In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Pomoc Techniczna

[Bugi] Posypał się system? android setup isn't responding, po zrobieniu WIPE-a

2020-05-29 09:30:54
409 21
        Cześć, mam wielki problem, może opiszę w punktach tą akcję:
        1. Telefon Mi 9t 6/64, zakupiony 09.2019 na allegro, jako "wersja europejska (global version)", podany kod producenta MZB7724EU. Nic nie było  w nim zmieniane typu ROM itp
        2. Zainstalowane były na bieżąco aktualizacje, czyli Miui 11, Android 10
        3. Przez cały okres działał w zasadzie bez zarzutu.
        4. W dniu wczorajszym, przy baterii ok 10%, postanowiłem go naładować przez ładowarkę. Po podłączeniu zero reakcji, info itp., że telefon się ładuje, sprawdziłem 2 kable, 2 ładowarki i inny telefon. Ładowarki i kable sprawne. Postanowiłem uruchomić go ponownie i tu lipa - parę samoczynnych restartów zanim się uruchomił całkowicie, parę razy restarty z ekranu zanim zdążyłem odcisnąć palec itp. Po długich walkach postanowiłem zrobić Wipa - na ekranie widoczny był postęp do około 3% potem info, że success wipe i potem restart no i niestety info: "android setup isn't responding" i niedziałające opcje do wyboru "wait" i ok.
        5. Telefon podłączony do komputera jest widoczny, w sensie jak uruchamiam Fastboot-a w Windowsie pojawia się urządzenie "Android"
        6. Co mogę w tej sytuacji zrobić oprócz gwarancyjnego odesłania? Czytałem kilka wątków np. odnośnie innego Rom-a i niepasującego regionu itd. Da się sprawdzić jakoś, że moja wersja to na 100% global itd? Czy komendami ADB ?
        No po prostu jak się wali to wszystko na raz, a tel mi potrzebny jak nigdy yhh. Pomoże ktoś, co wpierw zrobić zachowując max bezpieczeństwa?

2020-05-29 09:30:54
Favorites RateRate

Semi Pro Bunny

RafikSt | from app

A może telefon Ci się aktualizował a Ty podczas tego procesu go rozładowałeś lub co gorsza wyłączyłeś?
2020-05-29 10:12:50
Jak wchodzi do Fastboot to jeszcze nic straconego. ściagnij miflash i ostatnią pełną wersję ROM i zaktualizuj. Powinno pomóc.
2020-05-29 10:21:18
Tylko musisz pobrać dobrą wersję ROM EEA albo GLOBAL no i teraz czy pamiętasz którą wersję miałeś
2020-05-29 10:21:47
RafikSt odpowiada, dnia 2020-05-29 16:12:50
A może telefon Ci się aktualizował a Ty podczas tego procesu go rozładowałeś lub co gorsza wyłączyłeś?

Nie, nie aktualizował się, po prostu chciałem go standardowo podpiąć do ładowania, ale po podpięciu zero reakcji. Nie pokazywał ładowania, dlatego go chciałem uruchomić ponownie.
2020-05-29 10:46:27
Spróbuj przez MiFlash wgrac rom. Tylko pobierz w formacie TGZ dla metody fastboot
2020-05-29 11:01:20
Vergiliusz odpowiada, dnia 2020-05-29 16:21:47
Tylko musisz pobrać dobrą wersję ROM EEA albo GLOBAL no i teraz czy pamiętasz którą wersję miałeś

No właśnie tak zrobiłem już wcześniej, ale boję się go uwalić na amen, a nie mam doświadczenia w tym. Czytam już od wczoraj itd. Na którymś forum ktoś opisywał, że kupił w podobnym czasie i okazało się, że jego to nie był w końcu global i załatwił sobie telefon itd.

zaktualizowany był z androida 9 do 10 i z miui 10 do 11.
- Skąd pobrać odpowiednie ROM-y w moim przypadku? Z tutoriali itd znalazłem np takie https://xiaomifirmware.com/roms/ ... i-9t-official-roms/
- są 2 wersje: recovery i fastboot - rozumiem, że mam ewentualnie pobierać wersje fastboot?
- Na co uważać, żeby go już całkowicie nie upiermandolić?
- skąd mam wiedzieć czy bootloader odblokowany czy nie? czy ma to w moim przypadku znaczenie?
- W Miflash sa opcje :

clean all
   save data - to już nie dotyczy bo wipe poszedł
   clean all and lock
   no i ta rozwijana lista
2020-05-29 11:11:28
hardziol odpowiada, dnia 2020-05-29 17:01:20
Spróbuj przez MiFlash wgrac rom. Tylko pobierz w formacie TGZ dla metody fastboot

Spójrz no proszę.
2020-05-29 11:30:15
lorabarbaros odpowiada, dnia 2020-05-29 17:11:28
No właśnie tak zrobiłem już wcześniej, ale boję się go uwalić na amen, a nie mam doświadczenia w tym. Czytam już od wczoraj itd. Na którymś forum ktoś opisywał, że kupił w podobnym czasie i okazało się, że jego to nie był w końcu global i załatwił sobie telefon itd.

No dobrze ale musisz mieć pewność czy to jest dobra wersja, wskazywałoby to co wysłałeś na EEA ale pewności mieć nie mogę.
Dlaczego z tej strony chcesz pobierać ROM a nie ze strony oficjalnej?  https://bigota.d.miui.com/V11.0. ... 8944bb7369_10.0.zip
ale Ty musisz mieć jak pisał @Hardziol w tgz  a więc:

Ten koniecznie:

https://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=davinci_eea_global&b=F&r=eea&n=

davinci_eea_global_images_V11.0.5.0.QFJEUXM_20200412.0000.00_10.0_eea_c7aa3d66e7.tgz
2020-05-29 11:33:45

Mi Fans Team

hardziol | from app

lorabarbaros

clean all and lock nie musisz bo masz zablokowany bootloader (chyba) to bym nie wybierał tej opcji. Wybierz samo clean all i flash all,bat. No pobierz rom dla fastboot, wypakuj go do folderu, znajdź ścieżkę u góry do tego romu (tylko folder) i wybierz refresh i później flash.
2020-05-29 11:34:20

Master Bunny

DinoMi | from app

lorabarbaros

Jak sam nie odblokowałeś bl to prawdopodobnie masz zablokowany i nic niestety Miflashem w trybie fastboot nie zrobisz. Można próbować chińską wersją MiPcsuite lub innym narzędziem w trybie recovery.
2020-05-29 11:45:44
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

lorabarbaros

Rookie Bunny

• Followers

0

• Threads

1

• Replies

6

23