In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

12
Return to list New

[Test] Śruby, nakrętki... RN9T i próby warsztatowe c.d.

2021-01-28 03:09:09

1,434 29

Mi Sports Team

Łukasz 14 Author | from app

przybort
Mnie się wydaje, że to wina oświetlenia jarzeniówek (chyba tam takie masz...  to standard w naszych warsztatach). Przy innym sztucznym świetle może być jeszcze inny odcień (mogę się mylić) lub prawidłowe zdjęcia. Albo faktycznie oprogramowanie. Super to pokazałeś. Dzięki. :-)

Przybi na warsztacie mamy zamontowane ledy odkąd nasz kolega przy wymianie źródła światła o mało co nie poleciał z drabiny...może być to i wina światła ale czy z takim oświetleniem nie powinien sobie dawać radę czujnik? Takie ostre światło spotkamy czy to w galeriach, sklepach itp...a za resztę dzięki serdeczne...robim co możem :)))
2021-01-28 15:31:54
Reply Report

Mi Sports Team

Febron
Masz niezły warsztat. Dosłownie i w przenośni. Kolorami bym się nie przejmował. Oba ładne. :-)

A dziękować Febronie ;-)...kolory są całkiem ciekawe z czarodziejskim fonem .
2021-01-28 15:35:16
Reply Report

Mi Sports Team

KaGhost
plus jeszcze zasłanianie źródła światła. Jak przyblizasz telefon to czy źródła światła mniej lub bardziej nie zasłaniasz? A najlepiej to przy naturalnym świetle na dworze test wykonać, oczywiście na czymś płaskim rozkładając nakrętki by jednak światło nie odbijalo

spróbujemy dziś na czarnym tle bez pudełka różowego przy zgaszonym świetle...i z zapalonym zobaczymy co wyniknie ;-)
2021-01-28 19:29:55
Reply Report

Mi Sports Team

mini21
Bardzo fajny temat tak ogólnie.<br>
Faktura śrub, nakrętek itp tworząc światłocień daje niezmiernie interesujące efekty.
Co do różnic w kolorach - moim zdaniem aplikacja źle wylicza balans bieli (domyślam się że był na auto).

Z trybem auto miałeś rację Michał, w trybie pro zmieniając balans z auto na pierwszy lepszy dostępny już takie rzeczy się nie dzieją :)))
2021-01-28 23:31:02
Reply Report

Mi Sports Team

KaGhost
próbowałeś te różowe tulejki położyć bezpośrednio na blacie i wtedy pobawić się przybliżeniami?  Obstawialabym odbicie światła przez opakowanie, jak masz telefon dalej to łapie normalne kolory, ale jak przyblizasz to masz zasłonięty zwykły dopływ światła a odbija się od tego żółtego pudełka

W pudełku czerwonym i matowym różnice nie są aż tak drastyczne... problem tkwi tak jak zauważył kolega Mini w automatycznym balansie bieli... wchodząc w tryb PRO wybierając pierwszy lepszy balans takie rzeczy już się nie dzieją...
2021-01-28 23:33:26
Reply Report
12
  • Followers

228

• Threads

1

• Replies

5,943

23,179

3 Days Check-In
7 Days Check-In