In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Ogłoszenie] #ŁączynasXiaomi Xiaomi dzwonek inteligentny / elektroniczny wizjer "Judasz

2019-09-06 12:05:42

2,567 32

Moderator

Vergiliusz Author |

lukasz234 odpowiada, dnia 2019-09-06 08:02:52
Zastanawiam się nad zakupem pierwszego rozwiązania. Z drugim miałbym problem żeby zamontować a i cena na chwilę obecną nie zachęca do zakupu ;)

Mnie kusi to drugie rozwiązanie, dużo praktyczniejsze bo podgląd na żywo, ale pierwsze też nie jest złe. Fajnie, że Xiaomi to wymyśliło.
2019-09-06 14:05:11
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2019-09-06 07:22:55
Super opisane i bardzo ułatwiający życie gadżet ;-)

Ja poważnie zastanawiam się nad jednym z nich. Funkcjonalność przemawia za drugim a budżet za pierwszym.  
2019-09-06 14:08:50
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author |

lukasz234 odpowiada, dnia 2019-09-06 08:09:57
Jest jeszcze jedno rozwiązanie, można kupić samą kamerkę z pierwszego wariantu i podpiąć pod monitor xiaomi. Gdzieś widziałem że tak można zrobić, chyba nawet mam już dodany sprzęt do poczekalni na następne zakupy ;) Muszę sprawdzić jak się nazywa to cudo.

Ooo to podeślij proszę link jak znajdziesz.
2019-09-06 14:22:17
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2019-09-06 08:36:07
Dodał bym jeszcze bezpieczeństwo , podejrzewam że dzięki urządzeniu odkryjesz karty intruza wcześniej 😉

Dobre jest to że zaczyna nagrywanie już w momencie wykrycia ruchu, jeżeli nawet w nocy to jst a nie naciśnie dzwonka to i tak mogę na nagraniu sp[rawdzić co się działo. Chyba kupię sobie tą tańszą wersję, dobre jest to że komunikacja jest w obie strony. Nie trzeba nawet drzwi otwierać.
2019-09-06 14:37:45
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author |

Łukasz 14 odpowiada, dnia 2019-09-06 08:39:38
A jak z dostępnością w Polskiej dystrybucji?

Zdaje się żę w Polsce nie ma nadal, ankieta związana była z tą tańszą wersją no chyba że chcieli sprawdzić co ludzie by wybrali bo podane były różne kąty patrzenia kamerki.
Póki co pozostaje tylko ali, GB, bangood itp.
Ceny nie są tragiczne:
https://www.banggood.com/Zero-AI ... mp;cur_warehouse=CN

A na ali:

https://pl.aliexpress.com/item/3 ... b_test=searchweb0_0,searchweb201602_7,searchweb201603_52
2019-09-06 14:46:38
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author | from app

Furia12
W Polsce kamerka musi być zamontowana raczej w wizjerze w środku, kamerka zewnętrzna (nie znajdująca się w lokalu) raz z miejsca by została skradziona, dwa nie jest to chyba nawet zgodne z Polskim prawem. Kamerka powinna być zamontowana w środku w mieszkaniu,to drugie urządzenie by się mogło sprawdzić.

No właśnie, pomijając amatorów cudzej własności, jak to wygląda prawnie dokładnie.
2019-09-06 15:13:29
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author |

Febron odpowiada, dnia 2019-09-06 12:04:49
Świetny opis. Rozumieć należy, że tańsze urządzenie wybudzi telefon w momencie gdy ktoś dzwoni do drzwi? Kłopot w tym, że nie zawsze musimy go mieć pod ręką, ale wtedy można posiłkować się tradycyjnym judaszem. Drugie urządzenie wydaje się rozwiązaniem daleko lepszym, ale pewnie jest znacznie droższe. W przyszłości da się je pewnie skonfigurować tak, by obraz sprzed drzwi był w danym momencie wyświetlany na ekranie telewizora,jeśli akrat siedzimy przed nim oglądając film, czy mecz. Funkcję rozpoznawania twarzy można pewnie wyłączyć eliminując ewntualne błędy systemu. Poważnym ograniczeniem jest natomiast zakres temperatur w jakich mogą pracować oba urządzenia, co wyklucza ich montaż na drzwiach zewnętrznych. Zima odpada absolutnie, zaś mając na uwadze temperatury mijającego lata, wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem. Chyba, że w stale zacienionym miejscu. Mieszkańcy bloków górą. :-)

To jest problem faktycznie, co prawda odebrać mogą inne podłączone osoby ewentualnie można kupić monitorek ale to dodatkowy wydatek. Kwota z około 180 zł zwiększa się o prawie tyle samo bo taki monitorek to 150 zł na ali. Drugie rozwiązanie jest dużo lepsze mimo, że droższe bo obsługuje już zamki Sherlock ale koszt od 450 zł do 900 zł stawia już barierę dla większości.
2019-09-06 18:34:01
Reply Report

Moderator

Vergiliusz Author |

lukasz234 odpowiada, dnia 2019-09-06 12:40:52
Do mieszkań w bloku jak najbardziej, ja właśnie mam problem taki, że drzwi mam częściowo przeszklone i nie ma miejsca na judasza. Najłatwiej zmontować mi pierwszy wariant z osobnym monitorem.

Hmmm tylko co z amatorami cudzej własności? niby można to przykręcić ale i tak można odpiąć kamerkę choćby do wymiany baterii. U nas podejście do cudzej własności trochę się zmieniło na lepsze ale i tak ryzyko istnieje, że to spodoba się komuś i " pożyczy"
2019-09-06 18:43:14
Reply Report

Moderator

przybort
Fajnie to opisałeś. Jak zawsze!.Powiem  Ci, że fajne te cudeńka są. Na pewno ciekawe rozwiązanie. Myślę, że kupię jak się pojawi na rynku. Fajna rzecz. Na pewno przydatna.  Dzięki.

Ja zastanawiałem się na pierwszym rozwiązaniem ale...kilka osób i mój twórczy umysł wskazały na pewną dziwną chęć u obcych ludzi na ochotę posiadania mojej własności i tak myślę czy nie okaże się któregoś ranka lub wieczora iż kamerki już nie ma :-P zastanwaiałem się nad pewniejszym montażem ale jeżeli nawet użyje śrub co jest możliwe to przecież..jak to nazwać..kopułka kamerki jest odpinana żeby wymienić choćby baterię a więc i pokusa na bliżesz zapoznanie się z urządzeniem przez obce osoby może się pojawić.
2019-09-06 21:01:24
Reply Report

Moderator

przybort
No właśnie, czytałem co piszecie. Tu jest problem. jak to zamontować, żeby ktoś nie zdemontował. I żeby to wyglądało  w miarę elegancko, estetycznie. I żebyś mógł właśnie nie myśleć, że po powrocie do domu czy jest tam jeszcze czy już jej nie ma..... Za mało takich cudeniek jest jeszcze na rynku, żeby nie kusiły do przywłaszczenia sobie przez inne osoby (że tak powiem) .....Dokładnie..

Tylko, że pomimo tak wielu rozsądnych przeciw, nadal kusi mnie być kupić :-P
2019-09-06 21:13:49
Reply Report
  • Followers

954

• Threads

2

• Replies

2,143

10,445

3 Days Check-In
7 Days Check-In