Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 1 hafta önce aldığım pro cihazı uzun soluklu kullanıyorum bir fiil her dakika elimin altında ve elimden düşmüyor diyebilirim. Bu yazımda sizlere bu cihaz hakkında fikirlerimi bildirmek istiyorum;

*Cihazı kullanmaya başladığımda beni ilk tatmin eden şey dokunma ve titreşim hassasiyeti oldu. Telefonun dokunsal geri bildirimi o kadar çok hoşuma gitti ki sabaha kadar yazı yazabilirim.

*Cihazın pil süresi oldukça tatmin edici. Gün içerisinde çok fazla cihazı kullanmama rağmen cihazın pilini bitirmek zor. Oyun oynamama rağmen oldukça iyi gidiyor şarjı.

*Kamera konusunda orta segment bir cihaza göre daha fazla bir performans sunuyor. Fotoğraf aşıklarına kamera konusunda bu cihazı öneririm. Düşük ışıkta da oldukça yeterli bir performansa sahip.

*Güncelleme kısmı beni birazcık üzsede yine de güzel şeyler beklemeye değer diyorum. Cihazım global rom'da miui 11.0.7.0 sürümüyle birlikte geldi. Miui 12 olmasını isterdim ama sabırlı olup tüm sürümler denendikten sonra gelmesini tercih ederim.

Cihazı kullandığım sürede şarja taktığımda bazen şarjdan kopmalar oluyordu yazılımsal da olabilir kablodan da kaynaklı olabilir bu konu hakkında forumda yazılan sorunları okuduğumda ikisinin de problemi yoğunlukta. Neyse ki evde xiaomi kullanıcısı çok kablo konusunda sorun yaşamadım :)

Cihazda yaşadığım tek sorun bu oldu. Genel olarak tutuşundan ekranının yeterli ışık ve dengeyi sağlamasına kadar hetşey tatmin edici. Deneyimlerimi böyle aktarmak istedim. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim :)
İyi forumlar.