In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi

[Dyskusja] Rozwiązania, które pozwolą tworzyć i odkrywać na nowo

2020-10-16 19:24:04
1807 9
Mili,

ciekawy jestem, co chcielibyście stworzyć i odkryć trzymając w ręku Mi10T albo Mi 10T Pro? Mając tak szeroką paletę rozwiązań, które oferują oba modele, pole do popisu jest ogromne. Przypomnijmy tylko wybrane parametry i funkcje w serii Mi 10T.

Potrójny aparat z cyfrowym zoomem i ultraszerokokątnym obiektywem
Główny obiektyw Mi 10T Pro ma 108MP. Przysłona wynosi f/1.69. Cyfrowy zoom zapewnia trzydziestokrotne zbliżenie i ultraszerokokątne ujęcie 123°. Ciekawe, że droższy Mi 10 Pro oferuje mniejszą skalę (117°). Do tego otrzymujemy optyczną stabilizację obrazu oraz wsparcie AI. Model w podstawowej konfiguracji za 1999 zł oferuje co prawda słabszą rozdzielczość (64MP), nie ma też OIS, a cyfrowy zoom to x10. Jest jednak dużo dodatkowych rozwiązań, którę pozwalają tworzyć ciekawe i pomysłowe projekty.

Tryby wydłużonej ekspozycji
Oba modele - Mi 10T i Mi 10T Pro - oferują m.in. neonowe szlaki, ruchomy tłum, gwiaździste niebo, gwiezdne szlaki oraz obraz olejny. Muszę przyznać, że wymienione tryby są już dobrze znane. Rozwiązania dostępne są także w innych smartfonach innych marek. Ale przytoczę słowa jednego ze współzałożycieli Zalando: ważne jest nie kto pierwszy, lecz kto lepiej konkretny pomysł zrealizuje. Spójrzmy na efekty pracy serii Mi 10T.

Malowanie światłem
  Ze wszystkich trybów wydłużonej ekspozycji największe wrażenie robi na mnie funkcja umożliwiająca malowanie światłem. Dość spojrzeć na zdjęcia prezentowane podczas polskiej premiery. Robią wrażenie. Też tak chciałbym. Ale wydaje mi się, że w odróżnieniu od pozostałych funkcji akurat malowanie światłem jest najtrudniejsze. Wymaga dodatkowej wprawy i ćwiczeń, by projekty były mistrzowskie. Ale warto próbować!   

Samowyzwalacz i dodatkowe kolory
W nowej serii znajdziemy też funkcje, które uruchamiają samowyzwalacz i umożliwiają nakładanie na zdjęcia różnych filtrów. Rozwiązania, jak wiemy, nie są żadną innowacją (podobnie jak malowanie światłem czy możliwość nagrywania filmów tylną i przednią kamerą jednocześnie). Choćby zmianę kolorów umożliwiają media społecznościowe. Ale celem dodania obu funkcji do serii Mi 10T było usprawnienie całego procesu tworzenia już na etapie wykonywania i edytowania zdjęcia bez konieczności publikowania na zewnątrz. W Mi 10T i Mi 10T Pro mamy więc cyber punk, gold vibes i black ice. Czym się różnią? Rzućmy okiem na poniższe zdjęcia.

Klonowanie postaci

Na deser zostawiłem funkcję Phone Clones. Nie bez powodu. Przypuszczam, że ze wszystkich rozwiązań właśnie klonowanie postaci lub obiektów dostarczy nam najwięcej przyjemności i zabawy. Poniżej przedstawiam dwa slajdy, które były prezentowane na wczorajszej premierze. Z łatwością wyobrażam sobie zastosowanie funkcji Phone Clones nie tylko w celach rozrywkowych, ale też bardziej praktycznych czy artystycznych.

W kolejnych wątkach przyjrzymy się kolejnym funkcjom i możliwościom nowej serii Mi 10T.

_doMIno_

Rate

Number of participants 1 Experience +1 Pack Reason

View Rating Log

2020-10-16 19:24:04
Favorites9 RateRate
Ekstra sprzęt.
2020-10-16 20:31:13

Grand Master Bunny

Febron | from app

Bo fotografia to akurat malowanie światłem. Bez niego nie ma fotografii. Nawet, gdy tym światłem jest flesz, spłaszczający i oszukujący rzeczywistość,ale coś tam doświetlający, gdy innych źródeł światła brak. Ktoś z Zalando powiedział, że nie liczy się pierwszy pomysł, a to jak ktoś następny go rozwinie i wykorzysta. Ale bez tego pierwszego, każdy następny byłby przecież pierwszym. Tak więc, ten pierwszy wydaje się najważniejszym. A pierwszym, prócz ludzkiego oka była chyba camera obscura, taki mały otworek, a otworzył i rozpętał pogoń za utrwalaniem w coraz lepszy sposób rzeczywistości. Masz rację. Dzisiaj dzięki postępowi da się jednym, czy dwoma kliknięciami w nastawach aparatu, czy w programie graficznym załatwić to nad czym siedziało się kiedyś w dobie analogu kilka dni, marnując przy tym kliszę(dobrze jak był to Kodak, albo ORWO), albo dziesiątki sztuk papieru. Cieszy, że rozwój techniki, w tym fotograficznej wspomaga nas w dążeniu do tego, by  w łatwiejszy sposób dokumentować rzeczywistość. Tylko błagam, czasem mniej Snapseeda.A już korzystanie z AI odradzam w ogóle. Czy potrzeba, żeby ktoś, (coś zapisane w oprogramowaniu aparatu w postaci kilku, kilkunastu obrazków) zamiast nas widział i myślał? :-D
2020-10-16 20:46:56

Mi Sports Team

Aegisson | from app

szczególnie ciekawie zapowiadają się nocne możliwości aparatu.
2020-10-16 21:13:12
Aegisson (Grzesiek)

Advanced Bunny

d_has | from app

Zawsze lubiłem zdjęcia miejskie a tak spory szeroki kąt i możliwości fotografi nocnej to jest to. Połączenie tego z malowaniem światłem podczas takich fotek może dać ciekawy efekt 👍
No nic ale będzie mi to dane sprawdzić dopiero w następnym modelu albo nawet za dwa... trzy modele 🤪... szczęśliwy posiadacz Mi9T Pro 😎
2020-10-17 06:55:09

Master Bunny

CaptKetch | from app

Dobry sprzęt. Dzięki za prezentację.
2020-10-17 07:39:54

Pro Bunny

andzik359 | from app

Wygląda ciekawie, ale wolałbym o tych możliwościach przekonać się osobiście 😛
2020-10-18 04:42:24
Pamiętam jak było by to dzisiaj. Swoje pierwsze zdjęcie wykonałem aparatem Smiena (czy jakoś tak) jak miałem 7-8 lat (dla wszystkich niedowiarków: tak, miałem kiedyś 7 potem 8 lat i to nie jest prawdą, że najpierw byłem ja a potem powstała ziemia). Ale do rzeczy. Pamiętam, że było to zdjęcie koniczyny a mój kuzyn uczył mnie jak ustawić obiektyw aby wyszło ostro. Potem w nocy wywoływaliśmy te klisze i robiliśmy odbitki - byłem blady i dumny.
Dzisiaj można ot tak bez znajomości i wiedzy kliknąć fotkę, potem poprawić wszystko w 5 sekund i mamy super zdjęcie jak z okładki.
Mam wrażenie, że coś nam umknęło, coś niepowtarzalnego, jakaś kreatywność, umiejętność postrzegania rzeczy i nadanie temu formy fotograficznej. Ale skoro patologia staje się wzorcem moralnym dla młodzieży a w radiu tv i internetach promuje się zachowania daleko odbiegające od normalnych, to wprowadzenie sztucznej inteligencji do fotografii to jest pikuś.
Ale jednak i tak coś: gone with the wind
2020-10-18 05:22:08

Pro Bunny

virus@:) | from app

Świetny ,zaawansowany technicznie telefon ,aż chciało by się powiedzieć ,chcę taki mieć:)
2020-10-18 19:15:58
nice
2020-10-20 00:45:36
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

_doMIno_

Admin

• Followers

705

• Threads

186

• Replies