In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi

[Dyskusja] Redmi K40 c.d. - uzupełnienie (POCO F3)

2021-03-05 01:55:39
815 3
Po prezentacji z 25 lutego 2021, na której firma Redmi zaprezentowała swoje nadchodzące smartfony Redmi K40, Redmi K40 Pro i Redmi K40 Pro+, wiele osób zaczęło sobie zadawać pytania o ich dostępność. W teorii wszystkie trzy urządzenia wyglądają wręcz bajecznie opłacalnie i każdy wyczekiwał wiadomości na temat globalnej premiery. Niektórych może to zdziwić, ale okazuje się, że smartfony z rodziny Redmi K40 trafią do sprzedaży pod marką POCO.

Wskazują na to dwie rzeczy: historia oraz certyfikacja IMDA. Jeśli chodzi o tę pierwszą, to uważni obserwatorzy rynku smartfonów zauważyli zapewne, że np. linia Redmi K30 w ogóle nie trafiła do sprzedaży w Polsce, ale mogliśmy zakupić telefony bliźniaczo do niej podobne. Mowa tutaj o Redmi K30 Pro, który w naszym kraju (oraz w większości innych) nazywa się POCO F2 Pro. Bazując na tej wiedzy, z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że Redmi K40 trafi do nas pod nazwą POCO F3.

Jeśli chodzi o drugie źródło, to chodzi tu o Infocomm Media Development Authority (w skrócie IMDA). Jest to singapurska komisja certyfikacyjna, zajmująca się m.in. smartfonami i smartwatchami. Z jej zasobów wiemy, że model M2012K11AG (takie samo oznaczenie ma w niej Redmi K40) trafi do sprzedaży pod marką POCO. Mowa tu wyłącznie o bazowym wariancie urządzenia, Singapurczycy milczą na temat Redmi K40 Pro i Redmi K40 Pro+. Niewykluczone, że także one zadebiutują jako POCO F3 Pro i POCO F3 Pro+.

Pod kątem specyfikacji mają być to te same urządzenia, które trafią na rynek chiński pod marką Redmi. Data premiery oraz ceny smartfonów z linii Poco F3 nie są jeszcze znane, ale gdy tylko dowiemy się czegoś na ten temat, to damy Wam znać. Różne źródła mówią, że europejskie ceny smartfonów powinny być nieco wyższe niż te podane przez Chińczyków przy okazji premiery Redmi K40.

źródło : internet

2021-03-05 01:55:39
Favorites RateRate
Ciekawe info Marcin. Dzięki.
2021-03-05 03:16:11

Mi Gaming Team

Tomek081 | from app

te skubańce zapowiadają się świetnie. Gdzieś widziałem porównanie z Mi 11. Flagowiec Xiaomi wypada kiepsko w porównaniu z k40
2021-03-05 04:15:57

Master Bunny

RoninSan Author | from app

Tomek081
te skubańce zapowiadają się świetnie. Gdzieś widziałem porównanie z Mi 11. Flagowiec Xiaomi wypada kiepsko w porównaniu z k40

Odpowiem Ci tak. Bardzo dobry znajomy wyjechał do 'majfrendów' ok. 10 lat temu - najpierwej studia (w j.mandaryńskim) a później biznez z Europą (do tej pory). Większość czasu spędzał za Wielkim Murem od początków zarazy siedzi 'tam' cały czas bo mogli by robić lekkie problemy z powrotem.  W rzeczach technicznych jest obeznany - w końcu zdobyty chiński tytuł inżynierski (czy jakoś tak) do czegoś zobowiązuje. Ostatnio 'styknęliśmy się' czatowo. Summa summarum - stwierdził, że zbytnio pośpieszyłem się z kupnem Vivo bo mogłem wstrzymać się i poczekać na K40 Pro 'plus'. Mówi, że jedynie co - Vivo 'ubija' Redmi pod względem stabilizacji obrazu czyli EIS, OIS + gimbal, bo w K40 faktycznie nie ma OIS. Poniżej masz porównanie K40 Pro Plus z Mi11 - w Antutu 'nokaut'
https://www.kimovil.com/pl/porownac/xiaomi-mi-11-256gb,xiaomi-redmi-k40-pro-plus
2021-03-05 05:40:37
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

RoninSan

Master Bunny

• Followers

52

• Threads

55

• Replies

1629

7719