In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi Note

[Inne] problem z wyświetlaczem

2020-06-15 05:54:33
341 5
Posiadam telefon Redmi Note 7 i np. gdy gram w grę nawet 10 minut to gdy włącze youtube w trybie ciemnym to widzę na krawędziach i w tych okolicach poświate z ekranu gry i dziwne dla mnie jest to że taka poświata jest pomarańczowa.
2020-06-15 05:54:33
Favorites RateRate

Rookie Bunny

Szreku | from app

Też tak mam. Np. po Facebooku też zostają takie duszki. I po jakimś czasie to znika.
Rozwiązania problemu nie znalazłem. Taka ponoć przypadłość tych wyświetlaczy IPS.
2020-06-15 08:54:29
Szreku odpowiada, dnia 2020-06-15 02:54:29
Też tak mam. Np. po Facebooku też zostają takie duszki. I po jakimś czasie to znika.
Rozwiązania problemu nie znalazłem. Taka ponoć przypadłość tych wyświetlaczy IPS.

Chyba nowych telefonów Xiaomi z IPS, takich objawów do tej pory nie miałem ani na jednym Redmi i Mi jakie posiadałem i posiadam ani nikt znajomy a mam Xiaomi od 2014. Tak to przypadłość IPS ale nie aż taka jak w nowych wyświetlaczach Xiaomi, po prostu idą na ilość nie na jakość i tną koszty. Pogorszyli wyświetlacze jak widać. Posiadam 3-4 letnie Xiaomi na IPS i nie uświadczyłem ani razu na nich duszków.
2020-06-15 12:16:31
Przyznam szczerze że zaskoczony jestem.
Problem powidoków spodziewałbym się już bardziej na amoledach a nie na zwykłych LCD.
2020-06-15 13:56:49
mini21 odpowiada, dnia 2020-06-15 07:56:49
Przyznam szczerze że zaskoczony jestem.
Problem powidoków spodziewałbym się już bardziej na amoledach a nie na zwykłych LCD.

Dlatego stwierdzam, że Xiaomi wypuszcza coraz to gorsze telefony z gorszymi podzespołami. Żeby to był jeden sporadyczny przypadek, ok zdarza się, wiadomo. Ale wysyp takich tematów na innych regionach jak Global, Indie etc jest tego od groma tyczy się Redmi 7, Redmi Note 7, Redmi 8, Redmi Note 8/Pro/T i jest coraz więcej tego.
Tak jak wspominałem Xiaomi do tej pory robiło praktyczne telefony z samymi IPS i od 2014 jak korzystam nawet obecnie ze starszych telefonów nie spotkałem się z czymś takim na swoich ani znajomych telefonach z IPSem. Wiadomo, IPS też tak ma i nie ma co się oszukiwać, ale żeby aż tak?
Kiedyś można było natrafić na 2 różne ekrany z 2 firm/fabryk, ale nie było takowego problemu. Może Xiaomi wprowadziło trzecią firmę dla oszczędności która już nie idzie w parze z jakością.
2020-06-15 14:36:29

Moderator

hardziol | from app

Szreku

mi się też pojawiało na Note 8T i zmieniłem kolorystykę wyswietlacza z automatycznego na standardowy i pomoglo. Nie zauważyłem poświat później
2020-06-16 04:07:36
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Piot3rex

Advanced Bunny

• Followers

13

• Threads

5

• Replies

30

163