In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Konkursy

[Mi Poland] Mi Rozmówki, czyli tworzymy słownik dla niewtajemniczonych! Przy okazji walczymy o punkty i nagrody!

2020-11-18 17:05:21

7,631 335
Mili,

dobrze wiemy, że brikowanie nie oznacza przygotowywania trójkątnych pierożków z warzyw, pingowanie nie jest grą w ping-ponga, a booloader nie jest żadną marką butów, lecz naturalnym żargonem na Mi Community. Przykładem niech będzie krótka rozmowa między Stylianą i Łukaszem z Mi Tech Team.

dialog.png

Niby wszystko jasne. Ale kilka słow i terminów może wydać się czarną magią dla osób, które dopiero co pojawiły się na Mi Comm, lub których wiedza o technologii jest mniejsza. Tymczasem forum jest też po to, żeby sobie pomagać, gdy...no cóż....sprzęt odmawia posłuszeństwa lub po prostu chcemy skastomizować ... ajć .... przepraszam .... dostować do swoich potrzeb.   

Nie ma problemu, gdy o pomoc woła znająca tutejszy żargon Fanka lub Fan. Jeśli jednak jest inaczej, z przykładowej rozmowy między Stylianą a Łukaszem niewiele się dowiemy. Ale wsparciem mogą być Mi Rozmówki - praktyczna ściąga z hermetycznych i przerażających słów, terminów lub wyrażeń wraz z ich tłumaczeniami i wyjaśnieniami.

* * *

Mi Rozmówki chcielibyśmy stworzyć w ramach projektu konkursowego, na czele którego staje - a jakże inaczej! - Mi Tech Team.

Jakie są nagrody? Ile osób nagradzamy?
Nagradzamy 10 osób z największą liczbą punktów. Za zajęcie pierwszego miejsce przyznawany jest smartfon Redmi Note 9. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca – bezprzewodowe słuchawki Mi True Wireless Earphones 2. Za zajęcie czwartego, piątego i szóstego miejsca – opaska Mi Band 5. Za zajęcie siódmego, ósmego, dziewiątego i dziesiątego miejsca – Mi Wireless PowerBank 10000 mAh.

Jak zdobywa się punkty?
Punkty zdobywacie za wpisywanie w komentarzach słów lub zdań, które zawierają techniczne lub specyficzne wyrażenia odnoszące się do smartfonów lub ekosystemowych produktów Xiaomi, będące jednocześnie trudno zrozumiałe dla osób spoza forum Mi Community lub dla osób o mniejszej wiedzy technologicznej. Publikujecie słowa lub zdania razem z tłumaczeniem lub wyjaśnieniem znaczenia.

Za jedno słowo z jego tłumaczeniem lub wyjaśnieniem znaczenia otrzymujecie 1 punkt. Za zdanie z dwoma słowami lub terminami, które odpowiadają definicji naszego żargonu, zdobywacie 2 punkty. Za co najmniej dwa zdania z trzema hermetycznymi słowami lub terminami zyskujecie 3 punkty. Pamiętajcie, że przy zdaniach również muszą się pojawić tłumaczenia lub wyjaśnienia.

Czy komentarze są widoczne dla innych?
W trakcie trwania konkursu Wasze propozycje (od jutra) nie będą widoczne dla innych Fanek i Fanów. Zostaną upublicznione dopiero po zakończeniu konkursu.

Kiedy startujemy? Gdzie inspiracje?
Konurs zaczynamy 19 listopada, czyli jutro. Trwa do 17 grudnia. Przez cztery tygodnie możecie szukać inspiracji odkrywając archiwalne wątki lub przypominając sobie niedawne wpisy. Wystarczy uważnie przeczytać, co pisaliśmy. Siedzimy na żyle punktów! Oczywiście, możecie szukać żargonowych słów i wyrażeń także w innych zakamarkach internetu. Ale pamiętajcie. Słowa i wyrażenia muszą się odnosić do smartfonów i ekosystemowych produktów i usług Xiaomi.

W razie pytań pytajcie Mi Tech Team i Admina. Powodzenia!

_doMIno_

Rate

Number of participants 3Experience +12 Collapse Reason
Aleksandrawu + 1 Powerful!
ASV + 1 Very nice!
Łukasz + 10 Powerful!

View Rating Log

This post visible to author only
2020-11-18 18:35:58
Report

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

2020-11-18 18:54:30
Report

Admin

_doMIno_ Author |

2020-11-18 19:05:42
Report

Pro Bunny

domix30 | from app

2020-11-18 19:08:10
Report
Invalid floor, the posts have been deleted #5

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

2020-11-18 19:09:12
Report
Wstawiasz zdjęcia na forum? Pamiętaj o REGULAMINIE działu fotografia.

Admin

_doMIno_ Author |

2020-11-18 19:12:36
Report

Admin

_doMIno_ Author |

2020-11-18 19:13:00
Report
2020-11-18 19:20:35