In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Inne] Mi band 4 - jazda na rowerze

2019-08-03 20:48:47
6878 17

Dzisiaj wybrałem się na krótką wycieczkę z synem. Syn jechał na Ninebot którego testujemy dzięki uprzejmości Xiaomi (dzieki Cresden, moje dzieciaki mają kupę zabawy, a nie ma lepszej rekomendacji niż radość dziecka). Ja postanowiłem wykorzystać okazje i "dosiadłem" rower, żeby sprawdzić jak działa tryb treningu w Mi band 4.
I muszę powiedzieć, że jest całkiem nieźle. Mam co prawda kilka uwag,ale to drobne niedopatrzenia czy błędy techniczne. Dodam że testowałem ten tryb korzystając z opaski, telefon jechał w kieszeni. Można odpalić trening w aplikacji Mi fit, wtedy telefon robi za mini komputer pokładowy. Ten test przede mną, niestety okazało się że uchwyt rowerowy który miał duży zapas przy poprzednim telefonie nie mieści mojego RN7, więc najpierw zakupy.
Z największych minusów które zauważyłem.
Start treningu na opasce rozpoczyna się od odliczania 3..2..1.. i to jest fajne. Klikasz, wsiadasz, odjezdzasz. Ale jak już w trakcie jazdy zrobisz sobie przerwę, choćby na lody i wciśniesz pauzę, to ponowne uruchomienie nie ma odliczania, a powinno. Co kilometr opaska wibruje. W każdej chwili też możemy podejrzeć postepy. Tu też mamy minus. O ile dane są czytelne to zegarek na górze jest czcionką chyba 4, mam dobry wzrok,a musiałem się skupić, zwolnić i zbliżyć mi banda na 30 cm do twarzy. W trakcie jazdy po nierównej powierzchni bez zatrzymania się nie da rady. O ile macie opaskę ustawiona tak, że się włącza po obruceniu nadgarstka to właściwie podglądanie danych jest bezdotykowe.

Szkoda, że opaska sama nie wykrywa pauz. Wracając do domu podjechaliśmy odebrać drugiego Mi band 4 z punktu paczki w ruchu. I już zapomniałem kliknąć startu jak ruszyliśmy.

Podsumowanie treningu jest dość szczegółowe, wygląda jak na zrzucie (mam nadzieję że będzie czytelne po przejściu przez aplikację).

Na koniec napiszę tylko,że jest jakiś błąd techniczny. Mimo zakończenia treningu cały czas mi fit korzysta aktywnie z GPS. Nie sposób go wyłączyć inaczej niż przez zabicie aplikacji.
2019-08-03 20:48:47
Favorites1 RateRate

Mi Sports Team

Amsti | from app

Ciekawy opis .Fajnie że napisałeś w skrócie o wadach i zaletach.Mysle że to problemy świętego sprzętu i za jakiś czas aktualizację poprawia wszystkie niedociągnięcia ;)
2019-08-03 22:45:39

Banned

michalms Author | from app

A jeszcze jest jedną rzecz, która w naszym wypadku jest raczej zabawą, ale jak ktoś trenuje naprawdę może przeszkadzać. Jedziemy jakiś odcinek, stajemy, naciskamy pauzę, wchodzimy do mi fit, żeby zobaczyć jak nam poszło, może wyciągnąć jakieś wnioski na dalszą część treningu, a tu niespodzianka. Komunikat, aplikacja mi fit nie może się synchronizować z opaska w trakcie treningu...
Niestety przerwa w treningu to nadal trening. Żeby zsynchronizować trzeba zakończyć trening. Ale wtedy mamy posiekaną trasę, dane na kilka oddzielnych treningów i wypadałoby siedzieć z kartą i kalkulatorem, żeby sumować.
2019-08-03 22:56:47

Banned

Amsti
Ciekawy opis .Fajnie że napisałeś w skrócie o wadach i zaletach.Mysle że to problemy świętego sprzętu i za jakiś czas aktualizację poprawia wszystkie niedociągnięcia ;)

na pewno. pytanie co jest błędem czy niedociągnięciami, a co miało tak być i jest i już tak zostanie.
2019-08-03 23:01:03

Mi Sports Team

Amsti | from app

michalms
na pewno. pytanie co jest błędem czy niedociągnięciami, a co miało tak być i jest i już tak zostanie.

No to też racja .Ale to co piszesz o tym wglądzie w trakcie treningu to podobnie jest przy bieganiu .Pokazuje mi czas biegu j kilometry ale nie ma wglądu w mapkę .
2019-08-03 23:20:20

Pro Bunny

Kiniek | from app

Dobry opis. Szkoda że ja tylko mogę włączyć tryb spaceru lub biegu ( z piesełem) bo rowerka nie mam. Chyba że zaliczy mi motórek jako rower z napędem :)
2019-08-04 17:18:52
Invalid floor, the posts have been deleted #6

Master Bunny

arturchris | from app

Kiniek
Dobry opis. Szkoda że ja tylko mogę włączyć tryb spaceru lub biegu ( z piesełem) bo rowerka nie mam. Chyba że zaliczy mi motórek jako rower z napędem :)

Motórek to nie trening, to relaks :)

2019-08-04 17:30:50

Banned

Kiniek

pozostaje Ci jeszcze pływanie. Chociaż tu mam duże zastrzeżenia. opaska była dwa razy na basenie. basen 25 metrów. za pierwszym razem do 1300 metrów dodała 18 metrów gratis. to 52 długości basenu to pomyślałem, że tor wąski, ale w sumie nie jest prosta linia, omija się czasem ludzi, czasem płynie się bliżej jednej liny toru czasem drugiej, do tego zawrotki, no może z tych dodatkowych centymetrów uzbierało się 18 metrów. mało prawdopodobne ale może nie zdajemy sobie sprawy. ale wczoraj była powtórka. wyjście z dzieciakami, także pływania było niewiele. opaska na 550 metrów  (22 baseny) dołożyła jeszcze od siebie 58 metrów. To bardzo dużo. Wydaje mi się że nowe funkcje rower i pływanie wymagają jeszcze dopracowania i optymalizacji.
2019-08-04 17:47:02

Pro Bunny

Kiniek | from app

Prawda. Jazda motórkiem to relax.  A co do dokładnego pomiaru. Zauważyłem że wszystkie urządzenia, przekłamują. Program plus czujniki to nie SI które wie co i jak obliczyć i kiedy.
2019-08-05 12:44:07

Banned

Kiniek
Prawda. Jazda motórkiem to relax.  A co do dokładnego pomiaru. Zauważyłem że wszystkie urządzenia, przekłamują. Program plus czujniki to nie SI które wie co i jak obliczyć i kiedy.

Ja wierzę, że po aktualizacjach będzie dużo lepiej. To najnowsze tryby treningu i poprostu trzeba je dopracować i to pewnie już jest robione.
2019-08-05 12:57:50
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

michalms

Banned

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
70 Days Check-In
100 Days Check-In
Newbie Member