In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Rock Space QC3.0 - czyli szybkie ładowanie za 11.99

2020-01-06 00:24:05
1913 26
Jakiś czas temu nasz kolega @hardziol przedstawił nam ładowarkę od Baseus. Gadżet bardzo fajny, ale cena nie wszystkim mogła przypaść do gustu.

Baseus Fast PPS - uniwersalna ładowarka 60W  
https://c.mi.com/thread-2755576-1-0.html

Chciałem wam pokazać ładowarkę, której sam z powodzeniem używam.

Rock Space SX-Q1U2.

Jak widać ładowarka ta posiada trzy porty USB z których jeden obsługuje QC3.0, a dwa pozostałe zwykłe ładowanie 5V i 1A każdy.

Dodatkowo wyposażona jest w wyświetlacz, który po podłączeniu urządzenia do portu QC 3.0 pokazuje aktualne parametry ładowania takie jak napięcie i natężenie prądu jakim ładujemy podłączony sprzęt. Po osiągnięciu 80% naładowania naszego akumulatora szybkie ładowanie zostaje odłączone, a nasza bateria jest ładowania w normalnym trybie co wydłuża jej żywotność.

Ładowarka od Rock Space tak samo jak ładowarka od Baseus posiada pełen wachlarz zabezpieczeń.

Ładowarkę zakupiłem z myślą o ładowaniu różnych gadżetów. Kosztowała mnie w promocji 11.99. Używam jej już 6 miesięcy i jeszcze nie eksplodowała ;-) Szybkie ładowanie działa i testowałem je na różnych telefonach (Xiaomi, Huawei, Samsung). Z firmą Rock Space jestem zaznajomiony od czasów kiedy w mojej kieszeni gościł jeszcze iPhone 5s i potrzebowałem nowego kabla lighting oraz ładowarki. Gadżety tej firmy możemy zakupić na aliexpress jak i na naszym allegro.

Myślę że jest to dosyć dobra alternatywa dla tych, którzy nie otrzymali ładowarki QC w zestawie.

Kilka zdjęć do porównania z Oryginalną ładowarką od Pocophone F1.

Przestrzegam osoby, które używają kabli z końcówką magnetyczną, że niestety układ zabezpieczeń w który są zwykle wyposażone te kable nie jest kompatybilny z układem zabezpieczeń z ładowarki. Dodam również, że aby bezpiecznie korzystać z dobroci QC 3.0 należy wyposażyć się w porządny kabel USB który wytrzyma 3A natężenia prądu ładowania w trybie QC.

Przy maksymalnym obciążeniu trzema podłączonymi urządzeniami wydajność ładowarki spada. Na portach bez QC do nawet 0.5A. A na porcie QC 3.0 przy 9V do 1A. Niestety obciążenie robi swoje, a temperatura urządzenia wzrasta, więc układ zabezpieczający obniża wydajność żeby niedopuścić do awarii. Ładowarka sprawdzi się przy jednoczesnym ładowaniu trzech mało wymagających prądowo urządzeń lub jednego urządzenia o dużym zapotrzebowaniu prądowym.

Co myślicie o takiej alternatywie?
Myślę, że posiadacze RN7 będą zadowoleni z QC 3.0 za kilkanaście złotych.

Link do sklepu z akcesoriami na allegro:

https://allegro.pl/uzytkownik/Rock-Space_eu

Kod QR do sklepu na Aliexpress:

W ostatnim czasie zamówiłem trochę mocniejszą odmianę opisywanej ładowarki.

2020-01-06 00:24:05
Favorites25 RateRate

Master Bunny

Febron | from app

Swoje jak piszesz robi, przy tym dobrze wygląda.Aż trudno uwierzyć ,że wszystko za 12 zeta.
2020-01-06 01:03:30

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Kolego imienniku , takie cacko za 12 zeta ? Powiem WOW , wyświetlacz i trzy porty...samo mówi za siebie , dzięki za konkretny opis 👍
2020-01-06 01:15:47

Mi Sports Team

Lucas_Islander Author | from app

Febron
Swoje jak piszesz robi, przy tym dobrze wygląda.Aż trudno uwierzyć ,że wszystko za 12 zeta.

Jak na razie działa. Przy podłączeniu trzech urządzeń do ładowania trochę się grzeje, ale spokojnie można jej dotknąć. Przy maksymalnym obciążeniu jej wydajność delikatnie spada, ale nie jest to uciążliwe i porty USB dostają po ok 0.5A, a QC3.0 przy 9V jakieś 1A. Jest to jednak ekstremalne wykorzystanie na maksa. Ładuję nią Mi Banda, Blender Deerma, Smartwatch córki, słuchawki bluetooth itd. Wszystkie te urządzenia żyją i mają się świetnie.
2020-01-06 01:19:48

Pro Bunny

AntyHaker | from app

W tej cenie to mimo wszystko bym się bał ;P Do tego teraz to już chyba lepiej w QC4 inwestować.
2020-01-06 02:15:46

Mi Sports Team

AntyHaker
W tej cenie to mimo wszystko bym się bał ;P Do tego teraz to już chyba lepiej w QC4 inwestować.

Jako awaryjna ładowarka się sprawdzi. Też miałem obawy, ale jak widać działa bardzo dobrze i to już dość długo. Do ładowania mało wymagających prądowo urządzeń sprawdza się.
2020-01-06 02:36:56

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Czemu ta aplikacja Mi Community jest taka zwalona? Teraz nie pokazuje kogo ktoś cytuje tylko każde to false

2020-01-06 03:13:55

Pro Bunny

AntyHaker | from app

Łukasz
Czemu ta aplikacja Mi Community jest taka zwalona? Teraz nie pokazuje kogo ktoś cytuje tylko każde to false

Nie tak "teraz", już dłuższy czas :P
2020-01-06 03:16:34

Pro Bunny

Ptako | from app

Całkiem fajna, ale szukam ciągle qc 4.0 😁 3.0 podstawowa na razie wystarcza
2020-01-06 03:23:19

Master Bunny

pawelt | from app

Dobra cena nawet w porównaniu do oficjalnego sklepu na Ali
2020-01-06 05:00:35

Mi Sports Team

pawelt
Dobra cena nawet w porównaniu do oficjalnego sklepu na Ali

Jakaś tam promocja na aliexpress wtedy była.
2020-01-06 05:03:57
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Lucas_Islander

Mi Sports Team

• Followers

116

• Threads

48

• Replies

1386

6266