In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

MIUI Genel

[Yazılım\ROM] Global romda xiaomi mesajlar ve arama uygulaması kurulumu!

2020-10-13 09:36:56
309 9
Evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi note 8 pro cihazıma global miui12.0.3 te iken miui12 sürümdeki mesajlar ve arama uygulamalarını kurmayı başardım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.Daha önce bunun için konu açmıştım ve bir düşünce ortaya atmıştım. Demiştim ki uygulamaları system/priv app dizinine atıp izinlerini versek olur mu. Lakin olmadı telefon her restartta dosyaları geri sildi. Sonra twrp ile flaşlanabilir dosya halinde gerekli dosyaları hazırlamam gerektiğine karar verdim ve tam kolları sıvamışken yabancı bir arkadaş zaten bu duruma el atmış :)Öncelikle bl kilidini açıp telefonunuza uygun twrp dosyasını bulup telefonunuza kurmanız gerek. Daha sonrasında ise twrp de iken `mount` (bağla) kısmına girip systemi işaretliyoruz. Sonra advanced kısmından file managere giriyoruz ve sırasıyla system, system root klasörlerine giriyoruz ve oradakı recovery from boot-p dosyasına basıp çıkan seçeneklerden delete ye basıyoruz (Bu telefonun twrp yi silip stock recoveryi getirmesine engel olacak) Daha sonra geri dönüp yine advanced kısmına girip 'close avb-2' seçeneğine basıp kaydırıyoruz. Sonra magiski flaşlayıp reboot atıyoruz. Şimdi twrp kuruldu ve telefonumuz rootlandı. Aşağıda linkini birakacağım dosyayı tekrar twrp ye girip flaşlıyoruz ve telefonumuzu açıyoruz.Artık mi uygulamaları geldi fakat varsayılan olarak ayarlayıp ayarlar-geliştirici seçenekleri-miui optimizasyonları seçeneğini devre dışı bırakıp o iğrenç google uygulamalarını devre dışı bırakıyoruz ve sonrada global romda mi uygulamalarını kullanmanın keyfini sürüyoruz. :))

Dosya linki (Telegram üzerinden indirmeniz gerek):https://t.me/RedmiNote8ProOfficial/509292
2020-10-13 09:36:56
Favorites7 RateRate

Pro Bunny

celikkmusa Author | from app

Düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.
2020-10-13 09:44:44

Grand Master Bunny

DaMgaSea | from Redmi Note 8 Pro

Bilgi icin tesekkurler hocam, bircok kisi sikayetci bu konuda. ilgilenen arkadaslara faydali olacaktir
2020-10-13 12:50:55

Pro Bunny

Abdullah Emin Dağlı | from Redmi Note 8

Telefon Bl kilidini açınca garanti dışı kalmasa dediğini yapacam ama
2020-10-13 14:58:38

Pro Bunny

DaMgaSea
Bilgi icin tesekkurler hocam, bircok kisi sikayetci bu konuda. ilgilenen arkadaslara faydali olacaktir

Ne demek hocam.
2020-10-13 17:30:16

Master Bunny

Franticc | from Redmi Note 7

Redmi Note 7 Kullandığım Telefonum Banada Google Böyle Bir Öneri Geldi:))
2020-10-13 20:42:48

Pro Bunny

Abdullah Emin Dağlı | from Redmi Note 8

Franticc
Redmi Note 7 Kullandığım Telefonum Banada Google Böyle Bir Öneri Geldi:))

Xiaomi kendi güzelim arama uygulaması dururken Google mı öneriyor?
2020-10-14 01:58:27

Master Bunny

Franticc | from Redmi Note 7

Abdullah Emin Dağlı
Xiaomi kendi güzelim arama uygulaması dururken Google mı öneriyor?

Maalesef Dün Mesajlara Girdigimde Geldi
2020-10-14 02:10:06

Pro Bunny

Lkr.cLk | from Redmi Note 8 Pro

👌
2020-10-14 03:33:57

Pro Bunny

Abdullah Emin Dağlı
Telefon Bl kilidini açınca garanti dışı kalmasa dediğini yapacam ama

Garanti dışı kalmıyo öyle bişey yok ben cihazımı değiştirdim iade ederken bl kilidi açık ve endonezya rom kuruluydu hiç bir sorun çıkmadı.
2020-10-14 03:37:34
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

celikkmusa

Pro Bunny

• Followers

6

• Threads

13

• Replies

475

1554