In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Test Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop – mobilny odkurzacz i mop w jednym

2020-06-01 01:28:08

1,270 12

Semi Pro Bunny

dkisiala Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-05-31 19:47:49
Świetny opis , masa niezbędnych informacji w jednym miejscu 👌 . Jednakże JA pozostaję przy opcji o której wspominałem wcześniej a teraz nie wspomnę z wiadomo jakich przyczyn 😁. Pozdrawiam 👋

tak tak wiem :P
2020-06-01 01:58:21
Reply Report
Diana

Semi Pro Bunny

dkisiala Author | from app

mini21
Konkretnie i skrupulatnie.

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz...

To prawda cały czas jeździ jedną ścierką z mikrofibry. Trzeba mieć na uwadze, że to nie zastąpi prawdziwego mopa. On tak naprawdę zbiera codzienne kurze z podłogi i ją odświeża. Raz na jakiś czas i tak trzeba przejechać normalnym mopem. Szczególnie w miejsca, w które robot nie dotrze. Jak zobaczysz zdjęcie, na którym mop jest do góry ścierką, to jest brud po całych 20 m, które przemopował. Potem możesz ją wypłukać. I mieć na kolejne sprzątanie.  Generalnie jak usuniesz przeszkody i ustawisz w mieszkaniu tak, że robot dojedzie w jak najwięcej miejsc i ustawisz sobie codzienne sprzątanie np. o 9.00, to znacząco poprawia to porządek w mieszkaniu i duży odkurzacz wyciągniesz też rzadziej.
Co do połączenia, to podczas konfiguracji pyta o wifi. Więc musi być połączenie, ale sterowanie jest rak proste, że poradzi sobie z tym każdy.
2020-06-01 03:46:36
Reply Report
Diana

Semi Pro Bunny

dkisiala Author |

1705465967 odpowiada, dnia 2020-06-01 06:02:29
Brakuje jedynie testu pokonywania progów

U mnie nie ma progów :(. Znaczy się jest taki niewielki uskok między pokojem i łazienką, ale z tym poradził sobie świetnie.
2020-06-01 23:36:35
Reply Report
Diana

Semi Pro Bunny

dkisiala Author |

michalms odpowiada, dnia 2020-06-01 08:30:35
Moim zdaniem osoba, która nie lubi się z elektroniką swobodnie poradzi sobie z odkurzaczem. Sieć Wifi jest nie zbędna. Odkurzacz stałe jest z nią połączony i to router jak zauważyłem jest pośrednikiem między telefonem a odkurzaczem. Najprostszym trybem jest sprzątanie całościowe i jednocześnie jest to też tryb najskuteczniejszy. w tym trybie nie zdarzają się żadne błędy czy pomyłki, które są jednak dość częste w przypadku zadań dotyczących sprzątania wybranych pomieszczeń, czy zaznaczonych obszarów. więc czym prościej tym lepiej i laik sobie poradzi. Jeszcze lepszym i prostszym rozwiązaniem byłaby możliwość uruchomienia trybu całościowego sprzątania za pomocą przycisku na odkurzaczu, a przyciski są dwa. Niestety to nie możliwe, a szkoda, bo najprostsze sprzątanie odbyłoby się bez użycia telefonu i myślę, że wifi wtedy też nie byłoby potrzebne. Co do zakamarków to niestety, nie wjedzie to nie posprząta, tak samo z narożnikami. Należy jednak podkreślić, że obszar sprzątania jest większy niż obwód odkurzacza że względu na szczoteczkę namiatajaca wystająca poza ten obwód. W zależności od mieszkania trzeba też powiedzieć, że może być tak, że odkurzacz za każdym razem sprzątnie też powierzchnię trudno dostępne, które sprzątamy rzadziej. U mnie jest to duża szafka w łazience, gdzie ze względu na niewielkie pomieszczenie położenie się prawie na podlodze, żeby dosięgnąć tradycyjnym odkurzaczem jest mocno karkołomne, więc zdarzało się to raz na parę miesięcy. Podobnie jest z przestrzenią pod łóżkiem. Jeśli ktoś ma łóżko na nogach to tak uczciwie jak często odkurza pod nim całą powierzchnię? Należy też pamiętać, że w większości wypadków miejsca do których nie dosięgnie odkurzacz, będą też miejscami trudnymi do zakruszenia czy innego zabrudzenia niż kurz. Więc tak naprawdę do ich sprzątnięcia nie będzie potrzeba posiadania drugiego odkurzacza, wystarczy użyć ręki, szmatki i te miejsca raz na dwa tygodnie przetrzeć (tudzież tradycyjnego mopa na kiju). Zgodzę się z Diana, że odkurzacz ułatwia życie. Czym mniej przedmiotów na podłodze do usunięcia przed sprzątaniem tym lepiej. Nie uważam, żeby konieczne było sprzątanie codziennie, ale raz na 3 dni daje już odczuwalny wynik. Jeśli mamy dużo przedmiotów na podłodze, porozstawiane buty ze sznurówkami, kable które trzeba rozpiąć czy podnieść do góry, plecaki dzieci z paskami od ramion, zabawki, czasem jakiś ciuch na podłodze, to raczej o sprzątaniu automatycznym zgodnie z harmonogramem możemy zapomnieć. Chyba, że dodatkowo taki harmonogram zastosujemy wobec siebie i każdorazowo przed odkurzaczem przygotujemy mieszkanie do sprzątania. W innym wypadku wręcz mogę zagwarantować, że odkurzacz po drodze wpadnie w jakaś pułapkę i znajdziemy go z owiniętym kablem w koło szczoteczki namiatajacej, albo sznurówka blokująca szczotkę główna. Zawiesi się prawie na pewno na miękkim ubraniu, które też częściowo wciągnie, a problemem nie do pokonania może okazać się nawet zwykły długopis, nie mówiąc już o klockach czy np resorakach i innych niewielkich zabawkach.

Dokładnie :)
2020-06-01 23:36:55
Reply Report
Diana
  • Followers

56

• Threads

1

• Replies

250

1,481

3 Days Check-In