Merhaba Değerli Mi Hayranları !

Birkaç gün önce, Xiaomi'nin, eski Jinli patronu Lu Weibing'in şirkete atandığını resmen doğruladığını ancak çalışacağı kapasiteyi belirtmediğini duyuruldu.


Şimdi, yeni Redmi markasını açıklayacak olan şirketle Lei Jun, bağımsız Redmi markasından sorumlu olan yeni kişinin Lu Weibing olduğunu açıkladı.

Bu bildirimde, Lei Jun, Xiaomi Grubunun başkan yardımcısı ve Hongmi Redmi markasının genel müdürü olarak Redmi ürünlerinin marka inşasından, ürün tasarımından, üretiminden ve satışından sorumlu olan  Lu Weibing'in atadığını duyurdu.Xiaomi başkanı Bay Lin Bin'e rapor verecek ve bu randevu bugünden itibaren geçerli olacak.
Bu randevuyla, yeni bağımsız Redmi markası, Xiaomi’nin son zamanlardaki başarısının anahtarı olan dış pazarda (Çin dışında) bir miktar güç sahibi olabilir.[color=rgba(0, 0, 0, 0.87)]Lu Weibing dış pazarda zengin bir deneyime sahip, bu nedenle Redmi telefonlarının dış pazarlara daha hızlı nüfuz etmesini bekliyoruz.Elbette, Çinli ve Çinli olmayan markalar arasındaki uygun rekabet, tüm Xiaomi cep telefonunun gelişimini daha iyi desteklemektedir.

-Resmi olarak açıklanan metin-
Lei Jun ayrıca, Xiaomi ve Redmi markalarının, Xiaomi markasını daha iyi hale getirmek için farklı yönlerde ayrıldıklarını ve geliştirildiklerini de gösterdi.


Redmi, uygun maliyetli akıllı telefonlara odaklanıyor ve esas olarak çevrimiçi pazarlama sistemini kullanacak, Xiaomi ise orta ve üst seviye cihazlara ve yeni perakende ürünlere odaklanacak.
Kaynak(Source)