In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Watch

[Wskazówki] Bieganie. po co to komu......:)

2021-03-13 19:54:04
621 15
_doMIno_ ubiegł mnie trochę:) o, właśnie tu
ale natłok różnych rzeczy chwilowo przydusił moją aktywność na forum a zaległych rzeczy zrobiło się kilka włącznie z niedziałającą chwilowo tabelką.:)  Będzie o bieganiu.
Prawda jest taka, że nigdy nie przepadałem za bieganiem.
Zawsze traktowałem to jako swoistą karę. Czy to w szkole gdzie obowiązkowo trzeba było dowlec się na 1000 i 5000 metrów. Czy już później kiedy bieganie stanowiło element dodatkowy do dyscypliny sportowej, którą no nie napiszę uprawiam. bo już dawno nie. Ale powiedzmy, że jeszcze się jakoś ruszam przy tenisowym stole. Test Coopera był zawsze dramatem i przekleństwem. Co nie znaczy, że nie biegałem sobie ot tak. W zasadzie to mimo pogłębiania wiedzy dotyczącej rozwoju i szkolenia młodych zawodników ( oczywiście im nakazuję bieganie:) )  stosunkowo niedawno zacząłem doceniać sens biegania. Na dzień dzisiejszy dawka nie jest porażająca jeśli wziąć pod uwagę dokonania niektórych koleżanek i kolegów. Tyle, że na pobieganie 3-4 razy w tygodniu mam czas po zajęciach z tenisa stołowego, na których nie stoję w kącie. ( około 6-8 tyś kroków i do 1500 kalorii. Serce dobija do 186 ostatnio:) Dystans jaki sobie ustaliłem jakiś czas temu to 4-5 km. Ani za dużo ani za mało. Obecnie robię pętlę ulicami i ścieżkami w parkach, kiedyś żeby się zmotywować - bo to przecież bez sensu latać w te i we wte wsiadałem w autobus jechałem 5-7 przystanków i stamtąd dopiero wracałem do domu widząc w tym jakiś cel. :) Tyle historii..... do czego zatem bieganie? Oprócz kondycji? Jak myślicie czy np. łucznicy i ci którzy strzelają z pistotetów pneumatycznych na zawodach biegają? Czy jest im to zupełnie ale to zupełnie niepotrzebne? Otóż potrzebne. Podczas rozmów z trenerami innych dyscyplin wymieniamy zawsze jakieś uwagi. Bieganie pozwala wprowadzić organizm w pewien nawyk. Nawyk w którym np. przyspieszone tętno jest rzeczą normalną. Przyzwyczaja organizm do funkcjonowania w stanie podwyższonego tętna, że już o wysiłku na tzw długu tlenowym nie wspomnę. Podwyższone tętno nie musi być wynikiem wysiłku. Może być efektem stresu. Stąd wszelkie techniki, które mają przyzwyczaić sportowców do prawidłowego działania. ( o badaniach na komputerach może innym razem - proste testy matematyczne w okreslonym czasie, po czym prowadzący test ogłasza, że zostało 120 sekund i musicie przyspieszyć, żeby wykonać poprawnie jak najwięcej prostych zadań matematycznych - z tego później wylicza się współczynnik błędu, rosnący współczynnik błędu w warunkach stresu a jeśli jeszcze jest się podłączonym do urzadzeń mierzących tetno i ciśnienie krwi to wychodzi mnóstwo innych ciekawych odczytów:)
Bieganie to również aktywność innych mięśni lub zaktywizowanie ich w inny sposób niż np. w tenisie stołowym czy ziemnym. Tam poruszanie następuje na stosunkowo małej przestrzeni i odbywa się w wielu kierunkach z dużą intensywnością oraz ciągłą zmianą kierunku. Są to krótkie wysiłki. Aby można było je wykonać poprawnie potrzebne jest oprócz ćwiczeń w tym przypadku bez rakietki - imitujących poruszanie się przy stole do przodu tyłu i na boki - również obłożenie mięśni wysiłkiem stałym który wzmocni włókna mięśniowe, oraz ścięgna i stawy.
Jak można sobie pomóc? Aby biegać z tzw sensem?Muzyka:) jak zwykle. Dobra muzyka pozwala ustawić właściwy rytm biegu, do tego ulubiona playlista czyli te same utwory pozwalają nam określić w jakim momencie aktywności się znajdujemy.
Nie zawsze przecież biegamy tą samą trasą. ( Jestem wyjątkiem wiem:) )
W Mi Watch Lite mamy możliwość ustawienia sobie celów
Czy celem będzie pokonany dystans czy przepalone kalorie czy czas biegu wszystko to możemy ustawić na zegarku zanim ruszymy w trasę.

Po przekroczeniu progu zegarek powiadomi nas o tym stosownym sygnałem wibracją i komunikatem.
W przypadku Mi Watch sytuacja jest podobna

dotykamy ikonki ustawień

i mamy tak samo jak w Lite możliwość ustawienia własnych celów, możemy też skorzystać z asystenta, który będzie nam przypominał o zaleznie od ustawień pokonaniu kazdego przedziału dystansu lub o czasie w jakim następuje przebieżka.
Co ciekawe.... W poczciwym Mi Band 5 jest z automatu ustawione powiadamianie o każdym przebytym kilometrze i czasie w jakim to nastąpiło.
Na wykresie w Mi Fit za to zliczenie każdego kilometra włącznie z czasami w jakim został pokonany dystans. To samo z resztą mamy w aplikacji Wear.
Tak naprawdę to bieganie pozwala mi się wyciszyć zostać sam na sam z sekundami, które staram się urwać z mojego dystansu. Wiadomo bywają dni, że biegnie się bo po prostu przyzwyczajenie ale bywają też dni kiedy nogi same niosą.
Pogoda chwilowo ogłosiła zawieszenie broni. Buty na nogi:)
Napiszcie w komentarzu przy czym najlepiej się Wam biegnie:)

Rate

Number of participants 1 Experience +10 Pack Reason

View Rating Log

2021-03-13 19:54:04
Favorites12 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Nie biegam. Przepraszam więc za wpis, bo nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie, Twój post. Powiem tyle, że bardzo dobrze Mi się go czytało. Dopowiem jeszcze, że zawsze zazdrościłem ludziom aktywności i ciekawej pracy. Nie kobiet i samochodów. Kto, czy co nie pozwoliło Mi być aktywnym? Pewnie lenistwo i natura. Praca, to już inny temat. Pozwolę sobie dodać ten świetny post do ulubionych.
2021-03-13 20:09:29
Febron odpowiada, dnia 2021-03-13 13:09:29
Nie biegam. Przeoraszam więc za wpis, bo nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Powiem tyle, że bardzo dobrze Mi się go czytało. Dopowiem jeszcze, że zawsze zazdrościłem ludziom aktywności i ciekawej pracy. Nie kobiet i samochodów. Kto, czy co nie pozwoliło Mi być aktywnym? Pewnie lenistwo i natura. Praca, to już inny temat. Pozwolę sobie dodać ten świetny post do ulubionych.

:) Dziękuję. Niestety z nauczania dzieci wyżyć się nie da. To zajęcie dodatkowe. A i pewnego rodzaju odskocznia od tego co dookoła. Bieganie pewnie w jakiś sposób też. Stajesz do gry czy biegu i wszystko co zrobisz zależy od Ciebie. Wybory dokonywane to już temat na inny post a może i na inne forum:)
2021-03-13 20:17:45
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz
Biegam regularnie od kilku lat, bieganie daje mi relaks, odprężenie jest swego rodzaju lekarstwem na stres. <br>
Miłego biegania &#128517;
2021-03-13 21:59:39

Master Bunny

arturchris | from app

Thx.
2021-03-13 22:06:19
2021-03-13 22:06:51

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

Ja podczas biegania w sumie rozmyślam jak podbić świat ;))
2021-03-14 00:30:55

Admin

_doMIno_ | from app

Bieganie lub każda aktywność fizyczna ma proste przełożenie na zdrowie i fizyczne i psychiczne. Trochę uproszczam, przyznaje, ale jak masz problem to idź i pobiegaj. Zmieni się percepcja.
2021-03-14 01:32:12
Widzisz... Jeszcze 5 lat temu zaczynałem dzień od obwodówek, później szybki natrysk, śniadanie dla domowników i około 1500 do firmy, ale takim tępem żeby nie było "czuć"... Po pracy obiad, Szkodniczki i takie tam... I np 12-15 km na rolkach dość szybkim tempem, a to w sumie jak bieganie ;). I tak codziennie... Choć na torze w ogóle mi to było (w teorii ;) ) niepotrzebne. Ale to już historia... A teraz było osiągnięciem 170m... Chciałbym, ale warunki nie pozwalają...
2021-03-14 01:45:52

Mi Sports Team

Krzysztof5791 Author | from app

_doMIno_
Bieganie lub każda aktywność fizyczna ma proste przełożenie na zdrowie i fizyczne i psychiczne. Trochę uproszczam, przyznaje, ale jak masz problem to idź i pobiegaj. Zmieni się percepcja.

dobrze mówi&#128512;to działa
2021-03-14 01:53:35
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Master Bunny

hatim57 | from app

2021-03-14 02:09:35
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Krzysztof5791

Mi Sports Team

• Followers

318