In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Xiaomi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Mi Sports Team

[Inne] Korektor postawy, dostępny na Xiaomi Youpin

2019-12-16 13:01:52
2446 34
Drodzy mi Fani,
Produkt zaliczam do Mi sports, ponieważ dbanie o zdrowie kręgosłupa szczególnie u osób aktywnych, jest bardzo ważne. Tym bardziej jest ważne w wypadku osób pracujących w pozycji siedzącej.

Na Aliexpress, od Xiaomi Youpin pojawił się „pajączek”, korektor postawy który pilnuje prostej sylwetki. Zakładamy na plecy i podczas garbienia poczujemy delikatne wibracje. Wibracje będą sygnałem aby ściągnąć łopatki i wyprostować sylwetkę. Przypominają mi się gadżety tego typu z dzieciństwa, jak na tv mango zalewano nas, tego typu produktami. Przysłowiowy pajączek, teraz dostepny również od Xiaomi.

Urządzenie zostało stworzone przez markę Hi i pasuje do każdego typu sylwetki. Producent zaleca używać korektor postawy przez dwie godziny dziennie, a po 60 dniach zauważymy poprawę sylwetki i wyrobimy sobie nawyk prostych pleców. Dla wielu, mogło by być to zbawienne. Słowo nie garb się, ile razy to słyszałem od rodziców, zza młodzieńczych lat :).

Korektor postawy Hi został wyceniony w sklepie Youpin za ~140 PLN. Na Aliexpress, jest wyceniony 2 razy drożej, nie jest to zbyt dobra wiadomość. Za cenę bazową, jest godny uwagi.
Gdyby urządzenie było tańsze, bliżej „chińskiej ceny” to chętnie kupiłby je każdy, z wada postawy. W moim wypadku już nic nie pomoże, zgarbiona postawa jest efektem ubocznym uprawianego sportu, ale młodym ludziom, w wieku szkolnym produkt byłby wskazany.

A jak wy myślicie? Jest warty swoje ceny? Pytanie co ważniejsze, pieniądze czy zdrowie.

Rate

Number of participants 3 Experience +34 Pack Reason

View Rating Log

2019-12-16 13:01:52
Favorites17 RateRate

Moderator

jihad.ptk1 | from Redmi Note 7 Pro

nice gadget
2019-12-16 13:22:56
Regards
Md. Jihad Hossen
Moderator
Mi Community Bangladesh

Moderator

przybort | from app

Fajne, fajne. Na pewno pomocny produkt. Ja za młodzika chodziłem z kijkiem między łopatkami. :-) Takie czasy były.:-). Super Amsti.
Dzięki.
2019-12-16 14:14:27

Mi Sports Team

Łukasz 14 | from app

Oczywiście, że zdrowie .... żadne pieniądze wydane na nasze szanowne zdrowie nie są złym wydatkiem.
Dzięki za info Amsti 👍
2019-12-16 14:31:04

Semi Pro Bunny

Calvi_MI | from app

o do szkoły ok
2019-12-16 15:10:48

Mi Gaming Team

mini21 | from app

Hehe - od razu pomyślałem "Xiaomi na Mango" :) ale widzę że też miałeś to skojarzenie.
Sam o tym kiedyś myślałem o doszedłem do wniosku że prędzej bym baterie w nim rozładował niż nauczył się chodzi wyprostowanym.
Ciekawe że takie rzeczy powracają po latach - bo nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem takie urządzenie gdzieś na reklamach czy coś.
2019-12-16 15:16:13

Mi Sports Team

Amsti Author | from app

mini21
Hehe - od razu pomyślałem "Xiaomi na Mango" :) ale widzę że też miałeś to skojarzenie.
Sam o tym kiedyś myślałem o doszedłem do wniosku że prędzej bym baterie w nim rozładował niż nauczył się chodzi wyprostowanym.
Ciekawe że takie rzeczy powracają po latach - bo nie pamiętam kiedy ostatnio widziałem takie urządzenie gdzieś na reklamach czy coś.

Dokładnie, hehe pajączek ... dawno, dawno temu była taka reklama :))). No w moim wypadku też ciężko, 12 lat treningów gdzie należy się garbić do gardy ;), ciężko się odzwyczaić, u mnie by ciągle wibrowało ;)
2019-12-16 15:32:02
Invalid floor, the posts have been deleted #7

Mi Sports Team

Amsti Author | from app

michalms
'Słowo nie garb się, ile razy to słyszałem od rodziców, zza młodzieńczych lat :)' - a teraz dzięki zaawansowanej technologii powinieneś używając tego urządzenia za plecami usłyszeć metalicznie brzmiące 'nie garb sie', jest postęp ;). A tak odkładając żarty na bok to w Polsce NFZ powinno zakupić po sztuce dla 95% dzieciaków i obowiązkowo powinny to nosić. Jak się wejdzie do szkoły i popatrzy na dzieci, co tu dużo mówić, tragedia. A jak wiadomo po pierwsze taniej i lepiej zapobiegać niż leczyć, po drugie własne nawyki wpływają na nasze życie, a te nawyki mogą być źle i dobre.

I jak się nie zgodzić z Tobą? Święte słowa, lepiej zainwestować nawet i 500pln, to zawsze będzie oszczędność w przyszłości, człowiek nie liczy ile wydaje na lekarzy, lepiej zapobiegać niż leczyć.
2019-12-16 16:18:13
Myślę, że nie warto. To nie naprostuje Ci w żaden sposób postawy. Wszystko sprowadza się do samokontroli nawet z takimi opaskami, tu będzie Ci przypominało, ale dalej garbić się możesz. Jest wiele takich patentów i poduktów od lat. Jak ktoś nie ćwiczy sam bez takich gadżetów to nawet 2 takie nic nie dadzą.
2019-12-16 16:18:27
michalms odpowiada, dnia 2019-12-16 09:06:43
'Słowo nie garb się, ile razy to słyszałem od rodziców, zza młodzieńczych lat :)' - a teraz dzięki zaawansowanej technologii powinieneś używając tego urządzenia za plecami usłyszeć metalicznie brzmiące 'nie garb sie', jest postęp ;). A tak odkładając żarty na bok to w Polsce NFZ powinno zakupić po sztuce dla 95% dzieciaków i obowiązkowo powinny to nosić. Jak się wejdzie do szkoły i popatrzy na dzieci, co tu dużo mówić, tragedia. A jak wiadomo po pierwsze taniej i lepiej zapobiegać niż leczyć, po drugie własne nawyki wpływają na nasze życie, a te nawyki mogą być źle i dobre.

Przecież takie urządzenia istnieją na rynku od kilkunastu lat z brzęczykami etc. Mam 36 lat i już jak byłem w podstawówce były takowe. Znany patent od lat. Każde  ma taką samą zasadę działania, lekko spina barki w tył, ale jak nie ćwiczysz swojej woli i mięśni pleców  to taki gadżet nic nie da, nie pomogą ani gumy ani brzęczyk :) Ten gadzęt nie będzie za Ciebie prawidłowo siedział, nie usztywnia Ci postawy a jedynie sygnalizuje, zresztą usztywnienie także miałoby opłakane skutki bo wtedy mięśnie wcale by nie pracowały i się nie wzmacniały a wręcz osłabiały.

Dla mnie zbędny gadżet dla dzieci również, a dwa, że za drogi i tyle.
2019-12-16 16:23:07
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Amsti

Mi Sports Team

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
Newbie Member
ShotByMi
Złoty Mi Band