In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Band

[Recenzja] Recenzja Mi Band 4 - po roku użytkowania

2020-08-04 17:27:05
864 17
Witajcie Mi Fani!

Mi Band 4 posiadam od roku. Jakie sa moje odczucia po użytkowaniu opaski? W tym wątku poruszę kilka głównych kwestii:

• główne możliwości i wygląd opaski
  • wodoodpor,ność
  • bateria
  • synchroniacja z Mi Fit
  • silikonowa opaska
  • cena
  • porównanie z Mi Band 5

Możliwości i wygląd opaski

Mi Band 4 okazała się totalnym bestsellerem, głównie ze względu na kolorowy wyświetlacz w odróżnieniu od poprzednika. Rzeczywiście (mogę wypowiedzieć się, bo posiadałam przez jakiś czas Mi Band 3), opaska wygląda lepiej. Zmienne tarcze zegarka też zrobiły furorę wśród użytkowników.

Usprawnione zostało również przełączanie się między zakładkami i przeróżnymi funkcjami. Nie wspomnę nawet o większej różnorodności funkcji. Dokładność w liczeniu kroków jest całkiem dobra, z pewnością lepsze wyniki uzyska się po ustawieniu etykiety zachowania.

To jednak tylko teoria, a jakie są moje odczucia? Zachwycają mnie możliwości opaski w takiej cenie, ale korzystałam z funkcji terningów (głównie ćwiczeń, czasami spacerów) jedynie przez pierwsze miesiące. Z czasem opaska stała się tylko zegarkiem i licznikiem kroków.

Wodoodpor'ność

Wiemy, że wodood**ość Mi Band 4 wynosi do 5 ATM (5 atmosfer). Bez problemu brałam w niej prysznic czy wchodziłam do wody w basenie, nie mówiąc o myciu rąk czy przebywaniu na świeżym powietrzu w deszczu. Płynność pracy opaski nie zmieniła się.

Bateria

Z początku opaska wytrzymywała na pracy baterii około 3 tygodnie, czyli 21 dni. Taka norma. Z czasem (co jest oczywiste) bateria wytrzymywała na krócej, jednak nie jest to w moim przypadku wielka różnica, bo około 18 dni. Myślę, że w dużej mierze zależy to od sposobu używtkowania opaski. Traktując Mi Band 4 jako zegarek i nie korzystając z wielu funkcji bateria wytrzymywała na dłużej. Nie korzystam chociażby z ciągłego pomiaru tętna, a to wymaga sporo energii od urządzenia.

Synchronizacja z Mi Fit

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Mi Fit, zapraszam do wpisu: https://c.mi.com/thread-2258875-1-0.html

Początkowo synchronizowałam opaskę z aplikacją praktycznie codziennie, ale nie na bieżąco. Teraz robię to co około 10 dni, bo ileż można siedzieć i łączyć? Przeglądam sobie moje wyniki snu i kroków w skali tygodnia czy miesiąca. Mi Fit oferuje sporo możliwości, warto jednak pamiętać, że są podobne aplikacje. Może warto je wypróbować?

Silikonowa opaska

Od samego początku nosiłam tylko jedną, czarną opaskę. Myślę, że po roku można by ją wymienić. U mnie pojawiło się kilka defektów: pęknięcie przy pastylce od sporadycznego wyciągania do ładowania i błyszczący ślad widoczny od zapięcia (kółek) - mimo czyszczenia mydłem i wodą. Nie wpływają one na użytkowanie. Jakość oceniam na plus.

Cena

Co by się tu rozpisywać... Warto. 100 zł to nie dużo za takie możliwości i jakość wykonania! Mi Band 4 porównywany był nawet do taniego smartwacha.

Porównanie z Mi Band 5

Jednym z częstych pytań po premierze najnowszej opaski Mi Band 5 jest: "Czy zmieniać opaskę na Mi Band 5, gdy już posiadam Mi Band 4?" Moja odpowiedź brzmi: Nie.

Raczej warto poczekać do następnej premiery. Najnowsza pozycja jest atrakcyjna, ale raczej do przesiadki z Mi Band 2/3, bo różnice są ogromne. Tutaj - nie ma diametralnych różnic.

Jakie jest twoje zdanie na temat Mi Band 4? Dziękuję za uwagę!
Styliana :)

2020-08-04 17:27:05
Favorites6 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Kolejny super wątek dla osób które stoją przed dylematem i wyborem Smartbanda. A moje zdanie 😉 jest żadne bo Mi Banda 4 nie posiadam 😁. Żarcik oczywiście 😃, bardzo fajne porównanie Olu dzięki za podzielenie się nim z nami 👍
2020-08-04 17:52:07

Mi Sports Team

gopi1 | from app

Na taką  recenzje czekałem. Konkretna bez zbędnych rzeczy. Ale przez to mam dylemat co kupić :-p
2020-08-04 18:16:04

Moderator

przybort | from app

gopi1
Na taką  recenzje czekałem. Konkretna bez zbędnych rzeczy. Ale przez to mam dylemat co kupić :-p

Jak to co kupić... taniego i pięknego i wypasionego Solara :-).. Dzięki Ola za Twoją wypowiedż. Na pewno nie jednemu taka recenzja się przyda przed wyborem zakupu.
2020-08-04 18:47:18

Semi Pro Bunny

domix30 | from app

Fajna przejrzysta recenzja i porównanie :) Dzięki
2020-08-04 19:28:24
Super to zebrałaś w całość! Miło się czytało 😉 Dzięki! 👊
2020-08-04 20:15:47

Moderator

styliana Author | from Redmi 6A

Unax Recenzje
Super to zebrałaś w całość! Miło się czytało 😉 Dzięki! 👊

Dzięki, miło to czytać od ciebie!
2020-08-04 20:20:16

Master Bunny

Donia83 | from app

Wielkie dzięki za recenzję. Jest ona dla Mnie bardzo przydatna. 🙂
A miałam zmienić na 5tke.
Teraz już mam 💯 procentową odpowiedź,że jednak zostaję przy 4☺️
2020-08-04 20:20:51

Moderator

styliana Author | from app

Donia83
Wielkie dzięki za recenzję. Jest ona dla Mnie bardzo przydatna. 🙂
A miałam zmienić na 5tke.
Teraz już mam 💯 procentową odpowiedź,że jednak zostaję przy 4☺️

Sądzę, że to dobra decyzja. Poczekaj na szóstkę, to będzie lepszy wybór
2020-08-04 20:44:55

Rookie Bunny

1736914171 | from app

brakuje mi na zegarku informacji że stracił połączenie z telefonem (wibracja
lub jakiś komunikat) bo nie zerkam na zegarek co chwilę aby spojrzeć czy jest przekreślona literka B, może ktoś znalazł taką funkcje?
2020-08-04 22:15:44

Moderator

styliana Author | from app

1736914171
brakuje mi na zegarku informacji że stracił połączenie z telefonem (wibracja
lub jakiś komunikat) bo nie zerkam na zegarek co chwilę aby spojrzeć czy jest przekreślona literka B, może ktoś znalazł taką funkcje?

Nie kojarzę, aby była taka możliwość. Niestety
2020-08-04 22:32:58
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

styliana

Moderator

• Followers

659

• Threads

55

• Replies

851