In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Redmi

[Dyskusja] Czy po zakończeniu wsparcia urządzenia pojawia się nowa wersja miui polska?

2020-01-20 17:15:18
357 6
Zastanawia mnie kwestia dostępności nowych wersji miui polska po zakończeniu wsparcia miui global.

2020-01-20 17:15:18
Favorites RateRate
O jakie urządzenie chodzi? Oficjalne romy masz Miui Global(EEA, MI,RU,IN) oraz Miui China.
Miui Global masz tylko obecnie Stable a Miui China jest i Beta(publiczna i zamknięta) oraz Stabilna.
Xiaomi.eu/Miuipolska to custom rom, przeróbka Miui China(w większości, bo zdarzało się, że powstawał na jakiś model na Globalu bo np tylko był dostępny Miui Global)
Xiaomi od dłuższego czasu zaprzestaje wsparcia dla wielu telefonów, pierwszy etap to koniec wsparcia w Beta Developer czyli Publicznej i zamkniętej Bety, potem wydają 1-2 romy Stable i całkiem kończą wsparcie.
Jak Xiaomi kończy wsparcie i nie wypuszcza romów Miui China/Global to i siłą rzeczy Xiaomi.eu także kończy wsparcie bo nie mają czego przerabiać, chyba jednym wyjątkiem był jakiś czas Mi5, gdzie portowano rom Mi5S (tu mogę się mylić odnośnie modelu) jednak jak zakończono i wsparcie tego modelu to i Xiaomi.eu/Miuipolska także zakończyło wsparcie.
Czasem Xiaomi.eu/Miuipolska kończy wsparcie dla starszych telefonów wcześniej niż oficjalne Miui China, np tak było dla Mi4,Mi Max etc. Czasem Xiaomi.eu kończy wsparcie ze względów na bezpieczeństwo i błędy, mimo, że w China i Global Miui wychodzą romy i dalej ma oficjalne wsparcie.

Przechodząc do sedna jeśli jest koniec wsparcia przez Oficjalny Team Miui czyli ten z firm Xiaomi/Redmi to automatycznie i koniec wsparcia przez Xiaomi.eu/Miuipolska co jest chyba oczywiste. Xiaomi.eu/Miuipolska nie tworzą romów od podstaw, przerbiają oficjalne Miui.
2020-01-20 17:51:22

Semi Pro Bunny

Mogilexx Author | from app

Łukasz
O jakie urządzenie chodzi? Oficjalne romy masz Miui Global(EEA, MI,RU,IN) oraz Miui China.
Miui Global masz tylko obecnie Stable a Miui China jest i Beta(publiczna i zamknięta) oraz Stabilna.
Xiaomi.eu to custom rom, przeróbka Miui China(w większości, bo zdarzało się, że powstawał na jakiś model na Globalu bo np tylko był dostępny Miui Global)

Nie wiem po co tak dużo pisałeś, wystarczyła krótka odpowiedź xd
2020-01-20 17:53:29
Mogilexx odpowiada, dnia 2020-01-20 10:53:29

Skoro zadajesz takie pytanie :) które dla mnie jest oczywiste i myślałem, że dla innych też(że każdy wie, że Xiaomi.eu to przeóbka China Miui i bez China Miui także nie istnieje i nie wychodzą romy xiaomi.eu) to nie wiem czego mogę się spodziewać dalej, wolę opisać wszystko, niż potem tłumaczyć w 10 postach a jeszcze ktoś przyjdzie przeczyta i będzie miał kolejne pytania :) a tak w jednym poście wyczerpany temat i tyle.

Dla Twojej uciechy masz konkretną i krótką odpowiedź:
1. Nie.
lub
2. Nie pojawia się
Hahaha (która odpowiedź zadowala 1 czy 2 :) ?)
2020-01-20 17:57:25
Jako ciekawostka - powiem Ci, że Miui Polska wcześniej zakończyła wsparcie mojego staruszka (Mi Max 2) aniżeli Global.
Ogłoszono że Mi Max 2 ma dostać na Globalu kolejne aktualizacje, a MIUI Polska już je zabiło.
I siedzę MiuiPolska tylko dlatego, że nie chce mi się przechodzić tej całej procedury od nowa.
Tak więc różnie to bywa.
2020-01-20 19:08:45
Mogilexx

Dobrze że kolega @Łukasz się rozpisał i wyjaśnił nam jak to mówią 'na chłopski rozum' jak to wszystko wygląda. Chociaż z drugiej strony (z tego co zdążyłem na forum), pewnie za jakiś czas inny użytkownik takie lub podobne pytanie zada bez uprzedniego sprawdzenia w wyszukiwarce forum.
2020-01-20 19:54:56