In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Watch

[Recenzja] starszy brat czyli Mi Watch Lite

2021-02-28 19:35:01
399 14

Starszy brat teoretycznie ma w życiu trudniej. W ogóle to jak to brat? Młodszy, kiedy się rodzi to ma już brata. Ten starszy nie ma nikogo przed sobą. To tak jak dzieci 7 letnie odpowiadają na pytanie ile lat ma Twój tata. 7. Jak to siedem? chyba więcej? 7 bo od siedmiu lat jest moim tatą. Ot zabójcza logika.
Mi Watch Lite pojawił się wcześniej niż Mi Watch. I pewnie przez to, że Mi Watch okazał się produktem bardzo udanym dość szybko o Lite zapomniano.
Ponieważ miałem możliwość używania obu, równolegle pokuszę się o opis tego trochę traktowanego po macoszemu produktu.
Zegarek jest prostokątny, nie za duży całkiem przyzwoicie prezentuje się na ręku. W apce Xiaomi Wear można dobrać sobie tarcze. I tu niestety widać troszkę zaniedbanie firmy. O ile aktualizacja softu pojawia się w miarę regularnie, o tyle nowych tarcz jak na lekarstwo.
Są fajne okolicznościowe na święta i chiński nowy rok. Ale to raczej bajer na chwilę, niż do codziennego użytku.No dobrze do rzeczy.

Jak widać na załączonym zdjęciu koperta od spodu kryje więcej sensorów, czujników niż np. w Mi Bandach na górze dwie okrągłe kropki pozwalają całkiem zgrabną ładowarką do której nie da się włożyć watcha w inny sposób niż prawidłowy ( proszę nie przysyłać fot, że się da:) ) naładować akumulator w całkiem niezłym tempie ( do 60 min ) Sam akumulator przy ustawieniach średnich trzyma koło 5-6 dni. Oczywiście znajdą się tacy, którzy umordują Watch szybciej. Dużego Watcha zmusiłem do klęknięcia czyli do mniej niż 5 procent w 37 godzin. Na pewno może działać spokojnie i dłużej nie zawsze przecież potrzebne sa nam powiadomienia z komunikatorów monitoring serca co 1 min oraz inne bateriożerne opcje.

od góry od lewej.
Treningi     czyli aktywności bieg spacer rower itp. jest tego 11 trybów. Nie ma możliwości póki co wgrania własnych ale za to możemy się spocić w krykieta.
Wykaz aktywności .

Pomarańczowy kwadracik to nasz dzienny raport.

zbiorczo na jednym ekranie, lub rozbite na poszczególne składowe. Kalorie, kroki oraz przerwy na regenerację / odpoczynek.
Serduszko
Sen
Procentowa ocena jakości snu. I na rozwinięciu czasy poszczególnych faz. W apce jest rozbicie minutowe ale o tym później.
Ciekawa funkcja. Możliwość uregulowania tempa oddechu wg wskazań ekranu.
Dalej mamy kompas, duperelek ale fajny.
Następny element ciśnienie powietrza plus pomiar wysokości n.p.m.
Pomiar wysokości bywa zaskakujący i do konca nie wiem skąd jest brany odczyt. Ale potrafię siedząc na krześle przed PC w ciągu dnia być kilka razy 10-20 metrów niżej i wyżej.
Odtwarzacz muzyki.
Niestety w dalszym ciągu problem z wyświetlaniem wykonawcy. Ale działa poprawnie.
Przechodzimy do drugiego ekranu
Budzik
Stoper
Timer
Możliwość odliczania od 1 min do kwadransa. Mamy również możliwość podania własnych wartości.
Powiadomienia o połączeniach informacjach zależnie od ustawień w apce.
Kolejna opcja to znajdź moje urządzenie. Jesli zostawiliśmy gdzieś w domu telefon to dźwięk wywołany tą opcją pozwoli nam go znależć. O ile zostaawiliśmy w swoim domu. Albo w tym, w którym przebywamy:)
Dalej jest latarka zamieniająca ekran w białą plamę. Później już F1 czyli help:)
oraz na sam koniec ustawienia.
Dużą część możemy zrobić zarówno na telefonie w apce jak i w samym Watchu.
restart wyłączenie przywrócenie do ustawień fabrycznych

O samym zegarku tyle.
Dwa słowa o apce wspierającej ten produkt.

Xiaomi Wear to apka mająca uniezależnić Xiaomi od Huami. Początki są trudne. Dostępna w sklepie play wersja 2.4.1i wersja dostępna na apk mirror 2.4.3 i ta wersja przynosi aktualizację GPS w Lite. Wykresy i dane jakie są każdy widzi. Całkiem przejrzyście się to prezentuje.
Jedna rzecz mi przeszkadza. O ile w Mi Fit podłączenie np. Mi Banda 5 powodowało pokazanie się odczytów PAI a rozłączenie i podłączenie Mi Band 4 powodowało ukrycie wykresów, których 4 nie jest w stanie obsłużyć i odczytać, o tyle w Wear mamy wszystko. Co niestety może powodować albo frustrację DLACZEGO JA TEGO NIE MOGĘ UŻYWAĆ? albo nadzieję, że w kolejnej aktualizacji te opcje zostaną udostępnione.

Podsumowanie.

Cenowo obecnie 249 złotych
Mi Band 5 179 złotych
Większy ekran GPS przechylają szalę na rzecz Mi Watcha Lite. Brak obsługi funkcji, które pojawiły się rok temu w Mi Band 5 czyli PAI i funkcji kobiecych trochę tę szalę wyrównuje.
Jeśli ktoś szuka w sumie niedrogiego Watcha to czemu nie. Jeśli szuka produktu oczko wyżej to Mi Watch.
Szkoda, że producent nie udostepnia narzędzia do tworzenia własnych działających tarcz. Na pewno okazałoby się, że społeczność Xiaomi jest kreatywna nie mniej niż programiści w Chinach.

2021-02-28 19:35:01
Favorites7 RateRate

Grand Master Bunny

Febron | from app

Bardzo dokładnie i dowcipnie. Moje rady:<br>
- Nie garbić się na obrotowym fotelu przed komputerem. Nie przykręcać , nie odkręcać. Wtedy wskazania<br>
n.p.m.będą bliższe prawdy. <br>
- Nie zostawiać zegarka w obcym domu(żona się dowie).<br>
Ap. braci. Ten młodszy może mieć trudniej, bo zawsze będzie porównywany ze starszym, że o zdzieraniu niemodnych już ciuchów i kole od roweru (a) nie wspomnę. :-D
2021-02-28 19:58:00

Master Bunny

PIEREK | from app

super recenzja i przydatna<br>
2021-02-28 20:16:54
Febron odpowiada, dnia 2021-02-28 12:58:00
Bardzo dokładnie i dowcipnie. Moje rady:&lt;br&gt;
- Nie garbić się na obrotowym fotelu przed komputerem. Nie przykręcać , nie odkręcać. Wtedy wskazania&lt;br&gt;
n.p.m.będą bliższe prawdy. &lt;br&gt;

:))))) Zawsze młodszy ma łatwiej. Bo Na starszym rodzice nie eksperymentują. Wychowują tak jak ich wychowywano. A skoro się powiodło to może młodszy sam pójdzie tą drogą. Nie pójdzie. :) Ten młodszy ma zawsze łatwiej. Ustąp mu............ młodszy jest......Rozumiem, że już nie muszę tłumaczyć, że jestem ten starszy?:)
2021-02-28 20:19:27
Są tacy którzy potrafią i tacy którzy nie potrafią. W tym cała rzecz

Moderator

przybort | from app

Super opisane :-). Dzięki Krzyś.
2021-02-28 20:27:42

Moderator

przybort | from app

Moja żonka jest zadowolona z lite a ja ze swojego :-)
2021-02-28 20:29:54
przybort odpowiada, dnia 2021-02-28 13:29:54
Moja żonka jest zadowolona z lite a ja ze swojego :-)

tak naprawdę to one wiele się od siebie funkcjami nie różnią. szykujemy takie zbiorcze porównanie z mi bandami
ale to pewnie na przyszły weekend. Najpierw apka musi działać poprawnie:)
Co nie zmienia faktu, że mogąc przez jakiś czas testować oba więcej uwagi poświecałem dużemu Watchowi.
Ten mały trochę niedoceniany.
2021-02-28 20:34:56

Mi Gaming Team

Janiszu | from app

no kompleksowo waść Pan poleciał ;)
2021-02-28 21:58:52

Mi Foto Team

Broda79 | from app

bardzo fajnie opisane. Jaki masz ustawiony region i czy ma on wpływ na dostępne opcje? Czy VO, stres i energie zaciąga z młodszego brata? U mnie pokazuje tylko stanie i tętno z lite.
2021-02-28 21:59:57

Mi Sports Team

Krzysztof5791 Author | from app

Janiszu

EKG na razie nie zaciąga znikąd. natlenienie owszem ale tylko watch. Stres również. Będzie zbiorcze podsumowanie chyba w kolejny weekend.
2021-02-28 23:39:25

Mi Sports Team

Krzysztof5791 Author | from app

Janiszu

nie mam czasu na rozdrabnianie się. Lud pracujący miast i wsi czeka na recke MI 11: - )
2021-02-28 23:43:38

please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Krzysztof5791

Mi Sports Team

• Followers

330

• Threads

126

• Replies

1998