąć. Dustarczony do robo Zenka szczoteczko-nożyk świetnie tnie u usuwa włosy ze szczotki wzdłuż włosia, ale nie w tym felernym kąciku.

Czy Zenek sprawdzi się na dłuższym dystansie? Zobaczymy!

Rate

Number of participants 2 Experience +20 Pack Reason

View Rating Log

2021-05-10 16:59:25
Favorites3 RateRate
Ja nie miałem sierści na szczęście... I żaden Zenek! To MITEK! ;-) Proszę zapamiętać, albo Cysię napuszczę... ;-D
2021-05-10 18:25:48

Mi Sports Team

Aegisson | from app

Zenek pasuje.
2021-05-10 18:35:04

Aegisson (Grzesiek)

Grand Master Bunny

Febron | from app

Zenek jak najbardzej. Proszę przypomnieć sobie piosenkę A. Rosiewicza pt. Zenek blues. Zenek pasuje. :-)Ciekawy wątek.
2021-05-10 19:09:14
Ciekawy jestem, czy się sprawdzi? Na dłuższym dystansie.
2021-05-10 21:31:26
RuraSzczecin odpowiada, dnia 2021-05-10 12:25:48
Ja nie miałem sierści na szczęście... I żaden Zenek! To MITEK! ;-) Proszę zapamiętać, albo Cysię napuszczę... ;-D

Jaki Mitek, jak Borys! ;-)
2021-05-11 04:08:15
Pozdrawiam
Blaszak
Jaki Mitek, jak Borys! ;-)

A tfuuuu.. Bluźnierco! ;-)
2021-05-11 04:10:51
Bardzo fajnie opisałaś . Dziękuję,,, He he :-) Zenek - u mnie miał nazwę PikaCzu. :-)
2021-05-11 06:02:42
nice
2021-05-11 12:48:10

Grand Master Bunny

hatim57 | from app

nice
2021-05-11 16:25:34

Master Bunny

Julil358 | from app

Super..<br>
2021-05-11 16:42:59
please sign in to reply.