In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Xiaomi czy Huami a może Huami to Xiaomi??

2020-02-19 06:24:09
987 13

Jeśli spojrzymy na najbardziej wpływowe firmy na rynku zdatny do noszenia, z pewnością znajdziemy Xiaomi, Więc nawet jeśli pod tą marką pojawił się prawdziwy smartwatch, marka od dawna zajmuje się produkcją bardzo funkcjonalnych opasek fitness. Huami, głowa marki Amazfit, powiedział, że i tak nie konkuruje z Xiaomi, ale chciał konkurować wyżej Huawei.

Tak naprawdę, wszystkie urządzenia typu „wearable”, które lwiej większości użytkowników kojarzone są z marką Xiaomi, powstają w kooperacji Xiaomi z Huami i wychodzą z linii produkcyjnych tej ostatniej. Czyli tak naprawdę to Huami jest producentem urządzeń a są one zaprojektowane przy udziale XIaomi.

Wystarczy choćby przytoczyć najbardziej rozpoznawalną markę modelową – Amazfit. Należy jednak zaznaczyć, że to na potrzeby Xiaomi zostały te urządzenia zaprojektowane i wyprodukowane, i tylko niektóre z nich trafiają na rynek nie jako produkty opatrzone logo Xiaomi, a np. Xiaomi Huami.

Huami jest tak naprawdę niezależnym producentem, którego portfoli w zasadzie ogranicza się tylko i wyłącznie do niewielkich urządzeń wearable. Nie ma co kryć, że współpraca z Xiaomi dodała skrzydeł rozwojowi technologicznemu produktów własnych. Nic zatem dziwnego, że to właśnie Xiaomi jest postrzegany przez szefa Huami jako nie konkurent, a jako kooperant.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że aktualnie jednym z najpopularniejszych urządzeń wearable na rynku jest ni mniej, ni więcej, a opaska Xiaomi Mi Band. Zaprojektowana we współpracy Huami z Xiaomi.

Według Huang Wang, kierunek, w jakim obie firmy podążają za inteligentnymi produktami eksploatacyjnymi, jest bardzo różny. Z perspektywy Huami dział urządzeń noszonych ma ogromny potencjał wzrostu. Coraz bardziej istotnym graczem staje się tutaj także Huawei. Wang uważa, że to właśnie chiński lider branży smartfonów jest największym konkretem dla jego firmy. Dyrektor generalny Huami stwierdził, że przemysł jest napędzany przez postęp technologiczny. Każda firma stara się przebić, aby zapewnić lepsze funkcje przy niższym zużyciu energii dzięki lepszym algorytmom. Wspomniał również, że Xiaomi i Huami nie koncentrują się na podobnych cechach i na tym etapie bezpośrednią konkurencją dla firmy będzie Huawei, ponieważ firma nie może wykluczyć, że gigant może szybko nadrobić zaległości.

Niestety w Polsce przeróżne portale łączą te dwie niezależne firmy w jedno wprowadzając dodatkowe zamieszanie.

2020-02-19 06:24:09
Favorites3 RateRate

Grand Master Bunny

Amsti | from app

Ciekawy wątek, dobrze wiedzieć ;). Dzięki za info.
2020-02-19 07:50:24

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Huami jest odpowiedzialna za ubieralne rzeczy naszej ulubionej marki , między innymi za Amazfit 😉
2020-02-19 07:55:34

Moderador

Vergiliusz Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-02-19 13:55:34
Huami jest odpowiedzialna za ubieralne rzeczy naszej ulubionej marki , między innymi za Amazfit 😉

Ale nie jest to część koncernu Xiaomi. Wszystko co do tej pory było wyprodukowane to na zasadach współpracy ale nie jak to ma miejsce w przypadku firm zależnych. Ciekawe jak teraz będzie wyglądała sytuacja pomiędzy tymi firmami
2020-02-19 08:16:02

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Vergiliusz
Ale nie jest to część koncernu Xiaomi. Wszystko co do tej pory było wyprodukowane to na zasadach współpracy ale nie jak to ma miejsce w przypadku firm zależnych. Ciekawe jak teraz będzie wyglądała sytuacja pomiędzy tymi firmami

A jak będzie wyglądała 🤔 , pożyjemy zobaczymy 🙂
2020-02-19 08:34:53
Dobry temat...dobrze wiedzieć takie rzeczy... Dzięki za informację 👍😀
2020-02-19 08:36:41
Ciekawy wątek.
Ogólnie wśród tych wszystkich submarek itp. ciężko się połapać co jest częścią Xiaomi a co współpracuje.

2020-02-19 09:05:58

Moderador

Vergiliusz Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2020-02-19 14:34:53
A jak będzie wyglądała 🤔 , pożyjemy zobaczymy 🙂

Jeżeli nic się nie zmieni między nimi to korzyści będą dla obu firm. Chyba, że zaczną konkurować, chociaż wątpię bo Huami mimo, że tworzy z Xiaomi to ma swoje opaski czy zegarki a teraz nie tylko. Xiaomi tylko część uwagi poświęca zegarkom bo opaski tworzy z Huami.
2020-02-19 10:00:49

Master Bunny

Batisto999 | from app

Oby nie stało się tak jak z Poco
2020-02-19 10:07:19

Mi Test Team

michalms | from app

Amsti
Ciekawy wątek, dobrze wiedzieć ;). Dzięki za info.

z kolei pamiętasz Amsti reakcje na pytanie o zegarek Amazfit od Huami w oficjalnym sklepie Xiaomi w Chinach.
2020-02-19 11:07:54

Grand Master Bunny

Amsti | from app

michalms
z kolei pamiętasz Amsti reakcje na pytanie o zegarek Amazfit od Huami w oficjalnym sklepie Xiaomi w Chinach.

bardzo dobrze pamiętam, Pani powiedziała że to nie jest xiaomi
2020-02-19 13:05:19
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi