In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Akcesoria

[Dyskusja] Żarówki do SmartHome

2020-10-22 15:44:41
1147 16
Witam! Nie dawno pisałem o SmartHome, dziękuję wam za podpowiedzi co do wyboru. Zauważyłem że droższa żarówka ma tylko 600lm, a tańsza (Essential) ma ich aż 950. Mi się wydaje że jest tam jakiś haczyk, jednak patrząc na specyfikację niczego nie znalazłem (oprócz przydatnego, więcej lumenów). Bardzo proszę o pomoc z wyborem, z góry dziękuję!

2020-10-22 15:44:41
Favorites2 RateRate

Pro Bunny

DJ Matjas Author |

Zapraszam do skomentowania
2020-10-22 15:45:33
Witaj droższą żarówkę będziesz mógł zamontować w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności( 0% ~ 85% RH) a tańsza już takiej specyfikacji nie ma ;-)
2020-10-22 18:35:26
Ja mam taką kolorową. Polecam.
2020-10-22 18:50:22
Oki. Jako, że temat mnie wciąga, a pożądanie posiadania żarówki rośnie (dobra 6 żarówek), przeanalizowałem to co podesłałeś w linkach i w mojej ocenie wygląda to tak.
Przede wszystkim użyte tam słowo KOLOR co prawda jest prawdziwe, ale nie do końca bo:
Ta droższa żarówka, ma mniej lumenów, ale potrafi jeszcze "zmieniać kolor" na np czerwony, zielony, sino koperkowy róż itp.
Ta tańsza żarówka ma więcej lumenów przy nastawie na MAX, ale potrafi też tak jak moje lampki które opisywałem zmieniać kelwiny, co daje w konsekwencji światło od białego do żółtego - nie potrafi natomiast zrobić z siebie czerwonej, zielonej lub niebieskiej a o sino koperkowym różu już nie wspomnę.
Acha, mogę się mylić, bo sam poszukuję i się wacham.
Jak poczeasz z decyzją to dzisiaj będę w Mi Store, to się zapytam i opdpiszę tutaj w wątku.

2020-10-22 19:16:41
Michał Szczecin odpowiada, dnia 2020-10-22 13:16:41
Oki. Jako, że temat mnie wciąga, a pożądanie posiadania żarówki rośnie (dobra 6 żarówek), przeanalizowałem to co podesłałeś w linkach i w mojej ocenie wygląda to tak.
Przede wszystkim użyte tam słowo KOLOR co prawda jest prawdziwe, ale nie do końca bo:
Ta droższa żarówka, ma mniej lumenów, ale potrafi jeszcze "zmieniać kolor" na np czerwony, zielony, sino koperkowy róż itp.

Mi LED Smart Bulb - White and Color

Model: MJDP02YL
Typ oprawki: E27
Moc znamionowa: 10W
Jasność: 800 Lumenów
Temperatura barw koloru  - zakres: 1700K-6500K (płynna regulacja)
Obsługiwane typy połączenia WIFI: Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n 2,4GHz (nie obsługuje 5GHz jak wiele urządzeń smart Xiaomi np moja kamera IP)
Reszta danych :
Zasilanie znamionowe: 220-240V ~ 50/60Hz 0,08A
Odpowiednik żarówki tradycyjnej o mocy: 60W
Wymiary żarówki: L120mm, Fi55mm
Okres eksploatacyjny: około 25 000 godzin
Czas rozgrzewania/startu: 0,5s
On/Off: 12500 cykli
Temperatura eksploatacyjna: -10 do +40 C
Wilgotność robocza: 0% - 85% wilgotnośći względnej.
Klasa energetyczna: A+
Posiada CE
Importer i dystrybutor: Ingram Micro sp.zo.o.
Data produkcji: 12.2018
Wyprodukowano w Chinach.
Prezent od naszego Xiaomi Polska.

Współpraca z Mi Home, Google Asisstant, Alexa.

Cechy produktu:

Regulowana jasność.
Wiele kolorów do wyboru w tym mix kolorów oraz autmatyczna zmiana kolorów.
Regulowana płynnie temperatura barwowa.
Cztery tryby świecenia.
Oświetlenie nocne.
Wyłącznik czasowy.
Możliwość połączenia na hasło.
Opóźnienie włączenia.
Sterowanie mobilne za pomocą smartfona lub tableta poprzez Wifi/Dane mobilne. Brak  lokalizacji, czyli sterujemy z całego świata.
Aktualizacja oprogramowania/firmware przez aplikację Mi Home.
Sterowanie za pomocą głosu potrzebna zewnętrzna aplikacja, gdyż Mi Ai nadal nie obsługuje ani angielskiego ani polskiego.

https://c.mi.com/thread-2761143-1-0.html

Ja mam dokładnie tą, pzydałoby się więcej lumenów,a le co tam. Przy zimnej barwie wystarcza, przy żółtej troche za mało w moim odczuciu.

2020-10-22 19:46:23

Pro Bunny

DJ Matjas Author | from app

Łukasz

Dzięki @Łukasz! 6lm nie zrobi wielkiej różnicy, bo mam 806lm, tylko że białą.
2020-10-22 20:03:07

Master Bunny

pawelt | from app

Michał Szczecin

I Tak i nie kolorowa dzięki większej rozpiętości barwy światła potrafi być jaśniejsza od białej przynajmniej u mnie na yeelight. Inna rzecz te żarówki yeelight mają więcej możliwości zabawy z ich odcieniami niz daje apka Mihome mimo że są na tym samym koncie w apce Yeelight. Fajnie np można a a mam w jednym żyrandolu 3, ustawić funkcję migotania pod wpływem odtwarzanej muzyki taka dyskoteka za darmo. Ponadto ta apka ma dużo więcej ustawień światła niż Mihome. Ale i to jest pewne raczej żarówki od xiaomi nie są za jasne.
2020-10-22 21:24:23
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność
Uwaga, Uwaga - Wróciłem z Mi Store Szczecin i ....

3 sztuki zostały zakupione - hehehehe
A jak się dowiedziałem, różnica w cenie polega na tych 2 elementach, za które należy zapłacić bo są licencjonowane.

Zatem. Więcej WAT niższa cena, bo wszystko kosztuje.

2020-10-22 21:39:07

Pro Bunny

DJ Matjas Author | from app

Łukasz

Mam jeszcze pytanie, czy tutaj mam te kolory których brakuje w tańszej z 950lm (czerwony, zielony itp.)?
2020-10-22 22:33:39
Tak sobie przypomniałem, więc trochę pospamuje zamiast pisać w jednej wypowiedzi.
DJ Matjas chce koniecznie JASNE światło.
Jak się ściemni to przeprowadzę testy i zamieszczę swoje wrażenia.
Na razie kiedy je parowałem z Mi home, dawały po oczach niemiłosiernie a jest dzień i w Szczecinie słońce świeci.
Poczekamy do zmroku. Będziesz miał obiektywny pogląd na sprawę.
2020-10-22 22:35:41
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

DJ Matjas

Pro Bunny

• Followers

84

• Threads

54

• Replies

234

2001