In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

MIUI ROM

[Global ROM] Redni note 9s problem

2020-10-25 00:11:55

724 17

Advanced Bunny

6367951970 | from Redmi Note 9S

Legendo , jesi li probao u normal modu?  Isključi Dark mode , pa rebootuj telefon. Ili ga vrati na fabričke postavke pa opet uradi restart. Probaj sve te stvari pa ako ne upali onda idi tamo gdje si ga kupio i neka se oni bave tim( valjda imaš garanciju za telefon). Ja lično imam taj tel nikakvih problema nisam imao do sada ( dva mjeseca). Sve ide glatko .
2020-10-25 04:07:21
Reply Report

Advanced Bunny

6367951970 | from Redmi Note 9S

I pogledaj da uradiš update na zadnju verziju MIUI ako ti nije sam ponudio.
2020-10-25 04:08:50
Reply Report

Advanced Bunny

Nebule | from Redmi Note 9S

Probaj na tvornicka podesevanja ili promjeni na engleski jezik. Probaj takve stvari, može se desiti da je samo zabugovao negdje na neku glupost.Telefon ima manje bugove ali vjerujem da će dolazeći update srediti većinu. Ako ti i dalje bude pravio probleme onda ga nosi kod prodavca pa neka ti riješi problem ili daju nov tel. Desi se kod svakog proizvođača da naiđeš na jedan loš primjerak. Meni se slična stvar desila sa samsungom pa sam ga odmah morao mijenjati za novi. Samo bez brige i lagano.
2020-10-25 04:35:53
Reply Report
  • Followers

55

• Threads

6

• Replies

48

1,926

Copyright©2010-2020 Xiaomi.com, All Rights Reserved

Quick Reply To Top Return to the list