In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Zwycięzcy i przegrani (?) 2019: Xiaomi

2020-03-05 09:56:53
720 8
Jeden z portali postanowił zrobić podsumowanie udanych i mniej udanych nowości minionego roku, dziwi mnie czemu zabrakło tu modeli RN7 a już tym bardziej RN8. Wyszły te ostatnie przecież praktycznie w tym samym czasie co Mi Note 10 a w niktórych krajach to one właśnie cieszyły się większym powodzeniem, może nie ma ich ponieważ chodziło o najbardziej istotne produkty/flagowe. Takie więc podsumowanie wygląda następująco.

W minionym roku na rynku telefonów komórkowych pojawiło się wiele nowych trendów - od ekranów o wysokiej częstotliwości odświeżania, przez moduły aparatu o rozdzielczości 108 MP a nawet aparaty peryskopowe. Pierwsze składane telefony trafiły do sprzedaży, prędkości ładowania zostały znacznie zwiększone, wyświetlacze stały się bardziej wyprofilowane i zamiast bródek powstały dziury czy kropelki.

Niektóre marki wykorzystały te trendy na swoją korzyść i rozwijają się na rynku, inne nie osiągnęły tego celu.

Xiaomi w 2019 roku parło do przodu jak burza, miało wiele udanych jak i mniej udanych projektów i pomysłów. 20109 przyniósł nam aparat 108 MP z Mi Note 10, kilka doskonałych telefonów Mi 9, ale niestety utknał w przypadku lubianej przez fanów rodzinie  Mix jednak  rowinął  Mi A.

Co poszło dobrze, a co mogło pójść lepiej.

Zwyciężcą jest Rodzina Mi 9

Flagowa linia Mi, od kilku lat rozwija i umacnia swoją pozycję flagowca, w minionym roku rodzina mi powiekszona została o dokładnie  8 modeli.

Właśnie w minionym roku dostaliśmy osiem telefonów Mi 9, a większość z nich była świetna na swój sposób i kategorię cenową. Począwszy od Mi 9 Xiaomi dostarczył pierwszy telefon Snapdragon 855 roku w wyższej średniej cenie, który był najlepszym kompromisem dla tych którzy chcieli najnowszego i najlepszego flagowego telefonu w rozsądnej cenie.

Jakby tego było mało pojawiają się Mi 9T i Mi 9T Pro (aka K20 / K20 Pro), które były prawdopodobnie najlepszymi opcjami średniobudżetowymi zapewniającymi najwyższą wydajność, solidne aparaty o niezrównanej konstrukcji.

Dostaliśmy również kompaktowy Mi 9 SE, który był czymś niesamowitym bowiem miał niewielkie rozmiary, bogate jak na swoją klasę możliwości z mniej wydajnym chipsetem i mniejszą baterią. W tym samym duchu istniał także Mi 9 Lite, który była zasadniczo zredukowaną wersją Mi 9, a także Mi 9 Explorer, który stał na drugim końcu spektrum z maksymalnie 12 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci i unikalną tylną obudową.

Musimy również uwzględnić Mi 9 Pro i Mi 9 Pro 5G, które były dość niewielkimi odświeżeniami standardowego Mi 9, ale nadal przyczyniły się do jednej z najbardziej konkurencyjnych linii smartfonów roku.

Można więc spokojnie przyjać iż rodzina Mi 9 była zwyciężcą 2019 roku.

Kolejny zwyciężca również wywodzi się z rodziny Mi ale jest to Mi Note

Aparaty do smartfonów stają się coraz lepsze i mimo tego, że pojawiły się pod koniec roku, Mi Note 10 jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną modelem branży. Oprócz wprowadzenia pierwszego czujnika 108 MP, jest to świetny aparat w różnych scenariuszach zarówno w dzień, jak i w nocy. Dwa moduły teleobiektywowe są również całkiem fajne, mimo że moduł 5MP w jakiś sposób powiększa zdjęcia do 8MP.

Bateria 5260 mAh z przyzwoicie szybkim ładowaniem 30 W to kolejny punkt sprzedaży.

Jednym z niewielu minusówjest chipset gdzie  Xiaomi zdecydowało się na średniego Snapdragon 730. Nie jest to jednak aż taki minus  i biorąc pod uwagę przedział cenowy 500 USD, jest zrozumiałe, dlaczego nie dostaliśmy flagowego SoC.

Tym razem kolejny i ostatni w pdsumowaniu zwyciężca pochodzi z rodziny urządzeń przenośnych a mowa o Mi Smart Band 4.

Xiaomi to znacznie więcej niż firma zajmująca się smartfonami, a jej dział urządzeń przenośnych/podręcznych rozwijał się w znacznym tempie w ciągu ostatnich kilku lat.

Rok 2019 był szczególnie dobry dla Xiaomi w kategorii smart band, ponieważ firma konsekwentnie dominowała na czołowych miejscach w dziale udziałów w rynku.

Według portalu do przegranych należy Mi A3 chociaż nie wiem czemu

Począwszy od 2017 roku, linia Mi A Xiaomi zawsze oferowała standardową wersję Androida w przystępnej cenie. Wraz z Mi A3 Xiaomi ponownie spełniło tę obietnicę, ale nie bez istotnych kompromisów.

Oczywiście problem jest w ekanie.

Po prostu umieszczenie ekranu PenTile 720p w 2019 roku jest nie do przyjęcia dla urządzenia klasy średniej. Oczywiście telefon nadal jest użyteczny, ale większość użytkowników wolała by uzyskać pełną rozdzielczość 1080p i nie skąpić na czytniku linii papilarnych poniżej wyświetlacza. Czytelność światła słonecznego w tym ekranie również była poniżej średniej, a wyjście audio nie miało czym się chwalić. Jako całość, Mi A3 wydaje się być brakującym znakiem dla Xiaomi, aby w końcu dostarczyć godnego następcę Mi A1.

Ja ze swojej strony nie zgodzę się z portałem, miałem ten telefon na testach i powiem że byłem zadowolony, był tak mały jak Mi 9 SE a problematyczny ekran wcale mi nie przeszkadzał. Powiem więcej, na baterii wytrzymywał znacznie dłużej niż niejeden telefon z MIUI. Czy zasłużył sobie na taką niską ocenę portalu? Według mnie absolutnie nie, co prawda mogło by być lepiej ale na pewno nie jest to przegrany minionego roku. To tylko rozwinięcie Mi A2 ale napewno nie następca.

Źródło: https://www.gsmarena.com/
2020-03-05 09:56:53
Favorites5 RateRate

Pro Bunny

him kill | from app

ок
2020-03-05 10:07:57
[url=https://c.mi.com/static/community/image/smiley/mibunny/angry2.gif]https://c
Mi Note zwycięzcą...
Raczej "Aparat w Mi Note 10" ale samo Mi Note jest dla mnie dość kontrowersyjnym wyborem.
Był to mój cel zakupowy, ale szybko odechciało mi się... po niedługiej styczności.
No ale każdy ma swoje zdanie.
2020-03-05 10:18:50
Zobaczymy co popiszą o bieżącym roku 😀👍
2020-03-05 10:22:09

Moderador

Vergiliusz Author | from app

mini21
Mi Note zwycięzcą...
Raczej "Aparat w Mi Note 10" ale samo Mi Note jest dla mnie dość kontrowersyjnym wyborem.
Był to mój cel zakupowy, ale szybko odechciało mi się... po niedługiej styczności.

No wiesz, to tylko jakiś portal ocenił. Czort wie jakie było ich kryterium i czy mieli dłuższą styczność z tym telefonem
2020-03-05 11:18:38

Master Bunny

RuraSzczecin | from app

Yhym... Można sobie tymi wnioskami podetrzeć 4 litery... Tak są miarodajne... Bo Note 10 z powodu proca i pułapu cenowego jest raczej jednym z przegranych. A jego miejsce powinien zająć, zasłużenie, RN8Pro. Bo to jest wygrany i killer w swojej półce cenowej, szczególnie jeżeli popatrzymy na stosunek cena-możliwości... A Note 10...hmmmm...będę milczał... Tak samo jak o aparatach 9T/T Pro...
2020-03-05 15:10:47

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Zwycięzcy , czy przegrani .... każdy z nas jest świadomy swojego wyboru i zakupu w każdym bądź razie dzięki za info Vergi 👍
2020-03-05 16:28:02

Advanced Bunny

Piotrek30 | from app

Mi też podobał się ten Mi Note 10, ale już mi się nie podoba, z dwóch powodów: pierwszy to słaby procesor, a drugi to brak slotu na kartę pamięci.
2020-03-06 10:44:57

Grand Master Bunny

Amsti | from app

Świetny artykuł Vergi. Myślę, że rodzin. Mi 9 wygrała ten rok. Ale rn7 pobijał rekordy sprzedaży o czym nie wspomniano. Prawdopodobnie tak jak pisałeś był to nacisk na półkę flagową.
2020-03-06 15:34:55
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!