In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

POCOPHONE

[Recenzja] POCO F2 PRO - Kilka słów z użytkowania smartfona POCO. Przegląd aparatu, wydajności i baterii!

2020-06-12 17:31:10
8688 27
Witam wszystkich.

Chcialbym dzisiaj napisać trochę o smartfonie POCO F2 PRO, a bardziej o tym jak sie sprawuje podczas codziennego uzytku. Kilka dni temu robiłem mały przegląd smartfona wraz z rozpakowaniem go, który znajdziecie tutaj: POCO F2 PRO - Unboxing i pierwsze wrażenie.

Zaczynając od jego wydajności to napewno jest ona na najwyższym poziomie. Aplikacje uruchamiają się w mgnieniu oka (nie zauważyłem żadnych ścięć animacji, czy innych podobnych rzeczy).

Uruchamiane aplikacje, które zostawiamy w tle (są dość sporadycznie wyrzucane) i musimy od nowa je otwierać i czekać aż sie załadują, ale rzadko się to zdarza.
Jak wiemy za wydajność odpowiada najnowsza specyfikacja:

Qualcomm Snapdragon 865

Platforma Qualcomm Snapdragon 865 to najwyższej klasy SoC, który został ogłoszony pod koniec 2019 roku. SoC integruje szybki „Prime Core”, który osiąga taktowanie do 2,84 GHz oraz trzy kolejne szybkie rdzenie wydajności ARM Cortex-A77, które mogą osiągnąć do 2,42 GHz. Są one uzupełnione czterema energooszczędnymi rdzeniami ARM Cortex-A55, które osiągają maks. 1,8 GHz. Różnica w stosunku do starszego Snapdragon 855 polega na przejściu z Cortex-A76 na szybszą architekturę Cortex-A77. Prędkości zegara pozostają takie same.
Dlatego Snapdragon 865 zajmuje pierwsze miejsce w procesorach mobilnych dla systemów opartych na systemie Android.

W porównaniu do poprzednich generacji Snapdragon 865 nie integruje już modemu LTE, ale musi zostać sparowany z nowym modemem X55 5G, który obsługuje również LTE Cat 24/22. Moduł Wi-Fi jest jednak nadal zintegrowany i nazywa się FastConnect 6800 z obsługą Wi-Fi 6 (802.11ax) oraz 8x8 MU-MIMU i 60 GHz 802.11ay z prędkością do 10 Gb / s. Obsługiwany jest również Bluetooth 5.1, w tym aptX Adaptive.

Zintegrowany procesor graficzny nazywa się teraz Adreno 650 i powinien oferować o 20% większą wydajność niż Adreno 640 w Snapdragon 855. Wbudowany Hexagon 698 DSP oferuje teraz lepszą wydajność KI do 15 TOPS (w porównaniu z 7 TOPS w 855) i nadal wykorzystuje kombinację rdzeni CPU, GPU, HVX i Tensor. Spectra 480 ISP jest teraz znacznie szybszy. Zintegrowany silnik wizyjny (CV-ISP) obsługuje teraz filmy Dolby Vision, 8K.

Qualcomm Adreno 650

Qualcomm Adreno 650 to GPU na smartfony zintegrowane z Qualcomm Snapdragon 865 SoC.

Według Qualcomm, procesor graficzny Adreno 650 oferuje 25% lepszą wydajność w porównaniu z Adreno 640, jego poprzednikiem, który jest zintegrowany z Snapdragonem 855 SoC. Zwiększoną wydajność osiąga Adreno 650 posiadający o 50% więcej jednostek obliczeniowych (ALU) niż Adreno 640. Ponadto zwiększono także częstotliwość taktowania modułów cieniujących piksele o 50%.

Adreno 650 obsługuje Vulkan 1.1, DirectX 12, OpenGL ES 3.2 i OpenCL 2.0 FP. Ponadto gry i filmy mogą korzystać z HDR10 + i Dolby Vision (z obsługiwanym wyświetlaczem).

UFS 3.1 (Universal Flash Storage)

UFS 3.0 choć szybki z sekwencyjnymi prędkościami (odczyt i zapis), miał swoje wady, jeśli chodzi o odczyty losowe. W swoją rocznicę JEDEC wydał następcę - specyfikację UFS 3.1 (wersja: JESD220E). Twierdzi, że przynosi poprawę wydajności, wydajności energetycznej i ceny.

W swojej publikacji JEDEC kładzie nacisk na 3 podstawowe ulepszenia UFS 3.1 (i ten dodatek, o którym wspominaliśmy powyżej) - Writer Booster, Deep Sleep i Performance Throttling Notification. Nie przejmuj się, są to proste rzeczy (ale o znaczącym wpływie)!

Write Booster: Jak sama nazwa wskazuje, prędkość zapisu jest zwiększona. Odbywa się to poprzez utworzenie pamięci podręcznej pseudo-SLC, która jest jak łatwo i wielokrotnie dostępna pamięć rezerwowa w pamięci flash. Jednocześnie rezerwa ta zajmuje bardzo mało miejsca (tylko 1 bit danych w każdej komórce).

Deep Sleep: Mówiąc prosto, UFS 3.1 zużywa mniej energii dzięki regulatorom napięcia, które są używane zarówno do przechowywania, jak i innych funkcji.

Performance Throttling Notification: to także wynika z nazwy. Nowy system UFS ostrzega urządzenie hosta o wszelkich informacjach wydajności pamięci masowej z powodu wzrostu temperatury.

Podczas włączenia kilku gier, w których ustawiłem wszystko na najwyższym poziomie, bateria trzymała od 35 do 42 stopni, nie grzejąc sie bardziej. Gry nie klatkowały i działały płynnie według mojego użytkowania. Wydajność jeśli mogę to tak nazwać jest na najwyższym poziomie.

Asphalt 9 Legends.

Bateria.

Przechodząc do baterii.

Tutaj jest bardzo dobrze, patrząc na specyfikacje urządzenia i to ile potrzebuje prądu do działania. Bateria o pojemności 4700 mAh w pierwszych dniach po włączeniu i korzystaniu z urządzenia (średnio w ciągu dnia), bateria trzymała 7 godzin na włączonym ekranie. Wszystko zalezy od tego jak użytkujemy smartfon. Ja korzystam z dwóch kart SIM (4G), Wi-Fi i po dwóch dniach, gdy smartfon sie zoptymalizował z nowymi aplikacjami (systemowymi) pod moje korzystanie z niego, bateria zaczęła trzymać od 7 godzin do 9 godzin na ekranie. Z tego można wywnioskować, że bateria w moim przypadku trzyma od 7 do 10 godzin. Poniżej 7 godzin nie udało mnie się zejść :)
Dodam, że ładowanie baterii w POCO zajęło 55 minut od 7 do 100 procent.

Aparat

O aparacie dużo nie mogę powiedzieć, ponieważ mało go uzywałem ze względu na pogodę, która była okropna w ciągu ostatnich kilunastu dni. Dzisiaj trafiła się fajna pogode i postanowiłem zrobić kilka zdjęć. Aparat w ciągu dnia sprawuje się dość dobrze. Jakość zdjęć w ciągu dnia jest na wysokim poziomie, a tryb makro jest w tym modelu na wysokim poziomie i możemy nim zrobić dość ładne zdjęcia z dużą ilościa szczegółów. Zbliżenie, które możemy zrobić tym trybem zadziwia mnie za każdym razem gdy tego użyje :)
Zdjęcia wykonane w pobliżu, gdzie znajduje sie park, las i ogólnie dużo zieleni :))

Przykładowe zdjęcia

Prawie 100 letni Kościół.

Szeroki kąt

Stawik w środku lasu!

Szeroki kąt.

Kaczuszha zechciała potowarzyszyć :D

Kolejny Kościół po drodze..

Kolejny szeroki kąt

I już normalnie :)

Przyszedł czas na zdjęcia makro.

Tryb makro naprawdę jest niesamowity i chyba zacznę go częściej uzywać :))
Na pewno jest to też atut tego modelu. I nie zapominajmy, że nawet w smartfonie MI 10 Pro (Flagowym) został dodany sensor makro o rozdzielczości 2 mpx.
Aparat jest nadal w trakcie testów (niestety pogoda nie sprzyja).
Jesli macie jakieś pytania to piszcie!

2020-06-12 17:31:10
Favorites17 RateRate

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Dzięki za obszerny materiał Hardi 🤜🤛
2020-06-12 18:45:08

Moderator

hardziol Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-06-12 12:45:08
Dzięki za obszerny materiał Hardi 🤜🤛

Prosze bardzo Łuki! :D
2020-06-12 18:56:39

Jeżeli to nie jest teraz Twój podstawowy telefon to zrób test proszę. Wyłacz GPS BT i NFC i włącz oszczędzanie enerigii, ciekawe ile by wytrzymał. Tylko dzwonienie i od czasu do czasu włączane WIFI albo LTE.
2020-06-12 19:48:38

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html
A jak działa stabilizacja video w HD i 4K?
2020-06-12 20:00:48

Regulamin wrzucania zdjęć:
https://c.mi.com/thread-1601469-1-0.html

Moderator

hardziol Author |

Vergiliusz odpowiada, dnia 2020-06-12 13:48:38
Jeżeli to nie jest teraz Twój podstawowy telefon to zrób test proszę. Wyłacz GPS BT i NFC i włącz oszczędzanie enerigii, ciekawe ile by wytrzymał. Tylko dzwonienie i od czasu do czasu włączane WIFI albo LTE.

Właśnie to jest podstawowy telefon teraz hah :D ale trzyma na baterii fajnie. GPS, NFC I BLUETOOTH i tka nie uzwam, więc sot na baterii był bez tych opcji no oprócz oszczedzania baterii bo z tego tez nie korzystam :D
2020-06-12 20:12:30

Moderator

hardziol Author |

Vergiliusz odpowiada, dnia 2020-06-12 14:00:48
A jak działa stabilizacja video w HD i 4K?

video fajnie ze stabilizacja :D  nic nie trzesie, plynnie chodzi ;p
2020-06-12 20:13:17
hardziol
Właśnie to jest podstawowy telefon teraz hah :D ale trzyma na baterii fajnie. GPS, NFC I BLUETOOTH i tka nie uzwam, więc sot na baterii był bez tych opcji no oprócz oszczedzania baterii bo z tego tez nie korzystam :D

Acha... Czyli u mnie SoT to jakieś 5 godzin by był... Maksymalnie 😁. Ale dobre Pan... Dobre... Dziękuję, że powstrzymałeś mnie przed pope łnieniem błędu... A już chciałem go nabyć.... 😁
2020-06-12 20:29:14

Moderator

hardziol Author |

RuraSzczecin odpowiada, dnia 2020-06-12 14:29:14
Acha... Czyli u mnie SoT to jakieś 5 godzin by był... Maksymalnie 😁. Ale dobre Pan... Dobre... Dziękuję, że powstrzymałeś mnie przed pope łnieniem błędu... A już chciałem go nabyć.... 😁

no nie ma co sie dziwic :D  snap 865 i amoled to bierze troche baterii :D ale 7,8 godzin z taka specyfikacja to nie ma zle :P W sumie wiekszosc telefonow z taka specyfikacja tyle samo wyciagnie a moze i mniej :D
2020-06-12 20:32:05

Grand Master Bunny

Febron | from app

Bardzo fajnie to opisałeś. Mało się na tym znam, ale gdybym planował zmianę telefonu, to ten post na pewno jakoś ukierunkowuje. Ps. Trzy ostatnie foty mógłbyś wykorzystać jako zagadkę makro. ;-)
2020-06-12 21:16:06

Mi Sports Team

gopi1 | from app

Świetny post 😉 dobrze i czytalnie to wszystko przedstawiłeś 😉 zmiany tela nie planuje ale poczytać sobie lubię 😁
2020-06-12 22:21:31
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

hardziol

Moderator

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
20k użytkowników!
Mi Love U & I
Challenger
Którym bohaterem jesteś?