In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ekosistem

[İnceleme] [Mİmar / İnceleme #67] Xiaomi Mi TV Stick 1080p Android TV Media Player

2020-07-23 20:46:45
1176 20

Merhaba Mi Fanları

Son dönemde TV alan var mı? Son 2 yılda ? Son 5 yılda? Peki Bu saatten sonra Akıllı TV alabilecek var mı? :D Geçtiğimiz hafta yeni bir TV alayım diyerek fiyatları araştırmaya başladım. Eski TV Smart Android, 5. yılına geldiği için artık içindeki ram ve işlemci yeni güncellemeleri kaldıramıyor bundan dolayı TV güncelleme zamanı diyerek yine Android bir ürün bakayım dedim ama fiyatları görünce inanamadım :D En ucuz 55 inç Android Smart TV almış başını gitmiş. Araba fiyatına TV leri görünce yeni bir arayış içine girerek TV box mu alsam diye düşünürken Xiaomi'nin bize sunduğu yeni küçük canavar karşıma çıktı.

Smart TV den beklentim Netflix spotify youtube olduğu için arada da bir kaç ekstra uygulama yüklediğimi varsayarsak ve mevcut TV'nin panelinin çok güzel olduğunu da göz önünde bulundurursak  bu yeni cihaz sanırım tam benim ihtiyacımı karşılamak için Türkiye'ye getirilmiş. :)

Şimdi benim ihtiyaçlarımı bir kenara bırakıp ürünün özelliklerine bakalım.

Önce Donanım:
İşlemci: Amlogic S905Y2 Dört Çekirdekli Cortex-A53 1.8GHz
Grafik işlemcisi: Mali T-450 750MHz
RAM: 1 GB DDR4
Dahili bellek: 8GB eMMC

Bağlantılar:
HDMI: 1 x HDMI 2.0a (HDCP 2.2)
USB: 1 x Mikro USB
Boyutlar: 92.4 x 30.2 x 15.2 mm
Ağırlık: 28.5g

Kablosuz Ağlar:
Bluetooth: Bluetooth 4.2
Wi-Fi: 802.11a / b / g / n / ac, Çift bantlı Wi-Fi 2.4GHz / 5GHz (Dahili anten)
Xiaomi Gamepad ve Xiaomi Mi Taşınabilir Fare ile uyumlu

Peki bu teknik özellikler bize neler söylüyor?
Boyutları sayesinde cihazı hemen hemen her yerde kullanmak mümkün, HDMI bağlantısı ile ekstra kablolardan arındırılmış bir şekilde kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Taşınabilir Medya Oynatıcı olarak sunumlarda bile kullanmak mümkün. Eski akılsız televizyonları ya da eskimiş akıllı televizyonları Android akıllı tv haline getirebiliyor ve bunu yer kaplamadan yapıyor. 29 gram olan TV çubuğu ,cebinize kolayca sığacak kadar küçük.

Sadece TV de değil, HDMI girişli bir Monitörü ya da Projeksiyon cihazını da akıllı hale getiriyor desem sanırım çok daha anlaşılır olur.

Google Asistan kullanıyor musunuz bilmiyorum ama benim en çok kullandığım android özelliği Google Asistan. Google'da arama yapmak için, Youtube için ya da mesaj göndermek için sürekli asistan kullanyorum. Klavye ile yazı yazmayı sevenler için bişey diyemem ama artık klavye devri bitiyor sanki. Google Asistan Destekli Kumanda sayesinde tüm bunlar mümkün.

Dolby veya DTS surround ses çözme yeteneği de bulunan TV Çubuğu kaliteli hoparlörleriniz varsa size sinema keyfi yaşatabileceğini göseriyor. DTS apartman dairesinde oturanlar için çok kullanışlı olmasa da konşuları biraz kızdırma pahasına DTS film izlemek büyük keyif. Özellikle bol aksiyon varsa.

Android TV OS 9.0 ile gelen TV Çubuğunun desekleklediği temel uygulamalar olarak
Netflix, Amazon Prime Video, Disney +, Atresmedia Player, Youtube, Movistar TV, RedBull TV olarak gösterilmiş fakat android TV ile uyumlu tüm uygulamalar indirilebilir.

Ambalaj içeriği:
1 x Xiaomi Mi Çubuk TV
1 x uzaktan kumanda
1 x Güç adaptörü
2020-07-23 20:46:45
Favorites9 RateRate

Master Bunny

HMXBK | from Redmi 8

Dediğiniz gibi. Minyon bir canavar. teşekkürler
2020-07-23 21:34:35

Semi Pro Bunny

Enderunsevgiler | from Redmi Note 8 Pro

👍🏼
2020-07-23 21:48:42

Master Bunny

Alibaykus | from Redmi Note 8

fiyatı 250 civarında olsa çok güzel olurdu
2020-07-23 21:56:24

Master Bunny

Kadir Yalçın | from MI9T

ram biraz düşük kalmış
2020-07-23 21:56:42
Başı Hayalet Ekran ile belada :)

Pro Bunny

Ufuk Can | from Mi 9T

Paylaşım için teşekkürler 👍
2020-07-23 23:37:19

Master Bunny

bilalislek | from Redmi Note 8 Pro

@Mİmar dostum sen kullanıyorsun zannediyorum bu ürünü. Anladığım kadarıyla da tavsiye ediyorsun değil mi ürünü. Alalım mı ne diyorsun 😀
2020-07-24 01:55:08

Super moderator

Mİmar Author | from Mi 10

bilalislek
@Mİmar dostum sen kullanıyorsun zannediyorum bu ürünü. Anladığım kadarıyla da tavsiye ediyorsun değil mi ürünü. Alalım mı ne diyorsun 😀

Ben mi box kullanıyordum ama babamlara verdim. Yeni TV alırım demiştim 10bin fiyat çıkınca vazgeçtim :) Mi box öneririm ama Netflix için özellikle.
2020-07-24 02:25:30

Master Bunny

bilalislek | from Redmi Note 8 Pro

Mİmar
Ben mi box kullanıyordum ama babamlara verdim. Yeni TV alırım demiştim 10bin fiyat çıkınca vazgeçtim :) Mi box öneririm ama Netflix için özellikle.

Teşekkürler bilgi için 👍
2020-07-24 02:38:40

Pro Bunny

MutuT | from Mi 9T

pratik bir ürün Xiaomini insanların  hangi ürüne ihtiçları var biliyor Saha araştırmasını iyi yapıyorlar.👍
2020-07-24 03:20:04

Wizard Bunny

Ertugrull99 | from MI 8

Kullanan varmı? 1 gb ram yeterlimi)
2020-07-24 04:39:38
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Mİmar

Super moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In