In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Pomoc Techniczna

[Usprawnienia] Chmura Xiaomi - synchronizacja kontaktów, historii połączeń i wiadomości.

2020-05-27 04:00:00
750 19

Nie jestem pewien czy stało się to po ostatniej aktualizacji na Redmi Note 8 Pro, czy dotyczy to też innych urządzeń, w każdym razie synchronizacja wiadomości, kontaktów i historii połączeń wróciła na chmurę Xiaomi.

Oznacza to, że znów jest sens z niej korzystać, a osoby, którym nie zależy na rozwiązaniach typu chmura rodzinna mogą korzystać tylko i wyłącznie z chmury Xiaomi zabezpieczając większość danych właśnie na niej.

Niestety z chmura Xiaomi nadal nie zsynchronizuje my dokumentów, czy danych generowanych przez aplikację firm trzecich. Co oznacza, że na tym etapie część z nas nadal musi się wspierać dodatkowymi rozwiązaniami, a szkoda, bo jedna chmura, to jedna usługa działająca w tle, jedno miejsce ułatwiające utrzymanie porządku i mniejsze obciążenie dla baterii.

Zastanawiałem się co się wydarzyło, że nagle kontakty wróciły. Zapisy dotyczące przechowywania danych nie wyjaśniają tego konkretnie ale pojawiły się pewne sugestie. Teraz sądem właściwym do ewentualnych sporów jest sąd w Singapurze i tam możemy załatwić wszelkie sprawy jeśli mielibyśmy tak potrzebę, jednak pojawił się zapis, że sprawy będą rozstrzygane zgodnie z prawem kraju w którym używamy telefonu i zgodnie z prawem kraju w którym przechowywane są nasze dane. Pojawiły się też bardzo szczegółowe informacje co dzieje się z danymi różnych typów. Cześć jest tylko przechowywana, inne obrabiane i przesyłane dalej, również do firm trzecich.

Moim zdaniem może też być tak, że Xiaomi, przynajmniej jeżeli chodzi o wiadomości, kontakty i historię połączeń korzysta z rozwiązań i serwerów google w Europie i to tam trafiają nasze dane. Tak myślę ze względu na to, że nadal możemy korzystać tylko z aplikacji Googla do obsługi połączeń i wiadomości.

Jakby nie było to zmiana na plus i ja jestem z niej zadowolony.

Dodam jeszcze, że przynajmniej u mnie nie pojawiła się żadna informacja o tej zmianie. Synchronizacja kontaktów, wiadomości i historii połączeń nie aktywowała się też automatycznie. Musiałem "odhaczyc" te opcje ręcznie.

Należy to zrobić w ustawieniach.

Kolejna zmiana jest automatyczne logowanie do chmury i konta po kliknięciu na szczegóły. Co też może świadczyć o zmianie przechowywania danych na serwery w Europie zgodne z prawem ochrony danych osobowych.

2020-05-27 04:00:00
Favorites3 RateRate

Master Bunny

JacoL7513 | from app

U mnie nic się nowego nie pojawiło. Nie ma do synchronizacji kontaktów, wiadomości, ani historii połączeń 😞
2020-05-27 04:31:12

Mi Test Team

michalms Author | from app

JacoL7513
U mnie nic się nowego nie pojawiło. Nie ma do synchronizacji kontaktów, wiadomości, ani historii połączeń 😞

a jaki masz telefon? i jakiego androida?
2020-05-27 04:33:45

Master Bunny

JacoL7513 | from app

michalms
a jaki masz telefon? i jakiego androida?

Mi9t pro z andkiem 10. Wiem, że mam apki od Google i synhro nie działa.
2020-05-27 04:41:34

Mi Test Team

JacoL7513
Mi9t pro z andkiem 10. Wiem, że mam apki od Google i synhro nie działa.

Podobno część osób, która ma taki model jak Ty dostała już aktualizacje do miui12. Można by wnioskować, że o ile się nie okaże że się po niej coś sypie to pewnie nie będzie aktualizacji częściowej, tylko zaktualizują już razem. Chyba że będzie dramat jak z androidem 10 na rn8pro, ja dostałem w listopadzie, a co niektórzy dopiero przedwczoraj.
2020-05-27 04:48:09

Master Bunny

JacoL7513 | from app

michalms
Podobno część osób, która ma taki model jak Ty dostała już aktualizacje do miui12. Można by wnioskować, że o ile się nie okaże że się po niej coś sypie to pewnie nie będzie aktualizacji częściowej, tylko zaktualizują już razem. Chyba że będzie dramat jak z androidem 10 na rn8pro, ja dostałem w listopadzie, a co niektórzy dopiero przedwczoraj.

Powiem Ci szczerze, że wolałbym poczekać z Miui 12. Lepiej niech to ktoś potestuje, wyłapie błędy, niech to dopracują i wtedy mogę brać 😁
2020-05-27 05:09:43

Master Bunny

JacoL7513 | from Mi 9T Pro

Na globalu pisał o tym hatdziol:  Sync Google applications in Xiaomi cloud. Messages, Contacts :)  https://c.mi.com/thread-3080349-1-0.html?t=1590571365892 , ale u mnie synhronizacja pojawia się tylko jak zainstaluję apki od Xiaomi.
2020-05-27 05:27:46

Mi Test Team

JacoL7513
Na globalu pisał o tym hatdziol:  Sync Google applications in Xiaomi cloud. Messages, Contacts :)  https://c.mi.com/thread-3080349-1-0.html?t=1590571365892 , ale u mnie synhronizacja pojawia się tylko jak zainstaluję apki od Xiaomi.

Moim zdaniem prawie na pewno te dane są synchronizowane z serwerami w Europie a już na 9ewno z takimi, które są zgodne z przepisami RODO. może przenoszą użytkowników w jakiś paczkach, a nie wszystkich ja raz. 25 mają misiem aktualizacje konta Xiaomi też.
2020-05-27 05:44:47

Master Bunny

DinoMi | from app

JacoL7513

To się pojawia chyba razem z aktualizacją romu. Na Mi 9 Lite mam (chyba po aktualizacji z 11.01 na 11.02). Synchronizacja działała u mnie cały czas po wymuszeniu apkami Xiaomi, ale nie było opcji w ustawieniach chmury. Raczej nie był to skutek aktualizacji apek googla.
2020-05-27 05:50:35

Mi Test Team

DinoMi
To się pojawia chyba razem z aktualizacją romu. Na Mi 9 Lite mam (chyba po aktualizacji z 11.01 na 11.02). Synchronizacja działała u mnie cały czas po wymuszeniu apkami Xiaomi, ale nie było opcji w ustawieniach chmury. Raczej nie był to skutek aktualizacji apek googla.

to wynik aktualizacji mi account
2020-05-27 05:52:15

Master Bunny

JacoL7513 | from app

michalms
to wynik aktualizacji mi account

Ma zaktulizowane od 11 maja. A i tak kicha 🤔
2020-05-27 06:01:35
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

michalms

Mi Test Team