In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Porady i wskazówki

[Tutorial] Downgrade systemu, czyli jak wgrać wcześniejszą wersję MIUI!! Mały tutorial dla początkujących.

2020-09-24 23:23:55
6319 39
Cześć Wszystkim!

W czasie ostatnich dni pojawił sie post o tematyce jak zrobić Downgrade?? Jak widać nie każda aktualizacja, która jest wypuszczana (a pierwsze aktualizacje są nazywane jako Beta Stable, udostępniane do przypadkowych użytkowników) poprawia działadnie naszego smartfona, a wręcz jest odwrotnie. Kolega @Michał Szczecin podsunął mi pomysł, aby taki wątek stworzyć i oto jest. (Dzieki!)

Co to jest Downgrade??

W skrócie jest to powrót na starszą wersje Androida, bądź MIUI, jaka była dostępna przed wgraniem aktualizacji. W Xiaomi jest tyle dobrze, że programem MiFlash możemy zrobić downgrade do jakiejkolwiek wersji MIUI, jaka tylko istnieje dla danego modelu telefonu.

A więc co zrobić, gdy telefon nie działa tak jak powinien, a chcesz wrócić na wcześniejszą wersję MIUI/Androida??

Pierwszym krokiem jest włączenie Opcji Programistycznych tak jak na zdjęciu poniżej. Na ostatnim zdjęciu klikamy 7 razy na Wersje MIUI! Wtedy opcje programistyczne zostaną pokazane w Dodatkowych Ustawieniach.

Kolejnym krokiem jest zaznaczenie opcji Odblokowanie OEM i dodanie konta Mi opcją Mi Unlock Status w Ustawieniach programistycznych.

Po tych krokach możemy przystąpić do odblokowania Bootloadera! Odblokowanie Bootloadera nie skutkuje utratą gwarancji, więc możecie bez problemu zdjąć tę blokadę (a przydaje sie w niektórych sytuacjach).

Jak odblokować Bootloader??

Wchodzimy na stronę
Odblokowanie Bootloadera, pobieramy program Mi Unlock i postępujemy według instrukcji tam napisanych.

Po pobraniu programu, przełączamy telefon w tryb Fastboot (vol - i power), włączamy program i logujemy sie do naszego konta Mi (takie jakie jest na telefonie)!

Po poprawnym przejsciu, czyli 100 procent, pojawi sie informacja, że za około 160h można będzie odblokować bootloader.
Tego czasu nie da sie ominąc w żaden sposób i trzeba cierpliwie przeczekać ten okres.

Downgrade i ochrona Anti-Rollback??

W xiaomi niektóre modele maja zainstalowane Anti-rollback 3 i Anti-rollback 4. Co to oznacza?

Obecność funkcji ARB na telefonach z systemem Android jest mile widziana przez użytkowników smartfonów, którzy nie eksperymentują z urządzeniem, ponadto może być najnowszym przełomem
dla systemów bezpieczeństwa, ale dla tych, którzy lubią eksplorować telefony z Androidem, pracując nad systemem, może to być problem.

Anti-RollBack Protection to funkcja zabezpieczeń Android stworzona przez Google. Ta funkcja jest zaimplementowana po raz pierwszy na urządzeniach opartych na Oreo. Obecność funkcji ARB na telefonach z systemem Android spowodowała, że użytkownicy nie mogli przejść na wersję ROM, która nie ma jeszcze funkcji Anti Rollback.

ARB 3 i ARB 4. Jaka jest różnica?

Urządzenia Xiaomi mają dwa rodzaje ARB, a mianowicie Anti-rollback 3 i Anti-rollback 4. Różnica między nimi jest taka, że ARB 3 to kod dla ROM-ów MIUI, które nie mają jeszcze funkcji arb (Anti-Rollback), podczas gdy ARB 4 to kod dla ROM-ów MIUI, które mają już funkcje ARB.

Jak sprawdzic ARB??

Zainstaluj sterownik ADB & Fastboot (y/y/y) ADB 1.4.3
Domyślnie zainstaluje sie na Dysku C:/adb
Wyłącz telefon i przejdź w tryb fastboot, naciskając jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania, aż pojawi się obraz robota.
Podłącz telefon do komputera przenośnego za pomocą kabla USB do transmisji danych.
Wejdź do folderu gdzie zainstalowany został sterownik ADB & Fastboot i na puste pole w folderze przytrzymaj Shift + prawy myszki (wybierz opcje: otwórz okno polecenia tutaj).
Wpisz komende fastboot devices, w celu sprawdzenia, czy urzadzenie zostało wykryte (jesli pojawi sie kod, to jest dobrze).
Kolejna komendą jest
fastboot getvar anti.

Podczas instalacji warto sprawdzic informację w internecie lub na forum, czy dana wersja MIUI, którą macie zainstalowaną i którą chcecie zainstalować, posiada cyfrę ARB i czy nie będzie problemów po zainstalowaniu.

Teraz najważniejsze!

Gdy upłynie czas 160-168h powtarzamy jeszcze raz cały ten proces z włączeniem programu i przełączeniem telefonu w tryb Fastboot.
Dodam, że wszystkie dane z telefonu sie skasują i będą przwrócone ustawienia fabryczne.
Przechodząc do sedna tematu jakim jest Downgrade i gdy mamy odblokowany bootloader, pobieramy program
MiFlash i uruchamiamy najlepiej jako Administrator.

Ważne!

Próbując wgrać system, musi zostać on pobrany w formacie TGZ! inaczej nie przejdzie instalacji.

Pobrany rom musimy rozpakować do nowo utworzonego folderu. Ważne, aby folder w nazwie nie miał żadnej spacji, inaczej nie zostanie odnaleziony w programie.

Ostatnia rzecz jaką musimy zrobić to w programie MiFlash odnaleźć ścieżkę do rozpakowanego systemu tak jak na zdjęciu poniżej.

Tutaj znajdujemy system, klikamy tylko w folder gdzie system sie znajduje, przełączamy w tryb Fastboot nasz telefon, klikamy
Refreshu góry po prawej stronie, na dole zaznaczamy Clean All, bądź Clean All and Lock, jesli chcesz zablokowac bootloader i Flas**emy wersję MIUI jaką wybraliśmy. Można wybrać dowolną wersje MIUI dla modelu jaki ktoś posiada i cieszyć się z działającego systemu :D

Downgrade zrobiony!!

Rate

Number of participants 3 Experience +5 Pack Reason

View Rating Log

2020-09-24 23:23:55
Favorites86 RateRate

Mi Tech Team

Łukasz | from app

ARB podstawa :-)  bo uceglisz komus tel :-)
2020-09-24 23:52:19

Grand Master Bunny

Febron | from app

Jest tu kilku Gości na których zawsze można liczyć. 👍
2020-09-25 00:05:29

Moderator

hardziol Author |

Febron odpowiada, dnia 2020-09-24 18:05:29
Jest tu kilku gości na których zawsze można liczyć. 👍

Dzieki Febron! I do uslug :PP
2020-09-25 00:10:59
Bardzo przydatne.
2020-09-25 00:21:33
Jesteś WIELKI. Już sobie do Worda skopiowałem (tak na wszelki wypadek).
No i czas reakcji masz niesamowity.
2020-09-25 00:35:26

Rookie Bunny

6361860661 | from app

Dla mnie bardzo przydatne.
2020-09-25 00:49:08

Advanced Bunny

greg190x | from app

Dla mnie nie przydatne. Stara wersja ma luki zabezpieczeń, mniej funkcji oraz różne poprawki. Ale dla innych się przyda.😉
2020-09-25 01:09:12

Moderator

hardziol Author |

Michał Szczecin odpowiada, dnia 2020-09-24 18:35:26
Jesteś WIELKI. Już sobie do Worda skopiowałem (tak na wszelki wypadek).
No i czas reakcji masz niesamowity.

Wielkie dzieki! Akurat mialem chwile czasu to zrobilem :DD
2020-09-25 01:38:06

Master Bunny

Aleksandrawu | from app

Poradnik dla nowych i mniej obeznanych użytkowników super - dobra robota. Jednak myślę, że tak jak pisał Łukasz o ARB powinna być wzmianka, bo ktoś może doznać szoku.
2020-09-25 01:42:15
Wstawiasz zdjęcia na forum? Pamiętaj o REGULAMINIE działu fotografia.

Moderator

hardziol Author |

Aleksandrawu odpowiada, dnia 2020-09-24 19:42:15
Poradnik dla nowych i mniej obeznanych użytkowników super - dobra robota. Jednak myślę, że tak jak pisał Łukasz o ARB powinna być wzmianka, bo ktoś może doznać szoku.

Dzieki :)) jesli bedzie sytuacja z ARB to pomoge naprawic, ale fakt dopisze :P
2020-09-25 01:45:16
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

hardziol

Moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
20k użytkowników!
Mi Love U & I
Challenger