In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Opinie o MIUI

[Opinie] Systemowy Antywirus - Niedopatrzenie

2020-07-21 19:19:04
756 6
Czytaj do końca zanim napiszesz swój komentarz!
Dzisiaj zaprezentuje swoją opinię na temat systemowego AVL/Avast. Jak dla mnie w systemowym antywirusie brakuje dużo funkcji: ochrona w czasie rzeczywistym, bezpieczne przeglądanie internetu i skanowanie plików (włączając w to root). Systemowy antywirus ma dwie funkcie: skanowanie aplikacji, monitorowanie ustawień systemu (np. środowisko płatności) i to wszystko. Ja osobiście korzystam z Kaspersky Internet Seciurity, posiada wszystkie funkcje podane powyżej. Posiada skanowanie plików (włączając root, bez odblokowania bootloadera).
A jeżeli chodzi o bezpieczne przeglądanie internetu to nie dawno nawet zablokował mi jedną Phishingową stronę, więc dobrze się sprawuje. Interfejs użytkownika jest bardzo przyjazny, posiada również Anti-Phishing SMS, blokowanie aplikacji.
Jeżeli chodzi o AV-Test to Kaspersky uzyskał certyfikat i maksymalną liczbę punktów 6/6.

Avast znalazł się wyżej, ale to ze względów alfabetycznych, bo punktów ma tyle samo co Kaspersky.
A Google Protect Play znowu uzyskał najgorszy wynik (AV-Test z mają 2020). Kaspersky nie obciąża mocno urządzenia. Jeżeli chodzi o to dlaczego wolę Kaspersky-ego, to dlatego że ma więcej funkcji. Aktualnie korzystam z Kaspersky Internet Seciurity w wersji premium, ceny nie podam bo to nie jest reklama, ale w wersji darmowej ma skanowanie plików (możemy np. przeskanować APK przed instalacją).
Nikogo nie zmuszam do zmiany antywirusa ani do instalowania Kaspersky-ego, ten post to była jedynie moja opinia i nie narzucam jej nikomu!
2020-07-21 19:19:04
Favorites1 RateRate

Mi Tech Team

Łukasz | from app

A ja nie używam ani systemowego ani innegi
2020-07-21 21:09:50

Master Bunny

pawelt | from app

Jedna rzecz jaką warto wiedzieć na temat antywirusów na  androidzie i pc. Całkiem inaczej działają. Na Androidzie nie ma badania heurestycznego. Każdy antywirus ma bazę apek i programów, jak też np numerów które są płatne albo pobierają jakieś opłaty, jakie mogą wyrządzić szkodę i tyle (jedne programy maja lepszą inne gorszą). A druga rzecz to przeglądarka ta ma niezależny mechanizm ochrony i tutaj działa jak przeglądarka na pc.
2020-07-21 21:17:50
Kiedyś się urodziłem
Kiedyś też pewnie umrę
Ale i tak stawiam na nieśmiertelność
Przecież systemowy też ma skanowanie roota. Nie wiem po co Ci skanowanie w czasie rzeczywistym, za szybko telefon chodzi? Używam telefonów z Androidem od dobrych kilku lat i nigdy żadnego wirusa nie zaliczyłem. Moim zdanie taki Kasperski to zupełnie zbędny spowalniacz, dodatkowo nie do końca kompatybilny z Miui. Może więcej wirusów wykryje bo czasami zgłosi jakiś systemowy plik, czy usługę, że niby wirus. A jakie jest to niedopatrzenie w systemowym skanerze?
2020-07-21 21:47:47

Advanced Bunny

marcin32 | from app

DinoMi
Przecież systemowy też ma skanowanie roota. Nie wiem po co Ci skanowanie w czasie rzeczywistym, za szybko telefon chodzi? Używam telefonów z Androidem od dobrych kilku lat i nigdy żadnego wirusa nie zaliczyłem. Moim zdanie taki Kasperski to zupełnie zbędny spowalniacz, dodatkowo nie do końca kompatybilny z Miui. Może więcej wirusów wykryje bo czasami zgłosi jakiś systemowy plik, czy usługę, że niby wirus. A jakie jest to niedopatrzenie w systemowym skanerze?

Zgadzam się kolego.
2020-07-21 22:08:02

Pro Bunny

DJ Matjas Author | from app

No jednak mnie raz Kaspersky ochronił przed phishingiem, a systemowy nie ma bezpiecznego przeglądania internetu.
2020-07-23 02:00:05

Pro Bunny

S3V3N | from app

ale po co ?
2020-07-23 20:31:00
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

DJ Matjas

Pro Bunny

• Followers

84

• Threads