In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Mi Home Security Camera 360゜- recenzja

2021-04-11 01:18:11
1919 16
Cześć Mi Fani,

Dziś chciałbym trochę szerzej opowiedzieć Wam o kamerze - Mi Home Security Camera 360゜ o której już co nieco mogliście poczytać w wątku tutaj.

Kamera posiada pole widzenia 110゜, ale jak sama nazwa mówi możemy obracać kamerę w poziomie o 360゜ i 96゜ w pionie co daje nam widok na naprawdę ogromny obszar.

Jak widać na zdjęciu poniżej, kamerę możemy zamontować do sufitu. Jednak na zdjęciu brakuje czegoś naprawdę istotnego - kabla od zasilania. Jak widać, montaż nie jest problem tym bardziej, że cały zestaw montażowy otrzymujemy razem z kamerą, jednak potrzeba podłączenia kamery do zasilania trochę komplikuję sprawę.

Obraz rejestrowany jest w FHD 1080p.  Jakość można zmniejszyć do 360p jeśli wysoka rozdzielczość jest dla nas zbędna a chcemy zarejestrować więcej materiału na karcie microSD.  Przy automatycznym doborze rozdzielczości na 8GB karcie (rzeczywiście 7.2GB) można zapisać nagrania z ok. 4 dni. Jest to wynik znacznie większy od tego co podaje producent. Wynika to z faktu, że kamerka stoi w mało ruchliwym miejscu i bit rate wynosi 1-5KB/S, dopiero gdy kamera wykryje większe zmiany w obrazie przechodzi do większego bit rate.
Podczas zapełnienia pamięci, kamera sama nadpisuje najstarsze nagranie, dzięki temu nie musimy martwić się czyszczeniem karty.

Interfejs odtwarzania jest podzielony na dni i godziny, po wejściu w godzinę możemy kliknąć filmik z konkretnej minuty, takie ułożenie zapisów ułatwia znalezienie konkretnego momentu.

Kamera posiada tryb NightVision, który działa świetnie. Dostajemy możliwość ustawienia go w zależności od preferencji. Po ustawieniu automatycznej zmiany kamera sprawnie przechodzi między trybami wybierając najlepszy tryb do oświetlenia pomieszczenia.

Ważną funkcją kamery jest detekcja ruchu, ładnie nazwana w aplikacji jako - inwigilacja. Tu także mamy pole do popisu, możemy ustawić okres monitorowania, czułość na ruch, odstępy między alarmami i powiadomienia o zdarzeniu. Kamera potrafi wykrywać ludzi dzięki temu możemy włączyć powiadomienia tylko w przypadku wykrycia osoby. Jednak funkcja nie zawsze działa idealnie, podczas szybkiego wejścia po schodach kamera rejestrowała tylko ruch, ale nie wykrywała mnie jako osobę. Pomimo tego ta opcja jest naprawdę ważne, gdyż kamera reaguje nawet na delikatną zmianę - w nocy przelatujący kurz, zapalenie światła w pokoju obok. W ten sposób pozbywamy się wielu niepotrzebnych powiadomień. Wracając do samej inwigilacji, kamera po zarejestrowaniu zmiany nagrywa krótkie 8-13s filmy i przechowuje je przez 7dni (tu karta pamięci jest zbędna).

Widok z kamery możemy podejrzeć  w aplikacji MiHome, a także włączyć pływające okienko i mieć ciągły podgląd podczas wykonywania innych czynności na smartfonie np. oglądania filmu. Funkcja może okazać się przydatna, podczas gdy kamera pełni funkcję niani.

Niestety kamera nie jest zintegrowana z Google Home. Obraz możemy podejrzeć tylko wywołując Asystenta Googla i przesyłając widok z kamery na urządzenie obsługujące Chromecasta np. MiBox'a czy MiStick'a.

Ponadto kamera zapewnia dwukierunkowy przekaz dźwięku, dzięki czemu można rozmawiać z domownikami przez kamerę z każdego miejsca. Dźwięk wydawany przez głośnik w kamerze nie jest idealnie czysty jak ze smartfonu, jednak można wszytko zrozumieć. Mikrofon działa dobrze, z ok. 6m spokojnie łapie dźwięk.

Kamera jest przeznaczona do użytku w domu, nie posiada żadnych standardów wodoszczelność, jednak to nie znaczy, że nie może być wykorzystana do monitoringu zewnętrznego. Obraz z kamery ustawionej na parapecie jest naprawdę dobry, co możecie zobaczyć w wątku przyborta tutaj.

Podsumowując mogę powiedzieć, że kamera działa naprawdę świetnie. Jedyny problem jaki napotkałem to sparowanie ją z aplikacją. Kamera nie widziała kodu QR. Próbowałem wielu sposobów znalezionych w internecie, ale nie przyniosły one skutku. Ostatecznie zacząłem cofać się do starszych wersji Mi Home, ale to także nie pomogło - kamera nadal nie widziała kodu. Potem zauważyłem, że kamera stworzyła własną sieć bez dostępny do internetu połączyłem się z nią, następnie znowu z domowym wifi i kamera w końcu sczytała kod QR.
Tak jak pisałem wcześniej po sparowaniu, kamerka działała bardzo dobrze.

Rate

Number of participants 1 Experience +15 Pack Reason

View Rating Log

2021-04-11 01:18:11
Favorites6 RateRate

Master Bunny

1783809196 | from app

kolega opisuje sprzęt w samych superlatywach, raczej mnie to nie dziwi, ale próbowałeś wyjąć kartę pamięci i zgrać np. jeden dzień?. Kamera zapisuje "milion" plików wideo po kilka minut. Dodatkowo jak np. chcesz umieścić kamerę w miejscu publicznym np.  podziemny garaż, biuro, sklep itp. to musisz, albo rozebrać kamerę i wylutowac głośnik, albo go uszkodzić. Nie ma możliwości wyłączenia mikrofonu z poziomu aplikacji. Potwierdzam, obraz bardzo ładny, ale ta kamera to taka zabaweczka i nic więcej.
2021-04-11 06:04:40

Mi Gaming Team

domix30 Author | from app

1783809196
kolega opisuje sprzęt w samych superlatywach, raczej mnie to nie dziwi, ale próbowałeś wyjąć kartę pamięci i zgrać np. jeden dzień?. Kamera zapisuje "milion" plików wideo po kilka minut. Dodatkowo jak np. chcesz umieścić kamerę w miejscu publicznym np.  podziemny garaż, biuro, sklep itp. to musisz, albo rozebrać kamerę i wylutowac głośnik, albo go uszkodzić. Nie ma możliwości wyłączenia mikrofonu z poziomu aplikacji. Potwierdzam, obraz bardzo ładny, ale ta kamera to taka zabaweczka i nic więcej.

Przyznaje się że karty jeszcze nie wyciągałem, sprawdziłem teraz i układ nagrań jest taki sam jak w aplikacji. Jeśli chcesz pobrać cały dzień rzeczywiście musisz pobrać 24 foldery z nagraniami po 1 minucie, jednak jakiś podział filmów musi być żeby nie było potrzeby ściągania jednego wielkiego pliku w którym interesuje nas jeden fragment. Tylko faktycznie podział mógłby być trochę mniejszy np. 1h żeby nie trzeba było ciągle przełączać się między filmikami żeby coś znaleźć. Co do mikrofonu nie miałem u siebie takiej potrzeby dlatego nie zauważyłem tego problemu, każdy z kamerki korzysta inaczej. Dzięki za uwagi
2021-04-11 13:27:20

Pro Bunny

KaGhost | from app

Ja mam takie kamerki dwie. Korzystam z nich jako z niani :). Duży plus że mega cicho chodzą, jak miałam zwykła nianie to przekręcenie kamerki budziło dziecko. Ps Kartę pamięci miałeś w zestawie czy dokupowales osobno?
2021-04-11 14:16:13

Mi Gaming Team

domix30 Author | from app

To prawda silniczki naprawdę cichutko chodzą :) a karty w zestawie nie było, musiałem włożyć swoją
2021-04-11 14:21:58

Grand Master Bunny

Sincz | from app

Fajna kamerka. Dobra jakość.
2021-04-11 19:42:17
nie ukrywam, że pomogło mi to w decyzji o zakupie 👍
2021-04-11 23:42:14
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Dobra robota Domix . Fajny opis, ciekawego sprzętu.  
2021-04-15 18:19:45

Master Bunny

1783809196 | from app

domix30
Przyznaje się że karty jeszcze nie wyciągałem, sprawdziłem teraz i układ nagrań jest taki sam jak w aplikacji. Jeśli chcesz pobrać cały dzień rzeczywiście musisz pobrać 24 foldery z nagraniami po 1 minucie, jednak jakiś podział filmów musi być żeby nie było potrzeby ściągania jednego wielkiego pliku w którym interesuje nas jeden fragment. Tylko faktycznie podział mógłby być trochę mniejszy np. 1h żeby nie trzeba było ciągle przełączać się między filmikami żeby coś znaleźć. Co do mikrofonu nie miałem u siebie takiej potrzeby dlatego nie zauważyłem tego problemu, każdy z kamerki korzysta inaczej. Dzięki za uwagi

dodam jeszcze do Twoich wypocin, że kamera obsługuje kartę pamięci 128GB oraz bez problemu można ustawić zapisywanie filmów na NASa.
2021-04-15 18:49:07
najs
2021-04-16 00:07:05

Advanced Bunny

kasztelan190 | from app

kamera świetna. Sam posiadam nami elektroniczna nianie dla dziecka. w połączeniu z telefonem Xiaomi mamy pod kontrolą dużo
2021-04-16 06:39:21
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

domix30

Mi Gaming Team

• Followers

93

• Threads

18

• Replies

1252

5133