In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

İpuçları ve Püf Noktaları

[Öğretici Paylaşımlar] SIM Etkileşimi Sorunu Çözümü

2019-06-04 05:47:10
523 2
Yeni telefon, yeni SIM kart.  Telefonumuzu açıp, kurulum ve Mi Messaging'i açma hareketinden geçiyoruz ve ardından ana ekrana geldiğimizde ne görüyoruz?  Hemen "SIM kart etkinleştirilemedi" bildirimini alıyoruz.  Sinir bozucu çünkü aslında neyin ya da nasıl doğru çözüleceğini söylemeden bizi bilgilendirmeye devam ediyor?
Peki bu hata nedir?  Hata, SIM kartınızın, SIM kart numaranızı doğrulamak ve Mi Mesajlaşmanızı etkinleştirmek için Xiaomi'ye bir mesaj göndermeye çalışması nedeniyledir.  Bunun ağ bağlantınızla hiçbir ilgisi yok.  Çoğumuz ön ödemeli SIM kullandığımız için normalde yurtdışına SMS göndermek için yeterli bakiye olmadığından, SMS başarısız olur.

Sorunu çözmek için üç seçeneğiniz var:

1. Elbette ki ilk ve en belirgin çözüm, bakiyenizi (ön ödemeli aboneler için) YEDEKLEME yapmak veya cihazınızda uluslararası mesajlaşma / dolaşım özelliğini etkinleştirmek (sonradan ödeme için).  Bu, SIM'inizin doğrulama göndermesini sağlar.  (Bu sizin hesabınızdan ücretlendirileceği için tavsiye edilmez). 2. ve 3. adımları yapmak en iyisidir.
2. Telefonunuzdaki Mi Messaging'i KAPATIN.  Bu, (Mesajlaşmadayken) uzun süre Mesaj Ayarları'na girmek için menü düğmesine basarak (Şekil 1), ardından Mi Mesajını KAPALI konumuna getirerek yapılabilir (Şekil 2).  Dezavantajı arkadaşlara ücretsiz mesaj atmak için oldukça yararlı olan Mi Messaging'i kullanamayacağınızdır.  (eğer internete bağlı ve MIUI kullanıyorlarsa)

3. i.mi.com adresine gidin ve Mi ID / Hesabınızla giriş yapın.


Henüz yapmadıysanız Mi Kimliğinizi de burada oluşturabilirsiniz.  Giriş sayfasının altındaki "Mi Hesabı Oluştur" u tıklayın.

Site sizden SIM numaranızı doğrulamanızı isteyecek ve aktivasyon / doğrulama kodunu aynı numaraya gönderecektir.  Bu şekilde, uluslararası SMS için ücret alınmayacaktır, çünkü Xiaomi size SMS gönderen kişi olacaktır.

Not: Bazen, gerçek doğrulama kodu yerine, Xiaomi'den karışık bir sayı / harf mesajı alabilirsiniz.  Eğer bu olursa.  SIM kartınızı başka bir cihaza takın (tercihen eski, android olmayan bir telefon) ve doğrulama kodunu tekrar göndermeyi deneyin
2019-06-04 05:47:10
Favorites8 RateRate

Master Bunny

haymanali2006 | from MI 5

#1

Yeni kullanıcılar için çok faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
2019-06-04 06:43:09

Rookie Bunny

6216841846 | from Redmi Note 7

#2

faturamda yurtdışına mesaj yollamışsınız dendi. Ben yapmadığım halde telefonun otomatik yolladığını anlıyorum
2019-08-01 13:09:44
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

WrMn

News Reporter

 • Followers

  15

 • Threads

  66

 • Replies

  282

 • Points

  3582

3 Days Check-In
7 Days Check-In
21 Days Check-In
40 Days Check-In
Newbie Member
Redmi note 7
Xiaomi 9th birthday
23 Nisan Özel
10K Users
Mi Love U & I
Bunny Winner
Mi 9 & Mi 9 SE
Mothers day
MIUI
Best Mi
Android Q
Android Q
50K Mi Fans
70K Mi Fans
Challenger
Ramazan madalyası
Brain Teaser
X-Men
ShotByMi
Mi 9T
100K Mi Fans
Happy July
Mi 9T
Global Fans
My Country My Pride
FORTUNEGLOBAL500
Mi 9 SE
MIUI 9th Birthday

Read moreGet new
Copyright©2016-2019 Xiaomi.com, All Rights Reserved
Content Policy
Quick Reply To Top Return to the list