In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Podsumowanie działalności firmy Xiaomi w 2019

2020-03-02 08:17:05
1185 2
Artykuł przygotowany przez portal: https://www.androidauthority.com/xiaomi-2020-1070341/ może nie jest najświeższy ale zawiera kilka ciekawych rzeczy.

2019 był interesującym rokiem dla Xiaomi.

Przez większą część swojej historii firma była stosunkowo bezkonkurencyjna pod względem stosunku wartości do ceny.

To był rok odkrywania na nowo Xiaomi, ponieważ firma pracowała nad odświeżeniem podstawowego zestawu w warunkach ostrej konkurencji, jednocześnie rozwijając swoją inżynierską sprawność dzięki odważnym, nowym, przyszłościowym koncepcjom ( efektem tego jest choćby pojawienie się na początku roku Redmi Note 7 i Redmi Note 7 Pro)

Oprócz ponownego skupienia uwagi na urządzeniach wyższej klasy, firma zajęła się szeregiem nowych usług i nowych przedsięwzięć, takich jak Mi Credit i Mi Pay ( dostępne w Chinach oraz Indiach) , a także jeszcze bardziej agresywnymi strategiami sprzedaży w różnych segmentach cenowych.
Z pewnością nie spowolniło to także tempa wprowadzania nowego sprzętu.
Ostatnim razem firma wypuściła ponad 20 nowych urządzeń.
W połączeniu z całą gamą produktów ekosystemowych 2019 był rokiem pracowitym dla Xiaomi - będzie musiało utrzymać to samo szaleńcze tempo innowacji w 2020 roku.

Utrzymanie tempa jest kluczem do rozwoju w branży smartfonów, a Xiaomi nie wykazywało żadnych oznak spowolnienia w 2019 roku. Podczas gdy kluczowe rynki, takie jak Indie, były spójne, a firma miała zdrowe 26% udziału w rynku, to w Europie Xiaomi widział maksymalną wielkość wzrostu. Według raportu Canalys, Xiaomi był piątym co do wielkości sprzedawcą smartfonów w Europie. Udało mu się wysłać 5,5 miliona smartfonów w trzecim kwartale 2019 r., Uzyskując 10,5% udziału w rynku i plasując się tuż za Apple, choć z dużym marginesem między nimi.

Rok 2020 będzie trudny, a silni producenci OEM, tacy jak Realme, będą silni. Podczas gdy walki Huawei ze stanami pozostawiają lukę na rynku dla wszystkich graczy, aby zwiększyć swój udział w rynku, Xiaomi będzie musiało upewnić się, że może zaoferować gamę sprzętu wyposażonego w 5G w wielu punktach cenowych, aby upewnić się, że nie straci a tu przychodzą nowe produkty Mi 10 5G i Mi 10 Pro.

W Indiach Realme udało się uzyskać 16% udziału w rynku, co oznacza wzrost o 433% rok do roku. Fakt, że Realme nie istniał aż do maja 2018 roku, sprawia, że wspomniany wzrost jest jeszcze bardziej niesamowity. Tymczasem udział w rynku Xiaomi, który zbudował w ciągu 5 lat, wynosi 26% w regionie.

W obliczu tak ostrej konkurencji Xiaomi musi konsekwentnie wprowadzać innowacje w zakresie sprzętu, designu i, co najważniejsze, ceny.

Realme szybko stał się poważnym konkurentem dla firmy dzięki nowym wzorom, koncentrując się na unikalnych kolorach i gradientach, a także niesamowitym sprzęcie pod względem kosztów. Z pewnością pomaga to, że wiele, wiele telefonów firmy konsekwentnie wychodzi na wierzch jako niektóre z naszych najlepiej ocenianych telefonów z 2019 roku. Zostało to zwieńczone Realme X2 Pro zdobywając nagrodę Best of Android 2019 przed dużymi hitterami, takimi jak biegacz w górę Samsung Galaxy S10 Plus, ale także Xiaomi Mi 9 na trzecim miejscu.

Tak więc by Xiaomi mogło utrzymać swoją pozycje a może ugryźć coś dla siebie z rynku jaki zajmowało Huawei, musi skusić klienta do swoich produktów tudzież usług jeżeli o Chinach i Indiach mowa. Wydaje mi się iż o ile Xiaomi jest w stanie poradzić sobie w walce ze starymi konkurentami to zagrożeniem są nowi którzy pojawili się na rynku jak choćby wymieniane Realme. Musze przyznać iż firma ta rozrasta sie w zastraszającym tempie i podobnie jak Xiaomi, pojawia się wszędzie na każdym rynku i na każdej platfromie handlowej.

Realme z mało znanego producenta ( pamiętam pierwsze ich telefony ) urósł do roli rywala który może podgryzać pozycję Xiaomi kawałek po kawałku szczególnie na rynku Indyjskim a ten jakoby nie było jest drugim po rodzimym jeżeli chodzi o ważność i wielkość.

2020-03-02 08:17:05
Favorites RateRate
Myślę że jeśli Xiaomi pozostanie przy swojej polityce cenowej i usunie problemy z oprogramowaniem , to spokojnie będzie się pięło w górę i na końcu roku wyprzedzi Apple 😀👍
2020-03-02 08:49:20

Pro Bunny

him kill | from app

bardzo dobrze
2020-06-01 14:33:19
[url=https://c.mi.com/static/community/image/smiley/mibunny/angry2.gif]https://c
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!
Złoty Mi Band