In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Technologia

[Dyskusja] Xiaomo Mi WiFi ( Nano, Mini, Mi3 )

2019-12-22 10:14:05
474 19
Wszyscy rozpisujemy się i różnych produktach Xiaomi i firm partnerskich, wymieniamy tu telefony, hulajnogi, maszynki do strzyżenia do golenia, sprzęt sportowy, buty i inne ale rzadko kiedy wspominamy o routerach.

Firma Xiaomi ma dość bogate portfolio swoich urządzeń których firmware ioarty jest na systemie WRT.

Pierwszym z routerów z którym miałem do czynienia to maleńkie urządzonko Nano albo inaczej Youth 300Mb/s

- Bezprzewodowy router 300 Mb/s
- Więcej mini niż mini - Inteligentny router, który mieści się w dłoni
- Zaawansowany router PCB, silny zasięg sygnału oraz sytem anty-zakłóceniowy
- port micro-USB, współpracuje z Mi Power Bank; Przy użyciu Powerbanku 10000mAh działa nawet do 30 godzin bez stałego zasilania (mozliwość użycia      dowolnego powerbanku)
- Czysty zasięg 300M 802.11n Wi-Fi
- jeden post WAN
- dwa porty LAN

Kolejne to nieco większy jego brat Mi Mini

Dane techniczne:

- Prędkość wi-fi: 2.4 GHz 300 mb/s + 5 GHz 867 mb/s
- Materiał: ABS + PCB
- Procesor: MT7620A 580 MHz
- Pamięć RAM: 128 MB pamięci DDR2
- ROM: 16 MB SPI Flash
- Port USB 2.0*1 (wyjście dc: 5 V/1 A)
- Port LAN: 2*10/100 M (Auto MDI/MDIX)
- Port WAN: 1*10/100 M (Auto MDI/MDIX)
- Temperatura pracy: 0-40 stopni celsjusza

O ile w pierwszym z wymienionych modeli nie można było podłączyć modemu USB to tutaj już po wgraniu OpenWRT można było taki modem podłączyć i cieszyć się z internetu mobilnego.
Ten model routera w przypadku zachowania domyślnego firmware umożliwia pobieranie plików z sieci torrent ale nie tylko. Zadanie pobierania możemy uruchomić z poziomu dedykowanej na PC aplikacji jak też i klienta na smartphony. Warto zauważyć iż aplikacja na smartphony dostępna jest dla każdego z routerów.

Kolejny to już sporo większy model, Xiami Mi 3

Xiaomi Mi Router 3 – dane techniczne
SoC
MediaTek MT7620A
RAM
128 MB
Pamięć flash
128 MB
Przepustowość Wi-Fi 2,4 GHz
300 Mb/s
Przepustowość Wi-Fi 5 GHz
867 Mb/s
Porty
1 × 100 Mb/s WAN RJ45 | 2 × 100 Mb/s LAN RJ45 | 1 × USB 2.0
Wymiary i masa
195 mm × 131 mm × 24 mm | 220 g
To już mocarz nad mocarze w porównaniu do poprzedników, niestety cierpi na tą samą bolączkę, pomimo bazowania firmware na systemie WRT brak jest obsługi modemów USB. Możemy temu zaradzić wgrywając alternatywny soft ( niestety już nie rozwijany) Padavan. O ile wgranie tego firmware może wydawać się dość skomplikowane to późniejsze korzystanie z funkcjonalności routera jest banalnie prosta a zyskujemy klienta pobierania torrentów.

Po wgraniu alternatywnego firmware, oczom naszym ukaże się coś takiego...minusem jest to iż tracimy możliwość zarządzania routerem z poziomu aplikacji.

Model Xiaomi Mi3 okazał się na tyle dobrym produktem iż doczekał się wydania wielu wersji między innymi 3G ( lepszy procesor MT7621A oraz więcej pamięci RAM ) oraz 3C który jest najbardziej okrojonym modelem ( Procesor: MT7628N, ROM: 16 MB NorFlash ,Pamięć: 64 MB DDR2 )

2019-12-22 10:14:05
Favorites5 RateRate

Master Bunny

Febron | from app

Ten pierwszy wygląda jak mały wózek widłowy. Drugi nadto rogaty,choć może lepszy. Fajny opis.
2019-12-22 10:22:19

Mi Test Team

michalms | from app

Febron
Ten pierwszy wygląda ja mały wózek widłowy. Drugi nadto rogaty,choć może lepszy. Fajny opis.

Mi3 mam, korzystam i w sumie nie narzekam. A mnie pierwszy od razu skojarzył się z pewnym robotem.
2019-12-22 10:40:43

Moderador

Vergiliusz Author | from app

Febron
Ten pierwszy wygląda ja mały wózek widłowy. Drugi nadto rogaty,choć może lepszy. Fajny opis.

Ten nano był naprawdę maleńki. Mieścił się na ręku
2019-12-22 10:41:29

Moderador

michalms
Mi3 mam, korzystam i w sumie nie narzekam. A mnie pierwszy od razu skojarzył się z pewnym robotem.

Też mam tego Mi3 i chwalę go sobie bardzo tyle że z konieczności musiałem wgrać Padavana na niego
2019-12-22 10:54:12
Fajnie że wrzuciłeś ten temat. Już jakiś czas myślałem rozejrzeć się za czymś takim. Który byś polecił najbardziej ?
2019-12-22 11:14:15

Moderador

Te które opisałem to już staruszki, wrzuć w szukajke hasło router bo ostatnio ktoś dodawał ciekawy model z dwu rdzeniowym procesorem. Niestety nie pamiętam modelu
2019-12-22 11:30:35

Master Bunny

mini21 | from app

Od dłuższego czasu siedzę na tplinku ale już mnie męczą ich produkty.
Rozłączają się, restartują i często gubią mi więc 5ghz.
Widziałem że pojawił się nowy model 4A.
z Gigabitowymi portami.
Mnie natomiast ciekawi model R3P ale w Polsce brak.
Chciałbym żeby Xiaomi zajęło się także adapterami PLC (internet przez gniazdko).
Sam tego używam i jest to lepsze MZ rozwiązanie niż reapetery, ale ciągle chyba dość mało popularne.
2019-12-22 11:32:48

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Fajne te routery , takie rogate 😁 dzięki za info 👍
2019-12-22 11:40:30

Moderador

mini21
Od dłuższego czasu siedzę na tplinku ale już mnie męczą ich produkty.
Rozłączają się, restartują i często gubią mi więc 5ghz.
Widziałem że pojawił się nowy model 4A.

Ale pamiętaj że to sprawdzi się tylko tam gdzie jest nowa instalacja miedziana. Zapomnij o instalacji aluminiowej a takie są przeważnie w starych domach czy blokach. Takie kable utleniaja się, łamią a transfer spada. Tam gdzie instalacja jest miedziana albo nowa i miedziana to bajka rozwiązanie
2019-12-22 11:43:31

Moderador

Jako kolejny wybrał bym ten : Router Redmi AC2100  https://c.mi.com/thread-2717812-1-0.html?t=1577033042495
2019-12-22 11:44:51
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours
Check-in 21 jours
Throw Back with Mi 2018
Wymyślamy ksywkę
Wielkanoc z Mi
20k użytkowników!