In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Flashing

[Dyskusja] Pogoda... Różnicę w sofcie.. RN8Pro

2020-07-06 22:11:50
1013 29
Z powodu iż dogorywam niestety, zresztą z powodu pogody, a Małżonki Mi9 znalazł się pod ładowarką, usłyszałem "gdzie masz telefon? Daj szybko...".
I nie wyjdę żeby ponaśladować, bo nie dam niestety rady.
Ale do rzeczy.
Specjalnie piszę ten temat, żeby znowu pokazać różnicę pomiędzy g-camem, a stockową aplikacją na RN8Pro z miui11. Tutaj będzie o tyle wiarygodnie, że moim telefonem Małżonka może robiła foty z 3ci raz, a móże i drugi... Jeszcze musiałem jej mówić co gdzie jest i jak działają gesty, bo ona musi mieć "guziczki"   ...
W każdym razie chmurki i częściowo widać z której pada, landszafcik łapanym inaczej niż ja robię i od razu widać, że lepszą rękę ma i oko...
I najpierw 3 razy stok:

.

.

I teraz uwaga 3 razy gcam:

.

.

I jeszcze dwa stokowe:

.

I tutaj ogólnie widać to o czym cały czas piszę... A mianowicie, że gcam wcale nie daje rady lepiej niż stokowa apka, waląc na automacie na nieznanym sprzęcie. Żeby coś sobą zaprezentował trzeba wiedzieć gdzie/jak/po_co/dlaczego macać. I to o czym piszę cały czas: apka na wysokorozdzielczościowych matrycach, szczególnie Samsunga, przy zdjęciach nie robionych z bliska, wcale, ale to wcale nie jest lepsza od stokowej, szczególnie na autonacie. A jak ktoś wie co, jak, po co i dlaczego zmienić na stoku, przy bardziej skomplikowanych operacjach, uzyska efekt nie gorszy, a czasami lepszy na stokowej as plikacji.

To już było napisane specjalnie, żeby wylać kubeł zimnej wody na gcamowych onanistów.

I nie twierdzę, że jest beznadziejny, bo są ujęcia które robię tylko g-camem z powodu lepszego efektu końcowego. Tylko chodzi mi o to, że warto jest ćwiczyć i nauczyć się kiedy/co/po_co odpalać, żeby uzyskać jak najlepsze efekty. I wcale nie jest on wyznacznikiem jakości. Ale z drugiej strony jest niesamowicie przydatny i tworzy doskonałe uzupełnienie stokowej apki, zwiększając dużo razy możliwości sprzętu.

To takie wynużenia, oczekuję opinie i polemiki ewentualnej.
Przepraszam za błędy, ale ja nie widzę, a jak zobaczę to wolę nie edytować, żeby się znów nie wywrócił temat, a nie mam zrobionej kopii, bo dzisiaj nie ogarniam....
2020-07-06 22:11:50
Favorites6 RateRate
Już po pierwszych postach odnośnie fotografii przekonałeś mnie że stock będzie dla mnie najlepszy i tu tylko znajduję potwierdzenie ale już biorę kajecik, długopis i notuje nowe forumowe określenie "gcamowy onanista" :) haha....
2020-07-06 22:59:13
Artur - RN8Pro 6/64GB Pearl White - Android 10 - MIUI 11

Mi Sports Team

RuraSzczecin Author | from app

ArcziPila
Już po pierwszych postach odnośnie fotografii przekonałeś mnie że stock będzie dla mnie najlepszy i tu tylko znajduję potwierdzenie ale już biorę kajecik, długopis i notuje nowe forumowe określenie "gcamowy onanista" :) haha....

Oj csiiiiii... 😉
2020-07-06 23:04:27

Pro Bunny

RoninSan | from app

Widzisz Rura...jak chcesz to potrafisz "nawijać"i to bez namawiania i to całkiem na temat. Tak poważnie to już od dłuższej chwili "pracuje" tylko na stocku... GCam jakoś mi nie podchodził (na Huaweiu P20 również)
2020-07-06 23:17:23

Master Bunny

Febron | from app

Tak poważnie powiem, że chyba, chyba, bo akurat na smartku nie próbowałem, masz rację. Nigdy na s nie użyłem GCama, ale chyba umiem patrzeć, albo nadwzroczność starcza robi Mi psikusa. Zdjęcia, jeśli nie są prawie takie same , to przynajmniej w lwiej części przemawiają za stockiem. Z GCamem, może tylko nocką.? Choć nie zawsze jaśniejszy, znaczy lepszy? Może statyw, podpora, dłuższy czas naświstlania. Może, to nie temat na ten post(za dużo by gadać). Dość na tym, że spróbować trzeba wszystkiego. Patrzeć, słuchać i na zimne dmuchać. Na nic zachwyty, gdy sęk nieodkryty.Dechę trza piłować, by trafić na sęk. Albo sobie z nim poradzić, albo starać go się obejść. :-(Są programy i technniki, takie fiki miki tricki.
2020-07-06 23:24:44

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Przerabiam różne ustawienia w wersji PRO... co więcej pstrykać , ćwiczyć, kombinować...😉
2020-07-06 23:25:58
a ja dodam od siebie, że gcam na mediateku nie działa tak samo jak na Snapdragonie :P i na Snapie bardziej się opłaca go uzywac :D
2020-07-06 23:29:34

Semi Pro Bunny

Hellborg | from app

Gcam trzeba ustawić pod swój telefon, a nie z "automatu" bo takie pisanie świadczy o totalnej amatorce i niezrozumienie o co chodzi w aplikacji, którą dostosowują pasjonaci do telefonów innych niż od Googla. Trzeba też dobrać aplikację specjalnie skrojoną pod wybrany telefon, a jak nie ma to się stosuje plik config.
2020-07-06 23:30:43

Mi Sports Team

Hellborg
Gcam trzeba ustawić pod swój telefon, a nie z "automatu" bo takie pisanie świadczy o totalnej amatorce i niezrozumienie o co chodzi w aplikacji, którą dostosowują pasjonaci do telefonów innych niż od Googla. Trzeba też dobrać aplikację specjalnie skrojoną pod wybrany telefon, a jak nie ma to się stosuje plik config.

Drogi Kolego mam 4 różne konfigi u siebie... Każdy robiony pod RN8Pro. Z tego jednym ja sam cały czas się bawię..... A tak poza tym: rn8pro.xml, uzai-illusions-of-colors-for-7.,3.xml, Wyroczen and Ff 9.5 final edition.xml. Tak, że pisałem o amatorce do której rzuciłem "Kochanie, a weź z gcama poleć" i dlatego ona leciała z automatu.... Chodzi również o to, że większość ludzi usły/przeczyta tekst tupu "bo tylko gcam robi zajeb...e focie" i później opowieści drzewa sandałowego i dziwnej treści o tym "że ten telefon jest do du...y, bo nawet na gcamie robi beznadzieję"... Ja tylko tutaj chciałem pokazać jak to wygląda u 99,9% uzyszkodników. Bo reszta obcykana wie co/jak/poco/dlaczego/kiedy robić... 😉
2020-07-06 23:59:18

Mi Sports Team

hardziol
a ja dodam od siebie, że gcam na mediateku nie działa tak samo jak na Snapdragonie :P i na Snapie bardziej się opłaca go uzywac :D

Nie działa... I podobnie raczej średnio współpracuje z matrycami Samsunga i woli imx Sony'ego... 😉 I nadal w ogólnym rozrachunku, jak umiesz działać to wyjrzesasz dużo że stoka... A jak nie umiesz, to nic Ci nie pomoże... 😉. I gcam ma zajedwabisty tryb hdr i hdr"++" I tutaj Xiaomi może się uczyć jak implementować  tryby hdr czy DRO, bo yo co ma stokowa apka to zakrawa o żart... 😉
2020-07-07 00:03:38

Master Bunny

Febron | from app

Hellborg

‌Drogi Kolego Hellborg. Nie wiem co nazywasz precyzynie amatorką, a co robieniem pod nią. Jest tu paru gości, którzy mają sporą wiedzę o fotografii. Może mam i ja. Tego do końca nie wiem, bo startowałem 47

lat temu z analogiem, o którym wiem chyba wszystko. Cyfrowych aparatów, nie licząc telefonów, przerobiłem osiem, analogów nie policzę. Nadal jestem AMATOREM, bo profesjonalistów jest tu niewielu.Nie publikuję, nie oceniam, najwyżej  komentuję.. Nie wiem za bardzo, co to dostrojenie się do programu, bo to chyba powinno odbywać się odwrotnie. :-)A swoją drogą widzisz, jak ta Rura potrafi sprowokować?., :-)
2020-07-07 00:13:55
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

RuraSzczecin

Mi Sports Team

• Followers

124

• Threads

144

• Replies

3049

14745