In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Amazfit/Xiaomi GTR, problem z GPS..a co gdyby...

2019-12-31 04:53:35
758 6
...co gdyby tak nie przyznawać się do błędu w konstrukcji zegarka i zamiast rozwiązać problem ze słabym działaniem GPS wywalic go z konfiguracji nowych urządzeń? WOW super pomysł, nie dość że nie wyda się ani centa na testy nowego urządzenia czy kolejne certyfikacje to na dodatek problem z GPS zniknie i nikt z nieczego nie będzie musiał się tłumaczyć.
Tak oto światło dzienne ujrzało wykastrowane z GPS urządzenie o nazwie GTR Lite :D

Zegarko opaska zachowała dotychczasową funkcjonalnośc poza oczywistym GPS, tylko kto to tak naprawdę kupi..z reguły smartwatche mają GPS i to zostało przyjęte jako standard.

Brak NFC

Brak GPS

ale jest 8 trybów sportowych

silikonowy pasek ( wymienny trzeba dodać )

Jeżeli zaś chodzi o standardową wersję to musze przyznać iż po zamienieniu oryginalnego Amazfit na aplikację modowaną to dzięki ciągłemu wymuszaniu aktualizacji A-GPS, składnik zegarka zaczął działać dość przyzwoicie.

Jeżeli macie ten zegarek i macie problemy z GPS, zainstalujcie sobie moda Amazfit i wrzuccie aktualizację A-GPS, jezeli nie macie to zaczekajcie na kolejne nowe urządzenia albo dołóżcie do Stratos 3

2019-12-31 04:53:35
Favorites RateRate

Pro Bunny

Kiniek | from app

NFC mogli zostawić. GPS w zegarku to bezsens.
2019-12-31 05:19:39

Moderador

Vergiliusz Author |

Kiniek odpowiada, dnia 2019-12-31 11:19:39
NFC mogli zostawić. GPS w zegarku to bezsens.

On i tak w EU nie miał NFC więc żadna strata, to ten ich Chiński
2019-12-31 05:55:03

Pro Bunny

Kiniek | from app

Aha. Ale i tak GPS w zegarku to zbytni dodatek. Wyświetlanie pozycji alfanumeryczne a graficzne to wielka różnica. Zegarek jest zbyt mały by wyświetlać mapę. Więc po co? Pamiętam, GPS wielkości notesu, z czarnym LCD. W sumie to wyglądało na mapę papierowa tylko w wersji cyfrowej i w dodatku c/b. Zegarek sportowy ma mierzyć tętno, kroki, ciśnienie itp to do czego ma służyć, a resztę dopomoże telefon z apką.
2019-12-31 06:01:47

Mi Test Team

michalms | from app

Kiniek
Aha. Ale i tak GPS w zegarku to zbytni dodatek. Wyświetlanie pozycji alfanumeryczne a graficzne to wielka różnica. Zegarek jest zbyt mały by wyświetlać mapę. Więc po co? Pamiętam, GPS wielkości notesu, z czarnym LCD. W sumie to wyglądało na mapę papierowa tylko w wersji cyfrowej i w dodatku c/b. Zegarek sportowy ma mierzyć tętno, kroki, ciśnienie itp to do czego ma służyć, a resztę dopomoże telefon z apką.

GPS w zegarku ma przede wszystkim służyć osobom uprawiającym sport do bardziej precyzyjnego pomiaru ich treningów. prosty przykład. mi band na basenie potrafi na 30 przepłyniętych basenów pomylić się raz 5-6 w 5a raz w ta. w skrajnym wypadku przy dwóch kolejnych treningach pokonując ta sama odległość dostajesz roznice kilkunastu basenów (1/3 dystansu). to samo z jazdą na rowerze, z bieganiem. zegarki czy opaski które nie mają GPS korzystają z tego w 5ekefonie, co nie jest wygodne bo musisz brać telefon. Kolejna sprawa jest nawigacja piesza. zegarek wyświetlając proste komendy i wibrujący może Cię prowadzić. powiem więcej może działać bez wzrokowo. jedna wibracja skręć w lewo, dwie skręć w prawo. to naprawdę wygodne.
2019-12-31 10:52:18

Pro Bunny

Kiniek | from app

W sumie prawda. Tylko minus bo więcej prądu pobiera.
2019-12-31 11:50:58
Witam
Od ok 6-mcy jestem posiadaczem GTR-a i zauważyłem że aby GTR zsynchronizował się z telefonem to muszę za każdym razem włączyć GPS dosłownie na kilka sekund pomimo włączonego bluetooth i połączonego zagarka. Wydaje mi się że na początku tak nie było.
Proszę o podpowiedz co zrobić bo wydaje mi się że powinno wystarczyć tylko bluetooth.
2020-03-05 07:30:11
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!