In order to fulfill the basic functions of our service, the user hereby agrees to allow Xiaomi to collect, process and use personal information which shall include but not be limited to written threads, pictures, comments, replies in the Mi Community, and relevant data types listed in Xiaomi's Private Policy. By selecting "Agree", you agree to Xiaomi's Private Policy and Content Policy .
Agree

Inne urządzenia

[Recenzja] Xiaomi oczyszczacz wody

2019-03-26 05:28:38
698 11
Witam. Xiaomi wśród licznych swoich produktów ma również oczyszczacz wody, urządzenie jest znacznych rozmiarów ale podejrzewam że nie większe od oczyszczacza powietrza i ze swojego doświadczenia ( gdyż mam taki oczyszczacz) wiem że można je schować spokojnie np. pod zlewem.
http://xiaomi-mi.com/uploads/ck/watwat%20(1).png
Urządzenie posiada 4 filtry które w łatwy sposób można wymienić. Filtrowanie wody oparte jest na odwróconej osmozie i co do tego faktu dużo osób miało zastrzeżenia ale używam od ponad roku i trzecia ręka mi nie urosła ani nie stwierdzam braku żadnych czesci ciała, można więc uznać że jednak jest bezpieczne.
Po rozpakowaniu mamy samo urządzenie, 4 ładnie zapakowane filtry i szereg końcówek do kranu które umożliwiają zamontowanie sterownika. Urządzenie najcichsze nie jest ze względu na zamontowaną w środku pompę wody ale nie jest też prądożerne.

Kontrola urządzenia realizowana jest za pomocą dedykowanej w Mi Home wtyczki, można sprawdzić stan jakości wody, zużycia filtrów.

Urządzenie w kranie w sterowniku montowanym na kran umożliwia przełączanie między normalną wodą np. używaną do zmywania a filtrowaną do picia.

Musze przyznać że zdecydowanie czuć różnicę pomiędzy jedną i drugą, w przypadku nie oczyszczonej gdzie instalacja wodna jest stara i mocno chlorowana, czuć to po nalaniu np. do szklanki a w przypadku wody oczyszczonej, jest ona zupełnie jak mineralka z butelki. Nie ma kamienia, rośliny lepiej rosną i można pić bez obaw. Oczywiście należy spożywać więcej owoców i dodatkowo mineralizować organizm bo jak ktoś na którymś portalu napisał, ta woda jest bardzo dokładnie oczyszczana i może być tak że pozbawiana wskazanych dla organizmu minerałów.

Specyfikacja oczyszczacza:
– dokładność filtracji – 0,0001 mikrona
– oczyszcza ok. 1500 litrów wody dziennie
– wykorzystanie membrany „flux”
Skuteczne usuwanie wody z osadów, bakterii, metali ciężkich:
– bakterie od 0,4 do 5 mikronów
– wirusy od 0,01 do 0,1 mikrona
– osady od 0,001 do 0,01 mikrona
– metale ciężkie od 0,0005 do 0,005 mikrona
– substancje nieorganiczne od 0,0002 do 0,005 mikronów
– substancje organiczne, masy cząsteczkowej większej niż 100 mikronów
Efekty oczyszczania:
99,9% – usuwania bakterii
99,7% – usuwania substancji organicznych
99,9% – usuwania metali ciężkich
100% – usuwania innych zanieczyszczeń

2019-03-26 05:28:38
Favorites8 RateRate

Pro Bunny

Luksus | from app

Drogo jak diabli :) 1300xł za urządzenie i rocznie ok 500 filtry wq moich wyliczeń
2019-03-26 06:26:18

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Super, że masz w swojej kolekcji :-)  dodaj jakieś realne fotki ze swojej kuchni, zawsze przyjemniej oglądać i oceniać takie niż rendery z reklamówek. Ja myślałem w sierpniu 2017 nad nim i już o krok od zakupu byłem, ale do tej pory nie kupiłem
2019-03-26 06:26:27

Moderador

Vergiliusz Author |

Łukasz odpowiada, dnia 2019-03-26 11:26:27
Super, że masz w swojej kolekcji :-)  dodaj jakieś realne fotki ze swojej kuchni, zawsze przyjemni ...

Dziś postaram się wrzucić, dzięki :-) ze swojej strony mogę z całą odpowiedzialnością polecić ten oczyszczacz.
@Łukasz dodane

2019-03-26 06:55:38

Moderador

Vergiliusz Author |

Luksus odpowiada, dnia 2019-03-26 11:26:18
Drogo jak diabli :) 1300xł za urządzenie i rocznie ok 500 filtry wq moich wyliczeń

To zależy od tego gdzie można zakupić to urządzenie, ja za swoje dawałem jakieś 600 zł. Filtry w liczbie sztuk 3 to około 70 zł. Najdroższy ten od osmozy ale co kilka lat się go wymienia.

Wszystko kupowałem na aze.com.pl

Filtry:
https://www.aze.com.pl/pl/p/Filt ... rifier-Xiaomi-/1580

Samego urządzenia już niestety nie mają.
2019-03-26 06:58:50

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Vergiliusz
Dziś postaram się wrzucić, dzięki :-) ze swojej strony mogę z całą odpowiedzialnością pol ...

Teraz ceny niektórych produktów urosły do absurdalnych cen.
Jak wspomniałem o dzbanku/filtrze z UV, jak planowałem go zakupić kosztował jakieś 25$-30$ teraz coś koło 80-90$ :-)
Może być tak samo z Tym filtrem sieciowym co posiadasz, że jak kupowałeś cena była sensowna a teraz, może być kosmos :-)
2019-03-26 07:04:55
Super temat! Wrzucam na główną :)
2019-03-26 07:58:05

Advanced Bunny

Cort06 | from app

Po odwróconej osmozie obowiązkowo należy mieć mineralizator... Krzywdę sobie robisz.
2019-03-26 13:45:35

Master Bunny

gUM0L | from app

Woda u mnie w Słupsku, ta z kranow, pochodzi akurat bezpośrednie że źródeł gkebinowych i można ją pic bez gotowania :-) Az dziwne, że ludzie tutaj i tak dalej kupują wodę niegazowaną w sklepie :-) Natomiast w miejscach, gdzie o taki wodnisty dobrobyt trudno, to takie urządzonko się przydaje :-P
2019-03-27 01:38:39
gUM0L - Mi 9 owner

I am kind of 'delayed', but I'm also kind of amazing ^.^

Mi Tech Team

Łukasz | from app

Vergiliusz
Dziś postaram się wrzucić, dzięki :-) ze swojej strony mogę z całą odpowiedzialnością pole ...

Super :-)
2019-03-27 02:12:48

Master Bunny

Batisto999 | from app

Sztywniutko
2019-03-27 20:04:27
please sign in to reply.
Sign In Sign Up

Vergiliusz

Moderador

Check-in 3 jours
Check-in 7 jours