In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Ogólne o MIUI

[MIUI Q&A] Jakie sa minusy z odblokowanego bootloadera?

2020-01-03 23:10:49

1,128 22

Master Bunny

DinoMi | from app

Tak, niektóre aplikacje między innymi sklep wykrywa że masz odblokowany bl i telefon przestaje być certyfikowany. Aplikacje bankowe mogą również nie działać. Traci się sporo na bezpieczeństwie, szczególnie po zgubieniu telefonu. Z odblokowanym bl zawsze można dobrać się do twoich danych, wgrać custom rom i dalej go używać, nawet jak zablokujesz go z poziomu chmury mi.
2020-01-03 23:47:34
Reply Report

Master Bunny

DinoMi | from app

W opcjach programistycznych Stan blokady Mi. Opcje programistyczne uruchomisz (staniesz się programistą)  klikając 7x w Wersję Miui w Ustawieniach, O telefonie.
2020-01-04 01:28:38
Reply Report
hardziol odpowiada, dnia 2020-01-03 17:37:19
ja zawsze bootloader odblokowuje  i nie widze zadnych minusów :)

Nie wszystko czego nie widać nie istnieje. Trzeba mieć świadomym jakie jest ryzyko i czy warto je ponieść. Wybór zawsze należy do użytkownika, ewentualne konsekwencje również on sam poniesie. Dlatego nigdy nie namawiam, ani nie zakazuję odblokowania bl. Wyjaśniam jakie może być zagrożenie.
2020-01-04 03:12:08
Reply Report
  • Followers

42

• Threads

2

• Replies

276

1,052

3 Days Check-In
7 Days Check-In
Newbie Member