In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Akcesoria

[Dyskusja] SmartHome dla początkujących

2020-10-21 03:44:27
1316 8
Witam! Chciałbym zapytać co polecacie od Xiaomi do pokoju na start. Chcę w swoim pokoju zamontować parę gadżetów kompatybilnych z Xiaomi Home. I się zastanawiam co polecacie na start (nigdy nie miałem styczności z tego typu sprzętem)? Co do maksymalnej ceny, to 150zł. Mogą to być żarówki, czujniki temperatury, przejściówki do gniazdek itp. Co do żarówek to chciałbym mocne światło i obowiązkowo RGB. Dane techniczne:
Gwint żarówki: E27
Częstotliwość prądu: 50hz
Jasność: co najmniej 600lm

Proszę o pomoc, z góry dziękuję!
2020-10-21 03:44:27
Favorites4 RateRate

Pro Bunny

DJ Matjas Author | from app

Zapraszam do skomentowania😃
2020-10-21 03:48:22
Powiem Tobie, że ja sam zacząłem właśnie kompletować urządzenia smart ze stajni Xiaomi (bo to produkują różne firmy). Jako pierwszy miałem czajnik, ale Tobie to zbędne i kosztuje około 200 PLN. Potem (nawet tym się gdzieś chwaliłem) dokupiłem dwa malutkie czujniki temperatury i wilgotności (Xiaomi Mijia Temperature and Humidity Monitor 2), po około 25 PLN za szt. Teraz kupiłem zegarek-budzik ale również z termometrem i wilgotnościomierzem (Xiaomi Mijia BT4.0 Wireless Smart Electric Digital Clock).
W międzyczasie kupiłem fajną lampkę Xiaomi Mi LED lamp S1 (9W) świeci jasno, nawet w mojej ocenie za jasno. Zatem dokupiłem jeszcze jedną identyczną (ceny od 110 do 190 PLN zależy od szczęścia), no i opisana tutaj na forum XIAOMI MI SMART LED DESK LAMP PRO, ale to wydatek około 250 PLN.
W międzyczasie kupiłem szczoteczkę do zębów (zęby myję w pokoju to uważam, że jest pokojowa).
No to na tyle z tych tańszych rzeczy do 150 PLN
Też chciałem kupić żarówki, ale są drogie, no dobra są za drogie jak na rzecz do świecenia, zatem nie kupiłem i czekam kiedy się ugnę i kupie :-D
To tak na początek. Jest jeszcze kamera IP za około 120-140 PLN
Uff, naszukałem się i napisałem. Może Tobie to pomoże w podjęciu decyzji.
No i najważniejsze kupiłem, ale jeszcze nie dotarło, najnowszy HUB ver. 3 do tego całego sprzętu. Miałem się spytać na forum po co mi to potrzebne skoro MI Home to obsługuje, ale się wstydziłem spytać (stary chłop a nie wie).
A teraz niech inni się wypowiedzą bo wyklepie tutaj wszystkie literki i dla innych nie starczy.
2020-10-21 04:19:36

Master Bunny

pawelt | from app

Przede wszystkim podział działań na parę grup.
I oświetlenie
II inne peryferia
Właściwie trzeba sobie odpowiedzieć czy chcesz sterować wszystkim komórki czy jednak będziesz wolał mieć np normalny wyłącznik światła oczywiście z wifi.
I dlatego najpierw pomyśl o bramce jest parę bramek od mija tak na przyszłość kup gateway 3 ma on dodatkowo ble.
I właściwie potem już będzie z górki. Co do żarówek masz parę rodzajów ja używałem yeelight 1 i 2 białych i kolorowych, jak też Philipsa. Wybór pozostaje miedzy ilością lumenów. Zwróć uwagę że żarówki białe mają jednak zawsze mniej lm niż kolorowe gdzie też ustawisz bez problemu wg swoich potrzeb światło białe. Podobno z Mihome działają też niektóre żarówki ikei. Wyłącznik światła tutaj masz 2 typy natynkowe i do puszki. Niestety do puszki w Polsce bez przeróbki nie włożysz włącznika także daj sobie spokój. Lepiej kup odpowiedni natynkowy. Tutaj masz parę typów od prostych przycisków okrągłych i kwadratowych. Jak też wyglądających jak zwykle tradycyjne wyłączniki 1 2 i ostatnio 3 dzielne. Wyłączniki bez bramki nie działają. To tak w skrócie.

Acha jeszcze światłem i innymi rzeczami mozna też sterować za pomocą magic cube. Ale do tego też potrzeba bramki
2020-10-21 05:46:04
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność

Pro Bunny

Dziękuję wam bardzo! Wolałbym tradycyjny włącznik, aby dopasować się do reszty włączników. Jedyne czego jeszcze potrzebuję w żarówce, to żeby zapamiętywała na jakim kolorze skończyła świecić, aby po włączeniu kontynuowała (miałem kiedyś taką żarówkę nie od Xiaomi, to po włączeniu włącznikiem trzeba jeszcze był nacisnąć ON na pilocie). Chciałbym żeby ktoś jeszcze doradził co do tych przejściówek 230V.
😃
2020-10-21 13:48:08

Master Bunny

pawelt | from app

DJ Matjas
Dziękuję wam bardzo! Wolałbym tradycyjny włącznik, aby dopasować się do reszty włączników. Jedyne czego jeszcze potrzebuję w żarówce, to żeby zapamiętywała na jakim kolorze skończyła świecić, aby po włączeniu kontynuowała (miałem kiedyś taką żarówkę nie od Xiaomi, to po włączeniu włącznikiem trzeba jeszcze był nacisnąć ON na pilocie). Chciałbym żeby ktoś jeszcze doradził co do tych przejściówek 230V.
😃

Słuchaj nasze puszki są okrągłe ich kwadratowe czyli czeka Cię przeróbka. Wyłączniki natynkowe nie resetują ustawień żarówki to na pewno wiem pewnie i dopuszkowe też nie. Ja mam u siebie tradycyjny wyłącznik zaraz pod nim przyklejony okrągły mały. Natynkowy nie montowałem leży przy łóżku i bez wstawania mogę włączać i wyłączać światło mam dwudzielny. Ale zasadniczo żarówki trzymają ustawienia bo wszytko jest rejestrowane w chmurze. Zasadniczo natynkowe i dopuszkowe do sterowania na odległość potrzebują bramki.
2020-10-21 14:00:28
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność
Ja tam mam jeden sterownik do wszystkiego, przy drzwiach wejściowych. Nazywa się  główny es :)
2020-10-21 14:57:43

Pro Bunny

domix30 | from app

Jeśli chodzi o mój pokój to na tą chwilę mam Mi Bedside Lamp 2, Mi LED Desk Lamp i Mi Temperatury & Humidity Monitor 2 i kilka innych gadżetów których podpiąć pod mi home się nie da.
2020-10-21 22:33:29

Pro Bunny

Kto jeszcze nie zajrzał, przedłużenie wątku: https://c.mi.com/thread-3395847-1-0.html
2020-10-23 02:11:48
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

DJ Matjas

Pro Bunny

• Followers

83

• Threads

54

• Replies

230

1961