In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Testy i Recenzje

[Recenzja] Mi TV 4S - subiektywna ocena korzystania z DVB-T

2020-04-07 15:48:46
822 36
Witajcie, jako że zostałem wywołany do tablicy przez Michalms: https://c.mi.com/thread-2991729-1-0.html
Postanowiłem opisać swoją przygodę z premierowym urządzeniem którym jest Mi TV.

UWAGA!! Są to tylko moje osobiste odczucia i uwagi i proszę w żadnym wypadku nie brać ich za wyznacznik tego czy kupować TV czy nie. Decyzja należy do Was.

Chyba jako jedyny z testujących miałem możliwość podłączenia tego TV anteną DVB-T.
Trzeba mieć na uwadze iż przede wszystkim jest to TV 4K a sygnał nadawany przez operatorów z multipleksów przeważnie jest w standardzie SD a więc 560Dpi. W przypadku sygnału który jest nadawany w tej rozdzielczości obraz na TV jest tragiczny, hardware urządzenia próbuje dostosować obraz do matrycy przez co jest on rozciągnięty, nieostry zupełnie jakbyście uruchomili na komputerze coś w rozdzielczości 640X480...na szczęście takich programów jest coraz mniej choć niemiłośiernie kaleczy to oczy.

Obraz jest o wiele lepszy gdy syngał jest nadawany w HD 1920x1080, tutaj obraz jest dość przyjemny chociaż kolory są nieco przekłamane.
Pierwsze co trzeba zrobić to wyłączenie wszelakich poprawiaczy obrazu od kontroli ostrości po regulację nasycenia i HDR (ten sprawdza sie tylko przy obrazie 4K )

Niestety kolejne co mnie rozczarowuje to dostępu do EPG ( nie tyko mnie ale też i Shreka jak widać ) , każdy inny producent używa dedykowanego klawisza na pilocie ale nie Xiaomi, tutaj trzeba wybrać klawisz Settings na pilocie a potem z menu wybrać program telewizyjny. Czy to wszystko? Otóż nie, mamy jakieś szczątkowe EPG ale nie ma tu ani podświetlonego naszego obecnie oglądanego programu jak i nie ma paska postępu, tak więc nie wiem ile czasu już minęło od rozpoczęcia naszego programu, nie wiemy czy kafalek z innym wyświetlanym programem powyżej lub poniżej naszego skończył się czy dopiero zaczyna bo nie ma czego? Paska postępu! Czy to takie trudne jest do ogarnięcia przez Chińskich programistów?
Co dalej? Jak wiecie w EPG można zaprogramować sobie przełączanie na inny kanał gdy wcześniej sobie to ustawimy, jak to wygląda w Xiaomi? No jest taki kastrat bowiem po ustawieniu sobie godziny zmiany kanały pojawia nam się napis w rogu ekranu i wisi on sobie wisi i wisi...nasz program który chcieliśmy obejrzeć już się skończył, telewizor nie przełączył kanału ale komunikat wisi aż go ręcznie wyłączymy.
To nie tak powinno działać...

Zmiana kanału? A jakże...ale zaraz chyba jednak nie...no jak to nie jak jest...

No jest jak się naciśnie klawsz Channel na pilocie, pojawia się z boku ekranu lista kanałów ale...nie ma opisu tego co za program aktualnie jest nadawany, możemy przewijać sobie tą listę góra dół i tyle..
A teraz uwaga, na pilocie jest kóko taki ala dżojstik no i tu coś takiego jak pogdląd opisu programu pojawaia się ale...czemu tylko przez jakiś czas? Jezeli tym kółeczkiem szybko naciskamy góra albo dół to przy zmianie kanału pojawia się opis ale...jeżeli zostaniemy dłużej na danym kanale to kółko już nie działa...

Cześki a nie zaraz normalnie Chiński film ....

Jedziemy dalej...bo to nie koniec....

Pilot...pewnie nie raz zdarzało Wam się po omacku zmieniać kanał, tak na wyczucie prawda? Zapomniejcie o tym tutaj...nic z tego. A czemu? Bo ktoś mądry umieścił klawisz Settings nad klawiszem Amazon. Co to daje? Ano to iż chcąc w niebywale prosty sposób naciskając Settings a dalej z menu wybierając Program Telewizyjny ( jakby nie można było do tego dać dedykowanego klawisza ) można nacisnąć cudowny klawisz Amazon po raz Nty co skutkuje rzuceniem pilota w jasną ciemną.

Jedyna nowościa dla mnie jest obsługa TV Hybrydowej, to jest nawet fajne bo oglądając dany kanał uruchamiamy przewarznie czerwonym klawiszem menu z taka to**ą wersją przeglądarki opertatora czy to TVN czy Polsta a nawet telewizji rządowej.

Czy mój opis jest surowy??? Pewno, że jest ale nie ukrywałem, że nie będę hołdował hasłu że Xiaomi zawsze najlepsze.

Żeby nie było że tylko czepiam się i czepiam i ciągle mi źle, miałem okazje skorzystać z Netflixa czy obejrzeć kilka filmów na YT i przyznać muszę iż tu nie ma się do czego przyczepić.

Gdyby tylko Chińczycy bardziej się przyłożyli do wymogów Europejczyków, do tego do czego nas przyzwyczaili starzy gracze ( czytaj inni producenci ) to według mnie ta seria TV odniosła by sukces.
Obecnie to TV dla młodych którzy szybko przyswajają nowości a juz na pewno nie potrzebują telewizji analogowej.

2020-04-07 15:48:46
Favorites18 RateRate

Master Bunny

mini21 | from app

No i to mi się podoba.
Konkretna i rzeczowa recenzja!
Właśnie dlatego będę reanimował swoją plazmę póki się da bo te telewizory jeszcze jakoś wyglądały przy słabszym sygnale SD (nie telewizory tylko obraz ale nazwijmy to skrótem myślowym).
Dziwią mnie braki i niedopracowania w tym TV.
Wskazane przez ciebie błędy są dość.... proste.
Może tv nie został przystosowany do rynku EU bo takie rzeczy jak epg to takie podstawy które były już dawno dawno dawno temu.
Liczę że to wady wieku dziecięcego i może zostaną jakoś poprawione aktualizacją firmware.
Sam pilot ładny, prosty, wygląda jak większa wersja tego od Mi Box'a tylko wydaje mi się że przez ten minimalizm zabrakło wielu funkcji.
Nie widzę np. czasomierza (wyłącznika tv za daną chwilę) czy przycisku mute do wyłączania dźwięku.
Niestety, dalej utwierdzam się w przekonaniu że telewizory LED/LCD nie do końca nadają się do oglądania TV (przynajmniej w naszym kraju) ze względu na dość częstą słabą jakość obrazu.
Cała reszta opisanych przez ciebie dolegliwości powinna być do naprawienia aktualizacją - ale... jak to będzie nikt nie wie.
2020-04-07 23:33:22

Moderador

Vergiliusz Author | from app

mini21
No i to mi się podoba.
Konkretna i rzeczowa recenzja!
Właśnie dlatego będę reanimował swoją plazmę póki się da bo te telewizory jeszcze jakoś wyglądały przy słabszym sygnale SD (nie telewizory tylko obraz ale nazwijmy to skrótem myślowym).

Czasomierz na szczęście jest w ustawieniach TV, mute nie ma. To miało być rozwiązane programowo a polegać na tym iz w momencie dłuższego przytrzymania volume - wycisza się ale kiedy naciśnie się volume + wróci do wcześniejszego stanu, opisane wady związane są z softem ale póki co Xiaomi nie spieszy się z rozwiązanie, myślałem że dadzą aktualizacje przed premier ale gdzie tam. wszystkie
2020-04-07 23:43:11

Mi Sports Team

gopi1 | from app

Dobra recenzja. Konkretna i rzeczowa. Takich nie przeczytam na ofi stronach.
2020-04-08 01:43:14
no recenzja wedlug mnie dobra! niby małe problemy ale jednak nie powinno ich byc :D
2020-04-08 02:19:15

Rookie Bunny

6281622710 | from app

ładny szrek i pilot
2020-04-08 02:34:45

Moderador

Vergiliusz Author | from app

hardziol
no recenzja wedlug mnie dobra! niby małe problemy ale jednak nie powinno ich byc :D

To są błędy typowo programowe które miały być już dawno wyeliminowane ale jakoś żółtym nie spieszy się z tym. Do podstawowych rzeczy do których powinien służyć tradycyjny tv w obecnej sytuacji ledwo się nadaje. Wszystkie inne Netflixy srixy i HBO idealny. Aha jak dla mnie Android w TV mija się z celem. Obsługa wcale nie jest taka intuicyjna a większość ludzi nie obytych z nowościami będzie miała problem
2020-04-08 02:56:28

Advanced Bunny

Sh4rKeY | from app

Łyżka dziegciu w beczce miodu ;)
2020-04-08 03:08:51

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Moję pytanie te tv to przeciez szajs jeśli chodzi dokładnie o 4S w rozmiarze 43 cale, jedyny plus andek i multimedia, jakość obrazu jak dla mnie marna.
Producent sam potwierdza slabosc tego tv dodająć go za 1zł do telefonu :-D
Nie wiem czy nie wolałbym bardziej kupic taniego tcl.
Niestety Xiaomi nie sprawdza się wcale jako producent TV, a jakośv obrazu etc odbiega od czołówki i nie mówie tu o oledach etc, tylko Tv do 3-4 tysi, mamy znacznie lepszy wybór.
To samo ponieśli porażkę jako producent SOC - Mi5c.
Niestety nie we wszystkich dziedzinach da się królować i to widać nawet u Xiaomi.
Jestem fanem Xiaomi od 2014, ale mega mnie smieszy podejscie niektorych, bo Xiaomi to super i nie patrzą, że w tej cenie mozna kupic coś innego lepszego i sprawdzonego.
Widzialem juz opinie o nowych TV Xiaomi, tu na Mi Community, tanie a jakosc wysokiego segmentu?
Tak a po czym to stwierdzasz? Po danych na papierze etc?
2020-04-08 04:04:12

Mi Tech Team

Łukasz | from app

@Vergi fajna recka.
2020-04-08 04:09:19

Moderador

Vergiliusz Author |

Ja akurat nie jestem za trendem że wszystko co xiaomi to jest super, wow, najlepsze i takie eh oh ah.
Wszyscy recenzenci w internecie użyję wulgarnego słowa " spuszczają" nad tym jakie to super.
Guzik prawda, Xiaomi ma bardzo udane rzeczy ale ma też takie które lepiej ominąć.
2020-04-08 04:13:20
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!