In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi 5/5 Plus

[Soru-Cevap] Hızlı şarj olma problemi?

2020-12-01 03:39:52
99 5
Ben ve eşim Redmi 5plus kullanıyoruz..İkimizde hızlı sarj problemi yaşıyoruz.

Son verilen GÜVENLİK güncellemesi ile ilgili problem olabilir mi diye düşünüyorum...

Sarjı takınca 2-3 saniye sarj oluyor sonra gidiyor aradan az zaman geçince tekrar 2-3 sn sarj oluyor ve tekrar gidiyor..

USB girişini kürdanla dikkatlice temizledim
Telefonu yeniden başlattım
Telefonu kapattım,bir süre bekledikten sonra açtım.

Problem halen devam etmektedir..Ne önerirsiniz?
Teşekkürler
2020-12-01 03:39:52
Favorites RateRate

Semi Pro Bunny

herostar | from Redmi Note 9 Pro

Sorun kabloda olabilir bircok kere yasamisligim oldu bazi cihazlar orjinal kablo ve sarj aleti disinda calismayabiliyor calissada kesilmeler oluyor guc ve amper dusuklugunde hizli sarj bile yavas doldurur sizdeki sorun yuksek tahminimce kablo kaynakli kablolari degisip deneyin yada yeni bir kablo alip deneyin
2020-12-01 10:44:22

Rookie Bunny

6363881250 | from Redmi Note 8

bataryada sıkıntı vardır
2020-12-01 14:34:23

Rookie Bunny

Ataturkiye35 Author | from Redmi 5 Plus

herostar
Sorun kabloda olabilir bircok kere yasamisligim oldu bazi cihazlar orjinal kablo ve sarj aleti disinda calismayabiliyor calissada kesilmeler oluyor guc ve amper dusuklugunde hizli sarj bile yavas doldurur sizdeki sorun yuksek tahminimce kablo kaynakli kablolari degisip deneyin yada yeni bir kablo alip deneyin

Kablo değiştirdim ancak aynı sıkıntı devam ediyor..Hatta anlamadığım bir şekilde bir süre sonra Hızlı Şarj etmeye başlıyor...
Başka bir şarj aleti var(hızlı olmayan) onda hiç sıkıntı yok,takınca direk şarj ediyor..
Mediamark'tan orjinal Samsung şarj aleti aldık,eşimle de böyle problem çıkınca iade etmeyi düşünüyoruz..
Cevabın için teşekkürler
2020-12-01 14:52:59

Rookie Bunny

Ataturkiye35 Author | from Redmi 5 Plus

6363881250
bataryada sıkıntı vardır

Hızlı olmayan adaptörle hiç bir problem olmadan şarj ediyor,bataryada problem olsa onu da kabul etmezdi değil mi?
Cevabın için teşekkürler
2020-12-01 14:53:56

Advanced Bunny

just xiaomi | from Redmi 5 Plus

adaptörün orijinal olması lazım veya üzerinde qulacomm quick charge 3.0 vb. birşey yazması lazım kabloda da sorun olmaması lazım biryere gittiğinizde başka kablo deneyin sorunun kabloda olduğunu farkederseniz kaliteli bir kablo (deneyerek) alın
2021-01-25 19:04:47
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Ataturkiye35

Rookie Bunny

• Followers

1

• Threads

2

• Replies

15

55